Až keď prestaneme bojovať, môžeme mať to, čo chceme

Hoci dnes žijeme v relatívne pokojnej dobe a tu v Európe nezúri žiadna vojna, aj tak bojujeme. Sami so sebou, s partnermi, s deťmi, s kolegami. A spoločne ešte bojujeme proti rakovine, chudobe, terorizmu, drogám alebo násiliu. Nie je to otvorený boj s ozbrojenými nepriateľmi, je to boj cez emócie a emočné konanie – niečo sa nám nepáči, tak sa na to hneváme a chceme to okamžite zmeniť. Vyčítame, bránime sa, útočíme, zatíname zuby i päste.

Pomôže nám však boj dosiahnuť to, čo chceme?

Čítajte viac »

Zákon rezonancie ako jeden zo štyroch základných vesmírnych zákonov funguje veľmi jednoducho.

Všetko, na čo zameriavame pozornosťa je jedno, či to chceme alebo nechceme, sa realizuje. Do života si pritiahneme to, čo vysielame. Vrana k vrane sadá, podobné priťahuje podobné. Preto, ak intenzívne vysielame, že niečo nechceme, tak si toho pritiahneme ešte viac.

A boj s niečím, či proti niečomu je sústredenie pozornosti práve na to, čo nechceme.

Ak sa nejakého pochodu proti terorizmu zúčastní desaťtisíc ľudí, ktorí sú presvedčení o tom, že boj je najlepší spôsob, ako veci zmeniť, tak ich hnevlivé naladenie a rezonancia vyslaná do vesmíru prinesie bohužiaľ iba viac násilia.

Ak budem neustále riešiť moje problémy s egoistickým a necitlivým partnerom či už s priateľkami, kolegami, alebo len vo svojej hlavičke a budem pri tom plná odmietavej energie – Ako mi toto môže robiť? Prečo sa ku mne takto správa? Nechcem takto žiť, vysielam opäť iba to, čo nechcem a arogancie a necitlivých prejavov od neho bude stále viac.

Matka Tereza raz múdro povedala:

Na protivojnový pochod nepôjdem. Pozvite ma, keď bude pochod za mier.

V týchto slovách je ukrytý návod na riešenie, ako získať to, čo chceme, namiesto toho, čo nechceme. Ak vieme, ako funguje Zákon rezonancie, tak jediné, čo má zmysel, je venovať plnú pozornosť tomu, čo chceme.

Ak nechceme chudobu, buďme za hojnosť a dostatok. Ak nechceme rakovinu, buďme za zdravie. Ak nechceme arogantných a necitlivých partnerov, predstavujme si, že máme vedľa seba partnerov pozorných, empatických a láskyplných.

A ak nechceme násilie, buďme za mier.

Byť za mier môže v praxi znamenať, že môžeme zorganizovať alebo sa zúčastniť takéhoto pochodu. Môžeme našu túžbu po mieri umocniť tým, že budeme všetkým, ktorí sú kdekoľvek na svete účastníci ozbrojeného konfliktu, posielať modlitbu (napríklad Hooponopono). A môžeme ešte oveľa viac – môžeme v SEBE MIER CÍTIŤ.

BYŤ PROTI NIEČOMU nám prinesie viac toho, proti čomu sme.

BYŤ ZA NIEČO nám už môže priniesť to, čo chceme.

Ale CÍTIŤ V SEBE TO, čo chceme u druhých a aj okolo seba, to je najsilnejšia vibrácia. Niet pochýb, že keď s tým každý začne u seba, tak vo svete bude stále viac toho, čo chceme všetci – lásky, pokoja, mieru, zdravia a príjemných, priateľských a láskyplných ľudí.

Želám nám to všetkým, aby sme v sebe dokázali cítiť to, čo chceme.


Zdieľať článok:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Súvisiace články

Emocie
koucmed

Čo znamená byť zodpovedný za svoje pocity a emócie?

Je všeobecne známe, že súčasťou zodpovednosti za svoj život je aj zodpovednosť za svoje pocity a emócie. Aj keď mnohí si na seba berú aj zodpovednosť za pocity druhých ľudí – je to jedna zo stratégií, ktorú si osvojili v detstve, pravda je taká, že zodpovední sme iba za svoje vlastné pocity a emócie.  

Prečítať článok »
Osobný rozvoj
koucmed

O vnútornom kritikovi – perfekcionistovi a túžbe po dokonalosti

Mnohí sa stresujú tým, že sa snažia robiť veci dokonale, čo sa často nazýva aj perfekcionizmus, a že si nevedia odpustiť žiadne pochybenie. V ich hlave znie hlas, ktorý ich kritizuje, keď pochybia, a poháňa ich do lepších výkonov, aby už nabudúce nepochybili. Tento vnútorný hlas patrí Kritikovi – Perfekcionistovi, ktorý ich dostal do stavu permanentnej nespokojnosti so

Prečítať článok »
Osobný rozvoj
koucmed

O nutkavých myšlienkach a strachoch, ktoré sú za nimi skryté

Mnohí ľudia sa sťažujú, že nedokážu vypnúť svoje myšlienky, ktoré sa v ich hlavách nutkavo uberajú stále v tých istých koľajach. A mnohí z týchto mnohých považujú tieto myšlienky za niečo, čo im pomáha riešiť problémy. Teda, iba pokiaľ im nutkavé myšlienky bežia v hlave cez deň. Lebo v noci už chceme všetci spať, a to sa s ťažkými myšlienkami v hlave veľmi

Prečítať článok »
Scroll to Top
Prihláste sa na odber nových článkov na email

Zadajte Vašu email adresu: