Darujte si vnútornú premenu – týždňovka 3

Ďakujte

Zmeniť sa nie je ľahké. Ale dá sa to. Možno mi budete oponovať, pretože už máte nejaké tie neúspešné pokusy za sebou a už sa vám nechce túto drinu či beh na dlhé trate znova absolvovať. Ale ono to nemusí byť tak. Môže to byť aj zábava a dobrodružstvo, keď nebudete chcieť, aby sa veci zmenili okamžite a všetky naraz.

Stretávam sa s klientmi, s priateľmi, s príbuznými a pochopila som, že mnohí z vás by ste chceli nejaké tie svoje zabehané zvyky zmeniť. A všetci chcete zažívať viac šťastia, radosti a pohody a menej hnevu, kriku a bolesti. Len vás vždy v konfliktnej situácii prevalcujú vaše zažité reakcie. A neviete, ako by ste mohli dosiahnuť to, že zareagujete ináč. Raz, dvakrát, stále.

Mám pre vás veľa tipov, ako sa postupne a nenásilne zmeniť a za jeden rok dosiahnuť nádhernú vnútornú premenu. Každý týždeň počas roka sa budete vedome zameriavať na jednu malú zmenu. A postupne sa malými krokmi odkloníte od svojich bežných návykov, ktoré vám bránia žiť naplno a šťastne. Týždeň čo týždeň sa budete posúvať smerom jednoduchšiemu a pohodovejšiemu životu.

Dva týždne dozadu sme sa zamerali na akékoľvek násilie a prepínali sme ho, minulý týždeň sme si spríjemňovali život dokonalosťou a tento týždeň nás čaká vďačnosť.

TÝŽDEŇ 3 – BUĎTE VĎAČNÍ.

V dnešnej dobe máme tendencie sťažovať sa a porovnávať sa. Nič nám nie je dobré a každý má viac ako máme my. Sme nespokojní s tým, čo máme a premýšľame, ako mať viac.

Ale viete, že viac môžete mať iba vtedy, keď budete vďační za to „málo“, čo máte teraz?

Buďte preto vďační. Za všetko, čo máte. A verte, že toho nie je málo. Máte kde bývať? Máte kde spať? Máte jedlo v chladničke a peniaze na účte? Máte zdravé deti? Máte sa na čom odviezť? Máte plnú skriňu vecí? Máte knihy, ktoré môžete čítať?

Poďakujte za to všetko. Precíťte vibrácie slova Ďakujem. Ďakujem, ďakujem, ďakujem. Hneď teraz si to povedzte toľkokrát po sebe, kým budete cítiť teplo pri srdci.

Slovíčko ďakujem má zvláštnu vibráciu. Používajte preto práve toto slovo, keď budete chcieť niekomu poďakovať. Nie dík, diky, thank alebo nejaké iné skratky alebo cudzie slová.

Ak ešte nemáte denník vďačnosti, založte si ho dnes. Zápisník, do ktorého budete každý večer pred spaním písať, za čo všetko ste vďační, za čo môžete životu poďakovať.

Kedykoľvek budete s niečím nespokojní, nájdite niečo, za čo môžete poďakovať. Určite niečo nájdete, hoci to možno nebude hneď. Ale neprestaňte hľadať, kým nenájdete. A potom poďakujte a cíťte vďaku. Uvidíte, že vaša nespokojnosť zmizne.

A ak vás chytí smútok alebo zlá nálada alebo hnev, vďačnosť je liek aj na tieto emócie. Okamžite dokáže vylepšiť váš momentálny stav.

Želám vám čo najviac vyslovených a precítených Ďakujem.

A ďakujem za pozornosť, ak ste sa dočítali až sem.

J♥n♥ Ml♥d♥

Tento obsah bol zaradený v Týždňovky k vnútornej premene, Život je radosť. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár