Dajte emócie do svojich snov

A zasa to tu máme. Prvé dni nového roka, začiatok začiatkov. Hoci už nie je veľmi IN dávať si PREDSAVZATIA, začiatok nového roka je stále magický a mnohí z nás sa aspoň v tomto období pokúsia niečo vo svojom živote zmeniť.

Aby to neskončilo tak ako to bežne končí, čiže tichým a nenápadným návratom do starých koľají, urobte to tento rok ináč. Rozhodnite sa naozaj vyjsť zo svojej zóny komfortu. Tentokrát nedovolíte svojim strachom z neznámeho a nového, aby vás stiahli späť. Tentokrát výhovorky nedostanú šancu, pretože necháte hovoriť svoje emócie. Emócie radosti, ktorými budete denne zaplavovať celú svoju bytosť.

Ako to urobiť?

Čítajte viac »

Jednoducho a hlavne účinne. Chce to len si trochu sadnúť, urobiť si poriadok v tom, čo chcete (pretože mnohí majú jasno v tom, čo nechcú, ale keby mali odpovedať na otázku, čo chcú, bol by to problém) a potom sa riadne zamyslieť nad tým, ako to bude vyzerať, keď to dosiahnete.

  1. PRIJMITE TO, čo máte teraz.

Ak budete vychádzať z toho, že nie ste spokojní s tým, čo máte teraz, budete zo seba vysielať POCIT NEDOSTATKU. A tento pocit vám ale môže priniesť iba viac čoho? NEDOSTATKU. Prijať to, čo máte teraz je úplný základ. Ak však chcete niečo zmeniť, môžete k PRIJATIU pridať aj VĎAČNOSŤ.  Ďakujem za svoje telo (iné teraz nemám), ďakujem za to, že mám prácu (inú teraz nemám), ďakujem za svoj život.

  1. Zistite, čo NAOZAJ CHCETE. Po čom naozaj túžite. Nech je to niečo, čo má pre vás cenu a hodnotu. A napíšte si to niekam na viditeľné miesto – na stenu v obývačke, na chladničku, na zrkadlo. Nie len tak hocijako: napíšte si to v prítomnom čase a v prvej osobe, v zmysle, že cieľ je dosiahnutý:

Mám 60 kíl

Zarábam 1000eur

Chodím behať dvakrát do týždňa.

Každé ráno cvičím 5 Tibeťanov.

Každý deň sa teším zo života.

A každý deň si to niekoľkokrát prečítajte.

  1. Vytvorte si FILM BUDÚCNOSTI, nejakú scénku zo života, kedy už máte cieľ dosiahnutý.Pekne farebne a so všetkými možnými emóciami. Precíťte, ako sa budete tešiť. Ako budete so sebou spokojní. Ako budete komunikovať s ľuďmi. Všetko, čo bude iné a lepšie. Čo budete mať na sebe oblečené. Kto tam s vami bude. Ako to bude voňať a ako to budete cítiť na svojom tele. Na tomto si dajte záležať, pretože tieto pozitívne emócie budú vašim palivom, vašou motiváciou, ktorá vám umožní prekonať všetky prekážky, pochybnosti a strach.
  2. Rozdeľte si cestu za vašim snom na kratšie úseky, tzv. mikrociele. Predsa len, ľahšie sa kráča k cieľu, ktorý je bližšie a je ho aj vidno. Rozhodnite sa, že každý deň urobíte jednu, dve akcie smerom k mikrocieľu. Viete, čo sa bude diať vo vašom mozgu? Vzniknú nové mapy a nové zvyky. Každý čiastkový úspech zvýši vaše sebavedomie a úspech, ako iste viete, je pre náš mozog droga, chceme ho mať znova a znova. A to je silná motivácia.
  3. Každý deň, napríklad večer pred spaním, sa ponorte do svojej budúcnosti a nechajte sa rozvibrovať týmito pozitívnymi emóciami. Musíte to naozaj cítiť.
  4. Použite vizualizáciu – premietnite si svoj FILM BUDÚCNOSTI vždy, keď sa na vašej ceste zjavia prekážky, pochybnosti a strach. Zastavte sa, zhlboka sa nadýchnite a vydýchnite a nechajte si celé vaše telo zaplaviť pozitívnymi emóciami. Precíťte ich, ponorte sa do nich a stotožnite sa s nimi. Týmto prerušíte fyziologické reakcie v mozgu, ktoré sa aktivujú pomyslením na strach a strach prestane rásť.

Držím vám palce, aby ste na túto cestu nastúpili. A ak z nej počas roka zídete, tak verím, že to nebude ďaleko a vrátite sa späť.

Aby to s vašimi snahami neskončilo tak, ako povedal Og Mandino, americký spisovateľ: Ulicou nazvanou „niekedy neskôr“ človek nakoniec príde k domu s menom „nikdy“.

Možno budete potrebovať podporu. Viem, že vizualizácia alebo imaginácia nie je pre každého samozrejmá. Preto som tu pre vás. Začať sa dá hocikedy, aj zajtra.

Ďakujem vám za priazeň a želám vám rok plný vysnívaných zmien.

Janka Mladá

 

 

Tento obsah bol zaradený v Emocie, Koučing, Osobný rozvoj. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár