Darujte si vnútornú premenu – týždňovka 1

Eliminujte násilie vo svojom živote

Zmeniť sa  nie je ľahké. Je to celkom drina a beh na dlhé trate. Ale môže to byť aj zábava a dobrodružstvo, keď nebudete chcieť, aby sa veci zmenili okamžite a všetky naraz.

Viem, že pre každého je ťažké skoncovať s nejakým zlozvykom alebo sebazničujúcim správaním. Nikomu sa ľahko nepočúva, že sa má zmeniť, že niečo robí zle. To je všetko v poriadku a prirodzené, naše ego sa bojí akejkoľvek zmeny a bude nás všetkým možným aj nemožným držať v bezpečnej zóne komfortu.

Stretávam sa s klientmi, s priateľmi, s príbuznými a pochopila som, že mnohým znejú slová ako šťastie, radosť, pohoda a život bez hnevu, kriku a bolesti ako niečo, čo by radi dosiahli, ale akonáhle príde problém alebo konflikt, ich správanie svedčí skôr o tom, že je to pre nich niečo, čo sa nedá dosiahnuť.

Dá sa to dosiahnuť. Šťastie a radosť zo života sú jednoduché. Chce to len pozitívny a dennodenný prístup, ktorý je založený na zodpovednosti a vlastnej odhodlanosti.

Mám pre vás veľa tipov, ako sa postupne a nenásilne zmeniť a za jeden rok dosiahnuť nádhernú vnútornú premenu. Každý týždeň počas roka sa budete vedome zameriavať na jednu malú zmenu. A postupne sa malými krokmi odkloníte od svojich bežných návykov, ktoré vám bránia žiť naplno a šťastne. Týždeň čo týždeň sa budete posúvať smerom jednoduchšiemu a pohodovejšiemu životu.

Začneme niečím nenáročným a možno aj nenápadným – tento týždeň si budete všímať násilie.

TÝŽDEŇ 1 – ELIMINUJTE NÁSILIE VO SVOJOM ŽIVOTE

Násilie sa stalo bežnou súčasťou našich životov. Sledujeme ho v správach, filmoch, seriáloch, počúvame a čítame o ňom. Berieme ho už ako niečo bežné. A vôbec si neuvedomujeme, že dávanie pozornosti násiliu, neustále násilie vo svete posilňujeme. A nielen vo svete. Sledovanie násilia v každom z nás dvíha agresivitu, ktorá prejaví vo chvíli, keď to najmenej budete potrebovať.

Dávanie pozornosti násiliu znamená:

pozerať sa naň so zvedavosťou, záujmom alebo krútením hlavou, že ako je toto vôbec možné; akokoľvek sa nad ním rozčuľovať alebo sa o ňom rozprávať (opäť s tým výrazom, že preboha, čo sa stalo!)

Tento týždeň sa rozhodnite vedome eliminovať násilie vo svojom živote. Všímajte si, keď zachytíte akúkoľvek informáciu o násilí. Nech už je to v televízii, v rádiu, v časopise. Alebo keď vám niekto bude rozprávať o hrôzach, ktoré sa dejú.

INFORMÁCIE O NÁSILÍ VŽDY PRERUŠTE. Prepnite program alebo stanicu (alebo zdroj úplne vypnite), prerušte toho, kto s vami chce zdieľať informáciu o násilí a vedome si nájdite niečo iné, pozitívnejšie a tomu venujte svoju energiu a pozornosť. Prispejete tak svojou troškou nie len k prerušeniu energie násilia nielen vo svete, ale aj v sebe.

 

 

 

 

Tento obsah bol zaradený v Týždňovky k vnútornej premene. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár