Začnite už dnes robiť veci ináč … závislosť

Films42 / <a href="http://pixabay.com/p-648803/">Pixabay</a>

Možno ste so svojou závislosťou zvykli bojovať. Označili ste ju za svojho nepriateľa a zahájili ste boj. Najskôr ste na ňu zaútočili. Potom ste sa museli brániť. A nakoniec ste vytasili bielu zástavu. Vzdávam sa. Nemám pevnú vôľu.

Ale čo takto ísť na závislosť ináč?

Najskôr svoju závislosť prijmite. Vypestovali ste si ju, je vaša, tak ju prijmite. A potom sa s ňou hrajte.  Život je predsa hra a ak je závislosť súčasťou vášho života, tak sa s ňou pohrajte.

Len tak zo zábavy si dnes odrieknite jednu cigaretu. Alebo ju nedofajčite celú. Alebo si každú druhú, ktorú ste mali v úmysle vyfajčiť, odložte späť do krabičky. A vy, čo ste závislí na čokoláde, sa môžete hrať podobne. Každý druhý štvorček odložte. To, čo ste plánovali zjesť dnes večer, len tak zo zábavy nezjedzte. Len tak zo srandy večernú čokoládu nechajte na zajtra.

Ste závislí na internete? Tak sa rozhodnite, že každých druhých 30 minút urobíte niečo iné, niečo pre seba. Pocvičíte si, zatancujete si, alebo upracete. Alebo jeden deň úplne vynechajte a ani sa na internet nepripojte. Len tak zo zábavy.

Nie preto, že musíte, nie preto, že bojujete, ale preto, že sa hráte. Hry predsa máme my ľudia radi.

Tento obsah bol zaradený v Možno je všetko ináč, Osobný rozvoj, Poznaj svoje podvedomie. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár