Chudnutie s EFT alebo ako funguje EFT pri chudnutí

Vaše kilá navyše sú výsledkom úteku. Úteku do sveta jedla. Pred čím? Pred faktom, že život, ktorý žijete, nie je taký, ako by ste chceli. Pred tým, že nedokážete riešiť svoje nazhromaždené problémy. Jedlo je pre Vás pohladenie, potešenie a zmiernenie Vašich životných ťažkostí. Preto sa Vám stále nedarí schudnúť. A preto vo Vás pocit neschopnosti stále narastá. A preto je to pre Vás začarovaný kruh.

Poďte na to ináč. Prestaňte bojovať so svojimi kilami a začnite zvládať seba. S programom Schudnite s EFT zmeníte postoj k svojmu životu, pochopíte zmysel Vašich životných skúšok a problémov a začnete dôverovať. Až potom začnú fungovať aj také veci, ktoré Vám doteraz nefungovali.

EFT alebo ťukanie na meridiánové body Vám pomôže odblokovať všetky emócie, presvedčenia a programy, ktoré Vám bránia schudnúť.

Čítajte viac »

EFT pri chudnutí funguje tromi spôsobmi:

1. Ťukanie Vám zníži hladinu stresových hormónov

Stresové hormóny patria do skupiny hormónov hladu, čo znamená, že spomaľujú metabolizmus a spôsobujú ukladanie tukov. Je ich viac, tu spomeniem iba kortizol. Telo ho vylučuje, keď sme v strese a ako vieme, dnešné podmienky nám zabezpečujú život v permanentnej hladine nízkeho stresu. Dalo by sa povedať, že stres je priberacia droga a veľa ľudí ju berie deň čo deň. A keď sa snažíte neustále chudnúť, je to pre Vás tiež veľký stres. Robíte síce všetko, čo sa dá, ale Vaše telo pomocou kortizolu všetko blokuje. Ťukanie výrazne znižuje hladinu stresových hormónov (robili sa merania hladiny kortizolu pred a po ťukaní).

2. Ťukanie obnoví Vašu schopnosť cítiť sa dobre aj bez jedla

Ľudia, ktorí sa prejedajú alebo sú závislí na sladkom, sú často v začarovanom kruhu. Sacharidy na jednej strane zvyšujú hladinu serotonínu v mozgu (serotonín je látka, ktorá nám prináša pocit šťastia a spokojnosti), čiže v danom momente nám slúžia. Ale na druhej strane spôsobia sacharidy vylučovanie hormónu inzulín (mimochodom, tiež patrí medzi hormóny hladu), ktorý uprace sacharidy do buniek a vzápätí príde únava a pocit hladu a nutkavá chuť niečo zjesť (väčšinou sladké). Niečo zjete, máte momentálny skvelý pocit šťastia, ale po krátkom čase máte opäť na niečo chuť. Tým, že si budete ťukať na meridiánové body, umožníte svojmu telu cítiť sa dobre aj bez nutnosti jesť.

3. Ťukanie zmení Vaše celkové správanie

Tým, že začnete pravidelne ťukať (napríklad na kurze Chudnutie s EFT), dostanete Vaše telo do rovnováhy. Zmeníte nielen Váš pohľad na jedlo, ale aj na cvičenie a relaxovanie a umožní Vám dodržiavať to, čo si zaumienite (prečo ste sa doteraz vždy našli pri chladničke, hoci ste si sľúbili, že sa Vám to už nestane?). Budete celkovo pokojnejšia, čo sa odrazí aj na Vašich vzťahoch. Zmení sa aj vzťah k Vášmu telu, ktorý je bežne negatívny, na pozitívny. Keď začnete mať rada svoje telo, až vtedy sa oň dokážete starať s láskou. Ťukanie pozitívne zasiahne do všetkých oblastí Vášho života.

Toto sú tri základné prínosy EFT nielen pri chudnutí. Keď k tomu ešte zaostríme na všetky Vaše emócie, ktoré máte ohľadne jedla a odstránime pocity viny, menejcennosti a zúfalstva, zmeny budú trvalé a bez jojo efektu.

Darujte si odvahu a rozhodnite sa schudnúť úplne iným spôsobom ako doteraz.

Objednajte sa na kurz Chudnutie s EFT, alebo si objednajte EFT na mieru.

Tento obsah bol zaradený v Koučing, Motivácia, Sám sebe lekárom. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár