Darujte si vnútornú premenu – hrajte sa

Hrajte sa

Pamätáte sa, ako ste sa ako deti hrávali? Koľko času ste trávili pohrúžení do hry? Či už ste hrali sami v izbe s hračkami, alebo ste sa hrali s kamarátmi, s rodičmi, niečo ste stavali alebo tvorili? Asi iba matne, však?

A kedy ste sa hrali naposledy ako dospelí? To asi tiež nebude úplne čerstvá spomienka. Keďže je toho toľko užitočnejšieho, čo sa dá robiť… A toľko nevyhnutnejšieho…

Nevadí, nikdy nie je neskoro začať sa hrať. Mám teraz na mysli hrať sa hry s partnerom, s deťmi, s kamarátmi. Hrať sa je totiž oveľa viac ako len nič nerobiť. Hry utužujú vzťahy, pomôžu vám uvoľniť sa a nemyslieť na starosti a navyše sa cez hry dozviete aj čo to o sebe.

Vitajte v štvrtej týždňovke. Tento týždeň sa budeme naozaj hrať.

TÝŽDEŇ 4 – HRAJTE SA 

Hneď teraz vyberte zo šuflíkov karty a rôzne spoločenské hry a s niekým sa zahrajte. Ak nemáte hry, postačí vám aj štvorčekový papier a pero a môžete si zahrať piškvorky. Ak vás je viac, môžete sa zahrať na schovávačku, či slepú babu. Môžete vybehnúť na bowling, či zahrať si badminton alebo squash. Je tak veľa možností, na ktoré si vo víre povinností ani nespomenieme.

Ak nemáte nikoho poruke, tak sa hrajte sami – vytiahnite si lego a postavte si hrad. Alebo si začnite kresliť, vyfarbovať vymaľovávanky alebo vyhrabte staré vymaľovávanky a vyfarbujte si.

Spomeňte si, čo všetko robili vaše deti, keď boli malé a na otázku Čo robíš?, odpovedali Hrám sa.

Možno si poviete, že vás hry nebavia, že neradi prehrávate … To, že vás hry nebavia, to je iba vaša nálepka a nálepkám netreba veriť. A to, že neradi prehrávate .. to je práve to sebaspoznávanie. Pretože nezvládať prehry pri spoločenských hrách naznačuje, že máte v sebe návykový program, že veci sa musia diať tak, ako chcete vy. A s tým je určite dobré niečo urobiť. Aby si mohli viac užívať život. Aby ste prehru nebrali ako niečo, čo z vás urobí menejcenného človeka, ale ako súčasť hry. Aj z prehry môže byť zábava. A ak vám to nejde, tak je najvyšší čas zmeniť to.

A ešte jedna výhovorka, prečo sa nemôžete hrať .. že nemáte čas. Tejto myšlienke neverte, každá robota počká a možno počas hry aj stratí na dôležitosti. Je to len vaša voľba.

Čím viac sa budete hrať s druhými, tým lepšie budú vaše vzťahy.

Čím viac sa budete hrať, tým budete hodnotiť svoj život ako uvoľnenejší.

Čím viac sa budete hrať, tým hravejší bude váš život. A o to predsa ide. Užívať si život.

 

Tento obsah bol zaradený v Koučing, Týždňovky k vnútornej premene. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár