Inšpirujte sa a urobte si svet krajší – týždňovka 10

Týždeň bez kritiky.

Chcete si svet urobiť krajším a neviete ako na to? Začnite maličkosťami. Neviete akými? Nech sa páči, inšpirujte sa:

Začnite používať slovko Ďakujem pri každej čo i len malej príležitosti.

Začnite meniť každé svoje ráno.

Začnite ľuďom hovoriť, že vám na nich záleží.

Začnite počúvať s porozumením.

Alebo začnite tým, že prestanete kritizovať.

Vitajte v týždňovke.

TÝŽDEŇ 10 – TÝŽDEŇ BEZ AKEJKOĽVEK KRITIKY

Čítajte viac »

Kritika je niečo, čo bežne používame v komunikácii s druhými alebo aj sami so sebou.

Dnes vyzeráš nejako unavene. To si urobil zle, ináč si to mal urobiť. Nepáči sa mi, ako sa správaš. Dnes mám otrasné vlasy. To som zase zbabral. Od neho sa nedá čakať nič dobré.

Kritika je negatívne hodnotenie čohokoľvek alebo kohokoľvek. Hodnotenie a posudzovanie je niečo, čo si možno ani neuvedomujete, že robíte. A práve to negatívne máme oveľa viac zažité, než pozitívne hodnotenie.

Keď kritizujete, vyjadrujete nespokojnosť. Navonok síce s tým, čo kritizujete, ale v skutočnosti je to vaša nespokojnosť. Nespokojnosť so sebou a so svojím životom.

Na energetickej úrovni je vaša kritika útokom na toho, koho kritizujete. Od toho človeka sa oddeľujete a bránite toku energie medzi vami. A možno sa tomu ani nečudujete. Veď ako sa cítite vy, keď ste terčom kritiky? Nie príjemne. Možno sa hneď začnete brániť. Možno rýchlo nájdete niečo na toho, kto vás kritizuje a šup, hodíte mu naspäť ešte väčšiu kritiku. A možno sa rovno stiahnete do seba a kritizujúcemu sa nabudúce radšej vyhnete. A zaručene sa tým človekom necítite dobre – nie ste s ním ani v porozumení, ani v spojení.

Všímajte si preto, ako často kritizujete. A nielen to, vždy, keď budete mať chuť niečo skritizovať, zastavte to. Nechajte kritiku nevyslovenú a namiesto toho sa zamyslite, aká vaša nespokojnosť je za vašou kritikou? Odhaľte ju a začnite pracovať na tom, aby ste vy boli spokojní. Bez toho, aby ostatní zodpovedali vašim predstavám. Buďte vy sami zdrojom vašej spokojnosti a nechajte druhých žiť tak, ako sa to páči im.

Želám vám krásny týždeň bez kritiky

J♥n♥ Ml♥d♥

Tento obsah bol zaradený v Týždňovky k vnútornej premene. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár