Život ako v rozprávke

Či tomu veríte, alebo nie, rozprávky, ktoré ste kedysi pozerali a ktoré pozeráte dnes, majú svoju úlohu aj v partnerských vzťahoch. Naše prvé predstavy o vzťahoch medzi mužom a ženou, o láske a o manželstve sú nimi často veľmi ovplyvnené. Rozprávkové motívy a postavy sú prítomné v predstavách o romantickej láske u viac ako 70% ľudí.

Čítajte viac »
Nemusíte práve očakávať, že Vás nejaký  princ bude hľadať s črievičkou v ruke, ale je viac ako pravdepodobné, že väčšina z vás na základe napozeraných rozprávok predsa len očakáva, že svoju lásku a život prežije v stave rozprávkového okúzlenia. A za jediný problém považuje získanie milovanej osoby s tým, že to ostatné sa už potom vyrieši samo.

Avšak tam, kde rozprávky končia slovami  „a bola svadba a žili spolu šťastne, až kým nezomreli“, Vy v reálnom živote iba začínate. Aby aj ste aj Vy žili spolu so svojim partnerom šťastne, hľadajte rozprávkové pocity a kúzelné zážitky v každodennom živote. V zdieľaní dobrého aj zlého, v starostlivosti jeden o druhého, v drobných radostiach a maličkostiach.

Nezabudnite, Popoluška a princ Bajaja nie sú skutoční ľudia. Rozprávka nech ostane rozprávkou, aby ste vo svojich vzťahoch neprežívali príliš veľké sklamania alebo úzkosť z reality.

Tento obsah bol zaradený v Osobný rozvoj, Poznaj svoje podvedomie. Zálohujte si trvalý odkaz.

2 reakcie na Život ako v rozprávke

  1. romana povedal:

    uplne presne, vzdy som si myslela, ze som princezna (ako inak ved mi tak aj hovoril otec) a ze muz musi o mna bojovat atd. A vlastne aj dnes mam stale trochu tento pocit :))

    • Jana Mladá povedal:

      to je v pohode, môže bojovať… len aby potom, keď dobojuje, nezaspal na vavrínoch, že už je to všetko 🙂

Pridaj komentár