Začnite už dnes robiť veci ináč … netrpezlivosť

aykapog / <a href="http://pixabay.com/p-431943/">Pixabay</a>

Možno ste dnes boli na nákupe. A ako vždy, pred pokladňami boli dlhé rady nakupujúcich s plnými vozíkmi. Premýšľali ste, do ktorého radu sa postaviť. A ako vždy, zase ste sa postavili do toho, kde je ide najpomalšie. A ako vždy, aj teraz ste prevrátili oči stĺpikom a v duchu ste si pomysleli:

Porazí ma, vždy sa postavím do najpomalšieho radu… Bože, toto je zákon schválnosti…

To je neuveriteľné, aká je tá pokladníčka pomalá… Prečo som sa nepostavila do vedľajšieho radu?

Do ktorého iného radu sa rýchlo šupnem?… Keby tak otvorili ďalšiu pokladňu…

A pokukávate, rozhodujete sa, či zostať alebo prejsť do druhej rady. Vo vnútri ste nervózni a napätí. To všetko je odpor, ktorý vás vo vnútri sťahuje a ktorý vás oddeľuje od ostatných ľudí. Konkrétne od pokladníčky, ktorá je pomalá. Od toho zákazníka, ktorý si ide niečo vymeniť. Od všetkých tých ľudí, ktorí si musia ísť nakúpiť presne do toho istého obchodu a v ten istý čas ako vy.

Ale čo ak to nie je žiadny zákon schválnosti, ani Murphyho zákon? Čo ak vás iba vesmír skúša, či viete prijať neprijateľné?

Keď sa vám to stane aj nabudúce, neznervóznite, ale zachovajte pokoj. Prijmite posolstvo, ktoré vám pomalý rad prináša. Pravdepodobne máte byť trpezlivý (nemyslím len v rade, ale celkovo vo svojom živote) a naučiť sa prijímať veci také, aké sú.

Ak sa vám to stáva naozaj často – napríklad aj to, že máte pred sebou pomalých vodičov alebo že vám ľudia neodpisujú na správy okamžite alebo že trávite dlhý čas v čakárňach u lekára – trpezlivosť alebo netrpezlivosť je práve vaša téma. Zamyslite sa nad tým, kam a či sa naozaj ponáhľate. Čo chcete urýchliť? Na čo tlačíte? Čo sa vám nepáči práve také, aké je a nedokážete to prijať?

Tento obsah bol zaradený v Možno je všetko ináč, Život je radosť. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár