Darujte si vnútornú premenu – týždňovka 8

Všímajte si, na čo sa zameriavate

Keď budete robiť veci stále rovnako, budete mať stále rovnaké výsledky. Asi ste to už niekde počuli alebo čítali. A asi ste si už aj pomysleli na to, že výsledky, teda to, čo vo svojom živote zažívate, sa vám až tak nepáči a možno by bolo najvyšší čas niečo zmeniť. Len ako, však?

Čítajte viac »

Netreba urobiť ihneď nejakú veľkú zmenu, stačí začať malými krokmi, počas ktorých si zvyknete na to, že robíte veci ináč. A keď budete robiť veci ináč, dostavia sa konečne iné výsledky. A o tie predsa ide.

Nevadí, že ste premeškali predchádzajúce týždňovky (Počúvajte s porozumením, Zmeň svoje ráno a zmeníš svoj deň, Hovorte ľuďom, že vám na nich záleží, Hrajte sa, Ďakujte, Všímajte si dokonalosť, Eliminujte násilie vo svojom živote), začnite teraz jednou konkrétnou týždňovkou. Tam, kde práve ste.

Proces zmeny sa totiž začína zámerným činom. Tým, že urobíme niečo ináč než sme boli doteraz zvyknutí.

Tento týždeň si budete všímať, na čo sa zameriavate. Či na to, čo chcete, alebo na to, čo nechcete.

Ak ste sa teraz vnútorne ohradili, že načo by ste sa zameriavali na to, čo nechcete, tak je toto presne vaša téma.

Mnoho ľudí sa totiž často zaoberá vo svojich myšlienkach, slovách a činoch práve tým, čo nechce.

Napríklad máte prácu, ktorá sa vám nepáči a celkovo je tam všetko nanič. Máte tej práce plné zuby a najradšej by ste dali výpoveď a našli si inú prácu.

A teraz si všímajte, o čom premýšľate. Pravdepodobne práve o tej nanič práci. Premietate si v hlave situácie z dňa, ako tam zase bolo všetko nafigu.

A teraz si všímajte, o čom sa bavíte. Tiež asi o vašej práci. Rozprávate partnerovi, kamarátom a známym, akú máte blbú kolegyňu, neschopného kolegu alebo nespravodlivú šéfku.

Nič z toho, o čom premýšľate a hovoríte, už nechcete. Ale svojimi myšlienkami a slovami sa presne na to zameriavate.

Alebo iný príklad – máte kilá navyše. Nepáči sa vám vaše telo, nepáči sa vám to, ako nedodržiavate svoje predsavzatia a máte plné zuby toho, ako zjete všetko, čo máte v chladničke alebo komore.

V duchu si hovoríte, aká ste neschopná, aká ste tučná a škaredá a ako sa z toho asi nikdy nevymotáte. Opäť sa zaoberáte tým, čo nechcete.

Robíte to nevedomky, takto ste sa to naučili a takto je to pre vás normálne.

Aký však bude výsledok? Že tomu nechcenému sa akosi nebude chcieť odísť z vášho života. Alebo ho bude vo vašom živote pribúdať (cez väčšie konflikty v práci, ďalšie kilá navyše atď).

Už aj slová ako Ach jaj, na toto nemám peniaze, Toto ja nikdy nedokážem, sú tiež o tom, že sa zaoberáte tým, čo nechcete (že nemáte peniaze, že nemáte na niečo pevnú vôľu alebo iné schopnosti). A takto sa neposuniete tam, kde by ste chceli byť (mať peniaze, niečo dosiahnuť), ale ostanete tam, kde ste.

TÝŽDEŇ 8 – VŠÍMAJTE SI, NA ČO SA ZAMERIAVATE.

Sledujte svoje myšlienky, slová a činy, ktoré sa týkajú toho, čo už vo svojom živote nechcete. A ak zistíte, že sa vŕtate presne v tom neželanom, zamyslite sa nad tým, čo vlastne chcete. Chcete prácu, kde si budú všetci nápomocní a šéf bude viac kamarát ako šéf? Tak hovorte o tom a vo svojich predstavách si to začnite vizualizovať. Chcete byť štíhla a športovať? Tak začnite vo svojej hlave nové predstavy – vizualizujte si samú seba, ako ste štíhla a ako chodíte behať. Chcete mať krajšie manželstvo? Tak prestaňte všade rozprávať, ako to u vás neklape a aký je ten váš blbec a zamyslite sa nad tým, čo od manžela chcete. A ak si dokážete predstaviť, že sa vám to od manžela dostáva (možno ešte nejaké staré spomienky, možno ste to videli u susedov, možno vo filme), prvý krok k lepšiemu máte za sebou.

Prvá predstava toho, čo si želáte, potom ďalšie a ďalšie a veci sa začnú meniť. Podľa zákona príťažlivosti, ktorý hovorí, že si pritiahnete to, na čo sa zameriavate (myšlienkami, slovami alebo skutkami), si konečne môžete začať priťahovať to, čo tak veľmi chcete.

Želám vám veľa myšlienok, slov a skutkov o tom, čo chcete.

J♥n♥ Ml♥d♥

Tento obsah bol zaradený v Týždňovky k vnútornej premene. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár