Darujte si vnútornú premenu – týždňovka 2

Všímajte si dokonalosť.

Zmeniť sa nie je ľahké. Je to celkom drina a beh na dlhé trate. Ale môže to byť aj zábava a dobrodružstvo, keď nebudete chcieť, aby sa veci zmenili okamžite a všetky naraz.

Viem, že pre každého je ťažké skoncovať s nejakým zlozvykom alebo sebazničujúcim správaním. Nikomu sa ľahko nepočúva, že sa má zmeniť, že niečo robí zle. To je všetko v poriadku a prirodzené, naše ego sa bojí akejkoľvek zmeny a bude nás všetkým možným aj nemožným držať v bezpečnej zóne komfortu.

Stretávam sa s klientmi, s priateľmi, s príbuznými a pochopila som, že mnohým znejú slová ako šťastie, radosť, pohoda a život bez hnevu, kriku a bolesti ako niečo, čo by radi dosiahli, ale akonáhle príde problém alebo konflikt, ich správanie svedčí skôr o tom, že je to pre nich niečo, čo sa nedá dosiahnuť.

Dá sa to dosiahnuť. Šťastie a radosť zo života sú jednoduché. Chce to len pozitívny a dennodenný prístup, ktorý je založený na zodpovednosti a vlastnej odhodlanosti.

Mám pre vás veľa tipov, ako sa postupne a nenásilne zmeniť a za jeden rok dosiahnuť nádhernú vnútornú premenu. Každý týždeň počas roka sa budete vedome zameriavať na jednu malú zmenu. A postupne sa malými krokmi odkloníte od svojich bežných návykov, ktoré vám bránia žiť naplno a šťastne. Týždeň čo týždeň sa budete posúvať smerom jednoduchšiemu a pohodovejšiemu životu.

Minulý týždeň sme sa zamerali na akékoľvek násilie a prepínali sme ho, tento týždeň si budeme život spríjemňovať dokonalosťou.

TÝŽDEŇ 2 – VŠÍMAJTE SI DOKONALOSŤ OKOLO SEBA

Mnoho veci okolo seba považujeme za obyčajné alebo samozrejmé. A oni sú pri tom nádherné a dokonalé.

Nájdite si každý deň aspoň jednu vec, ktorej dokonalosť ste si doteraz neuvedomili. Zvieratko, časť jeho tela, rastlinku v kvetináči vo vašom byte, oblohu, zasneženú krajinu, promenádu pri rieke … čo vám len napadne. Nechajte sa uchvacovať dokonalosťou týchto vecí.

Všade kam pôjdete, majte otvorené oči a na nich okuliare údivu. Všímajte si všetky tie obyčajné veci a premeňte ich vo svojich očiach na divy sveta.  

Ako povedal G.K. Chesterton – Svet nikdy nezahynie pre nedostatok divov, iba pre nedostatok údivu.

Želám vám veľa nových divov vášho sveta.

J♥n♥ Ml♥d♥

Tento obsah bol zaradený v Týždňovky k vnútornej premene. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár