Na prahu nového roka vám želám

 

buerserberg / <a href="http://pixabay.com/p-573275/">Pixabay</a>

aby ste sa zamilovali. Nie do hocikoho. DO SEBA.

Rozmenené na drobné želám vám, aby ste:

–          Žili naplno v prítomnej chvíli

Keď budete na prechádzke, tak sa nebudete zaoberať povinnosťami, ktoré vás čakajú doma alebo v práci. Keď budete so svojim partnerom, tak mu budete venovať vašu plnú pozornosť. Keď budete čítať knihu, tak nebudete premýšľať o filme, ktorý ste videli včera. A tak ďalej. Všimnite si, ako často to robíte. Že sa zaoberáte minulosťou, ktorá už nie je, alebo budúcnosťou, ktorá nie je ešte. Naučíte sa prežívať prítomné chvíle tak, akoby iné neboli.

–          Sa brali taký, aký ste 

Existujete. Ste človek. Máte svoju hodnotu a nejako vyzeráte. Ak s niečím nie ste spokojný a dá sa to zmeniť, zmeňte to. Postupne, krok za krokom. Ale nesťažujte sa na to. Pretože keď druhým hovoríte o svojich nedostatkoch, zotrvávate v nespokojnosti, ktorá nevedie nikam. A zaoberáte sa tým, čo nechcete namiesto aby ste sa zaoberali tým, čo chcete.

–          Prestali počúvať sťažnosti druhých

Keď sa sťažujete, keď počúvate sťažnosti iných, keď klebetíte, ohovárate alebo súdite druhých, uniká vám vaša životná energia.

–         Si zvolili nové spôsoby zaobchádzania so svojim telom

Budete sa k svojmu telu správať tak, akoby to bolo vaše dieťa. Dáte mu to najlepšie, najkvalitnejšie a budete robiť to, čo mu prospieva. V duchu hesla: Moje telo je dôležité a ja sa tak hodlám k nemu správať.

–          Ste hovorili NIE tam, kde necítite, že chcete povedať jasné ÁNO

Vy viete, čo chcete a rozhodnete sa podľa toho správať. Povedať nie bez toho, že sa budete báť toho, čo si o vás druhí pomyslia, je najlepšia cesta k zvyšovaniu vašej sebahodnoty. A sebahodnota je so sebaláskou nerozlučná kamarátka.

–          Ste si vedomili si, že všetko, čo vás hnevá na druhých ľuďoch, máte v sebe

Ak vás niekto naštve, tak mu dovolíte, aby mal nad vami moc. A ak niekto má nad vami moc, tak je viac ako vy. A to má ďaleko od toho, že sa máte radi. Vždy, keď sa necháte vytočiť, zamyslite sa nad sebou. Prečo ma to irituje? Čo z toho, čo ma naštvalo robím ja? Sebe alebo druhým? Prijmete zodpovednosť za to, čo sa vám deje, budete sa cítiť sebavedomejší.

A na záver:

Keď sa budete mať radi, budete aj k druhým láskavý a pozorný. Len tak. Lebo to tak chcete. Bez toho, aby ste to od nich očakávali naspäť.

Ja som tiež na tejto ceste. A z celého srdca želám aj vám, aby ste sa aj vy začali mať radi. Váš život bude zábavnejší, jednoduchší a krajší. A čo viac si môžeme želať, než mať seba a svoj život naozaj radi. Naštartujte to v roku 2015.

 

Tento obsah bol zaradený v Osobný rozvoj, Vzťahy, Život je radosť. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár