Zmeňte svoje ráno a zmeníte svoj deň

Darujte si vnútornú premenu – týždňovka 6

Proces zmeny sa začína zámerným činom. Tým, že urobíme niečo ináč.

Spočiatku je to nepohodlné. Ale čím častejšie budete robiť veci ináč, po novom, budú pre vás stále známejšie a pohodlnejšie.

Keď urobíte známu činnosť novým spôsobom, vpustíte do svojho života nový, svieži prístup a vaša lenivá myseľ sa zmení na myseľ začiatočníka, ktorý vidí veci akoby prvý raz. Už to samo o sebe dáva pocítiť nové začiatky.

Tak poďte na to. Už šiesty týždeň máte príležitosť začať s niečím malým a naštartovať svoju premenu.

Tento týždeň budeme meniť svoje rána.

TÝŽDEŇ 6 – NAPLŇTE PRVÝCH 20 MINÚT VÁŠHO DŇA POZITÍVNYMI EMÓCIAMI.

Možno to neviete, ale prvých dvadsať minút ráno po zobudení určuje, aký bude váš deň. Ak sa ráno zobudíte s povzdychom, že čo všetko vás dnes čaká a ako to vôbec zvládnete, tak je viac ako pravdepodobné, že váš deň bude plný obáv a nespokojnosti.

Ak však váš deň začnete pozitívnymi myšlienkami a činnosťami, váš deň bude príjemný a pozitívny.  

Vstávajte preto o 5 minút skôr než ste zvyknutí. A týchto 5 minút využite na vďačnosť. Buďte vďační, že ste dostali do daru nový deň. Nevyskočte hneď z postele, ale s pocitom vďačnosti pri srdiečku sa slastne ponaťahujte. Vykročte smerom k nejakému zrkadlu, kde sa na seba budete dve minútky usmievať. A zvyšok rána ďakujte za všetko, čo chytíte do ruky … pohár vody, raňajky, vaše oblečenie. Ak sa vám pletú pod nohy vaše deti a doteraz ste mali tendenciu ich okrikovať, tak sa v duchu poďakujte za to, že ich máte. Ak vám napadne nejaká obava alebo hnev, nevenujte jej pozornosť a nechajte ju odísť.

Dajte si zámer naplniť svojich prvých dvadsať minút dňa vďačnosťou, láskou a radosťou a sledujte, ako sa budú meniť vaše dni.

J♥n♥ Ml♥d♥

Tento obsah bol zaradený v Koučing, Týždňovky k vnútornej premene, Život je radosť. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár