Evka ku mne prišla riešiť chaos vo svojom živote. Ona to nazvala Môj život je totálny chaos. Spýtala som sa jej, či vidí možnosť, že to ONA JE TÁ, ktorá chaosí a vytvára si tak chaos vo svojom živote. Jej odpoveď bola rýchla a nekompromisná: NIE, ja NIJAKO nechaosím.

Keď klient povie, že niečo NIKDY NIJAKO NEROBÍ, väčšinou je to tak, že to robí, ale nevidí to.

Čítajte viac »

Uviedla som jej zopár príkladov, čo robia tí ľudia, ktorí si chaos vo svojom živote vytvárajú sami.

Napríklad HODNOTENÍM nejakej udalosti alebo ľudí najskôr veľmi negatívne a potom veľmi pozitívne alebo naopak. Ako udalosť si môžeme predstaviť výpoveď z práce. Keď sa stane, je to pre nich tragédia najhoršia na svete. A keď si o nejaký čas nájdu nové zamestnanie, ktoré je lepšie ako to, z ktorého musel odísť, tak výpoveď označia za požehnanie: vďakabohu, že ma vyhodili!

Ľudia, ktorí si vytvárajú chaos v živote, nie sú jednotní v MYŠLIENKACH, SLOVÁCH A ČINOCH. Niečo iné si myslia, niečo iné hovoria a niečo iné konajú.  Nie sú v integrite.

Táto kategória nepotrebuje príklady, myslím, že toto sa niekedy stáva každému z nás.

Vtedy, keď sme plní siláckych myšlienok alebo rečí, ako niečo nebudeme robiť z nejakého dôvodu a potom to poslušne urobíme. Alebo naopak.

Evka mi na to hovorí, že rozumie, ale ona nič také nerobí. S tou integritou je ochotná pripustiť, že nie vždy má myšlienky, slová a činy v jednote, ale také to skákanie z pozitívneho do negatívneho alebo naopak, to nerobí. Požiadala som ju, aby si dala si dala ZÁMER takého situácie VIDIEŤ.

Po dvoch týždňoch Evka prišla nadšená, že má niekoľko takých situácií.

Prvá sa jej stala hneď ráno po našom stretnutí. Nestíhala odísť načas z domu, pretože si musela ožehliť blúzku, lebo večer na to nemyslela. Keď už sa obula a otvorila vchodové dvere, že konečne odchádza, spomenula si, že niečo zabudla. Spustila najskôr nadávky na seba a potom na celú tú situáciu, že sa musí vyzuť a vrátiť do izby. A v izbe našla zapnutú žehličku. Hneď začala ďakovať za to, že si tú vec zabudla. Najskôr to nevidela, ale cestou v aute jej to docvaklo: veď toto je presne to skákanie z negatívneho do pozitívneho.

O pár dní, keď tiež nestíhala (mimochodom, nestíhanie je vždy dôsledok nejakého chaosu) a snažila sa dohnať časový sklz rýchlou jazdou, zabrzdilo ju auto, ktoré išlo pomalšie, ako by chcela, ale nemohla ho predbehnúť. V duchu nadávala šoférovi pred sebou do debilov, keď zrazu prechádzali okolo policajného auta, ktoré meralo rýchlosť. A vodičovi pred sebou poďakovala za to, že ju spomalil.

A potom ešte zopár situácií v práci, kedy nebola v integrite. Šéf jej zadal nejakú úlohu, ktorá sa jej zdala ako zbytočná. S kolegyňou o tom hovorili pol hodiny a rozhodla sa to aj šéfovi povedať. Ale keď to s ním riešila, nepovedala ani muk.

A posledná chaosvytvárajúca vec bola ohľadne jej snahy začať sa viac hýbať a zdravšie jesť. Celý deň myslela na to, ako bude večer doma bicyklovať a dá si iba šalát, v kancelárii to všetkým povedala a čo sa stalo večer? Zjedla celú čokoládu a na bicykel si ani nesadla.

Tak sme s Evkou trochu OSLAVOVALI, že už to vidí. Chaos v jej živote je jej výtvor. Trikrát HURÁ vždy, keď vidíte, že vy sami si robíte to, čo si myslíte, že sa to robí vám. Samo, inými ľuďmi, vesmírom.

Evka si však ešte spomenula na vetičku, že VŠETKO ZLÉ JE NA NIEČO DOBRÉ.  A to je tiež predsa chaos. JE aj NIE JE.

Keď si túto vetu pripomeniete okamžite, keď sa vám stane niečo, čo chcete označiť za zlé, zmiernite v sebe pocit nešťastia a nespokojnosť s tým, čo sa stalo. Už nie ste tak hlboko v mentálnom priestore ODPORU a NESPOKOJNOSTI. A o to je to, o čo tu ide:  BYŤ SPOKOJNÝ v každej minúte svojho života.

To je cesta ako sa dostať z chaosu a ako odstrániť chaos zo svojho života. Jednoducho v dvoch krokoch:

  1. PRESTAŇTE HODNOTIŤ NEGATÍVNE.

O tom, že hodnotenie je iba náš zlozvyk, si môžete prečítať v článku Ja hodnotím, ty hodnotíš. Navyše negatívne ohodnotenie situácie je prejavom vašej nedôvery v dokonalosť vesmíru. Duchovný zákon o dokonalosti totiž hovorí, že všetko, čo sa tu na našej planéte deje, je vzhľadom k procesu evolúcie absolútne dokonalé. Skrátka božie mlyny melú pomaly, ale iste. Takže aj to, čo máte momentálne chuť nazvať tragédiou, má v konečnom dôsledku pre vás nejaký význam, hoci teraz ešte neviete aký.

Odteraz všetko, čo sa vám zdá ako negatívne, ohodnotíte ako neutrálne. Situácia sa stala. Nič viac. Takto si zachováte si pokoj a aj energiu.

A ak sa tá tragédia neskôr zmení na nejakú super vec, z ktorej sa budete tešiť, tak už to nebude taký skok. Už nebudete kmitať okolo nuly z mínusu do plusu, ale budete kmitať nad nulou. A to je veľký rozdiel.

  1. NÁJDITE NIEČO POZITÍVNE na zdanlivo negatívnom HNEĎ TERAZ.

V tomto kroku vystúpite z mentálneho priestoru NESPOKOJNOSTI do mentálneho priestoru SPOKOJNOSTI. Pomôžte si touto vetou:

KEĎ UŽ SA STALO TO, ČO SA STALO, TAK ASPOŇ ….. a nájdite niečo, čo doplníte.

Keď už som teraz nezamestnaná, tak aspoň mám viac času pre seba.

Keď už mám teraz tú črevnú virózu, tak aspoň trochu schudnem.

Keď už moje dieťa nerobí to, čo ja chcem, tak aspoň si vie obhájiť to svoje.

Keď už meškám a pravdepodobne prídem neskoro, tak aspoň si teraz v tej zápche môžem vybaviť telefonát, ktorý od rána odkladám.

Zdá sa vám to ťažké? Môže byť. Ale je to iba ZMENA POSTOJA. Vaše reakcie sú vždy podmienené neurónovými spojeniami, ktoré máte v mozgu. Tie, čo máte teraz, vznikli niekedy dávno a niekoľko rokov ste ich neustále prehlbovali. Teraz to chce vytvoriť nové spojenia.

Je to ako s chodníčkom, ktorý ľudia vychodili v tráve. Keď ho jedného dňa začnú z nejakého dôvodu obchádzať, tak postupne zarastie trávou a vznikne chodník nový.

Podľa odborníkov to chce zhruba 90 dní VEDOME reagovať ináč ako doteraz. 90 dní sú tri mesiace. Ani veľa, ani málo. Tri mesiace. Čo je to oproti celému vášmu budúcemu životu, ktorý môžete prežiť ináč než v CHAOSE?

Ak sa vám to predsa len zdá ťažké, viem vám pomôcť a uľahčiť vám to. Objednajte sa na sedenie ku mne a začnite niečo meniť.

S láskou a úctou,

Janka Mladá

Zdieľať článok:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Súvisiace články

Emocie
koucmed

Čo znamená byť zodpovedný za svoje pocity a emócie?

Je všeobecne známe, že súčasťou zodpovednosti za svoj život je aj zodpovednosť za svoje pocity a emócie. Aj keď mnohí si na seba berú aj zodpovednosť za pocity druhých ľudí – je to jedna zo stratégií, ktorú si osvojili v detstve, pravda je taká, že zodpovední sme iba za svoje vlastné pocity a emócie.  

Prečítať článok »
Osobný rozvoj
koucmed

O vnútornom kritikovi – perfekcionistovi a túžbe po dokonalosti

Mnohí sa stresujú tým, že sa snažia robiť veci dokonale, čo sa často nazýva aj perfekcionizmus, a že si nevedia odpustiť žiadne pochybenie. V ich hlave znie hlas, ktorý ich kritizuje, keď pochybia, a poháňa ich do lepších výkonov, aby už nabudúce nepochybili. Tento vnútorný hlas patrí Kritikovi – Perfekcionistovi, ktorý ich dostal do stavu permanentnej nespokojnosti so

Prečítať článok »
Osobný rozvoj
koucmed

O nutkavých myšlienkach a strachoch, ktoré sú za nimi skryté

Mnohí ľudia sa sťažujú, že nedokážu vypnúť svoje myšlienky, ktoré sa v ich hlavách nutkavo uberajú stále v tých istých koľajach. A mnohí z týchto mnohých považujú tieto myšlienky za niečo, čo im pomáha riešiť problémy. Teda, iba pokiaľ im nutkavé myšlienky bežia v hlave cez deň. Lebo v noci už chceme všetci spať, a to sa s ťažkými myšlienkami v hlave veľmi

Prečítať článok »
Scroll to Top
Prihláste sa na odber nových článkov na email

Zadajte Vašu email adresu: