Áno či nie

Niekedy je jednoduchšie povedať Nie. Odmietnuť. Je to také bez námahy a nič potom netreba robiť. Máte svätý pokoj.

Čítajte viac »

Nemám teraz na mysli, keď hovoríte Nie z dôvodu, že naozaj niečo musíte odmietnuť. Mám na mysli prípady, kedy hovoríte Nie iba zo zvyku alebo preto, lebo chcete mať pokoj. A to je úplne iné odmietnutie.

Nevieš náhodou, kde to je? Nie, neviem…

Išiel by si so mnou? Nie, vonku prší, sneží, padajú traktory…

Nepamätáš sa, ako to bolo? Nie, ani náhodou….

Porozprávame sa o tom. Áno, ale neskôr, teraz nemôžem….

Vidíš to na sebe? Nie, nevidím… nepočujem…

Nesúhlasím s tým, čo mi hovoríš… Nechcem to urobiť… Ja nie som na toto zvyknutý… Ja skrátka tieto veci robím ináč…

Sú to maličkosti, väčšinou vtedy nejde o život a ten, ktorého odmietate, sa asi nezblázni. Iné je ale dôležité. To, ako sa pri tom cítite. Keď vyslovujete slová Nie, Áno ale, Nesúhlasím a iné s predponou Ne-. Cítite sa dôležito. Ja som niekto.

Tieto naše navyknuté odmietnutia idú z mysle. Naša myseľ pracuje tak, aby nás udržala v zóne bezpečia. A tam nám je veľmi dobre, nemusíme sa veľmi namáhať, premýšľať a ideálne ani nič nové robiť. Preto každé Nie rovná sa Zostávam v bezpečí a je ľahké mu podľahnúť.

Zóna bezpečia je síce pohodlná, ale možno raz zistíte, že celkom nudná. Možno až mŕtva. Nežije to v nej. A vlastne nežijete ani vy. Všimnite si to. Nasledujúci týždeň sledujte každé svoje Nie. Kedy ho používate? Akú má energiu? Ako často ho hovoríte? A trochu sa so svojím Nie pohrajte.

Týždňovka 14 – Hovorte Áno namiesto Nie.

Vždy, keď vám zo zvyku napadne povedať Nie, povedzte Áno. A uvidíte, aké možnosti sa vám otvoria. Nalaďte sa na Áno a uvidíte, koľko nových vecí zažijete. A čo je najviac dôležité, priblížite sa ľuďom. Každé Áno ide totiž zo srdca a otvára náruč. A každé priblíženie sa k druhým ľuďom zvýši vo vašom živote pocit šťastia a radosti. A to stojí za to, čo myslíte.

Začnite hneď. Sadnite si a vyslovte niekoľkokrát po sebe Áno.

Áno. Áno. Áno. Áno. Áno. Áno. Áno. Áno. Áno. Áno. Áno. Áno. Áno. Áno.

Nalaďte sa na Áno a nechajte energiu tohto slova prúdiť v celom vašom tele. Súhlaste, podporujte, viďte, počujte a chcite. Naučte sa hovoriť Áno životu, láske a ľuďom.

J♥n♥ Ml♥d♥

Tento obsah bol zaradený v Týždňovky k vnútornej premene. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár