Metóda EFT

Objavte pre seba EFT ťukanie – kombináciu tisícky rokov starej čínskej akupresúry a modernej psychológie – na zlepšenie vašich vzťahov, zdravia, úrovne vášho šťastia a vášho bohatstva.

Mne osobne táto metóda naštartovala výrazné zmeny v živote. Odťukala som si svoju nervozitu, svoje hnevy a nespokojnosť so sebou i druhými. Pomohla mi zbaviť sa strachu z mnohých vecí a objaviť lásku k sebe. A čo je veľmi dôležité, pomohla mi pri objavovaní a odblokovaní mojich presvedčení, ktoré som si do svojho podvedomia uložila v detstve.

Čo je EFT

EFT je skratka z Emotional Freedom Techniques, čo v preklade znamená Techniky emočnej slobody.

Mne sa však pre EFT najviac páči pomenovanie dotyková akupunktúra. To už si asi viete predstaviť niečo konkrétnejšie, pretože s akupunktúrou ste sa už určite niekedy vo svojom živote stretli. Dotyková znamená, že namiesto ihiel bude dotyk a akupunktúra znamená, že použijeme niektoré z bodov, ktoré sa stimulujú klasickou akupunktúrou. Ľudia, ktorí si to už zažili, vedia, že EFT je veľmi príjemná procedúra, pri ktorej iba sedíte a rozprávate a klepkáte si na určité body na svojom tele.

Ako to funguje

Metóda EFT je založená na poznaní, že v ľudskom tele prúdi energia, ktorá riadi zložitý tok biologických informácií ovplyvňujúcich zdravie. Táto energia prúdi v meridiánovom systéme, ktorý naša západná medicína zatiaľ uznáva iba čo sa týka klasickej akupunktúry. A tento náš energetický systém je veľmi krehký. Dokážu ho narušiť naše chybné presvedčenia a negatívne emócie (a to nespomínam šoky, traumy a vážne životné zmeny ako rozvod, smrť blízkeho človeka alebo strata práce), čím dochádza k blokom a skratom, ktoré majú za následok zhoršený zdravotný stav, neschopnosť sa pohnúť z miesta, pretrvávajúce pocity hanby, viny a neschopnosti vo vašom živote (vzorce správania, ktorých by ste sa chceli zbaviť, ale neviete ako).

Jednoduchšie povedané – účinok EFT metódy vychádza z objavu, že príčinou všetkých porúch (či už telesných alebo duševných) je negatívna energia zablokovaná v našom tele. Poklepkávanie vybraných akupunktúrnych bodov (body, kde začínajú alebo končia meridiánové dráhy a súčasné slovné prepojenie so situáciou alebo myšlienkou, ktorá mohla zablokovanie spôsobiť, umožní energii voľne prúdiť a obnoviť pôvodný stav.

Príklady, čo môže spôsobiť na prvý pohľad neškodná negatívna emócia

  •         Na základnej škole Vám učiteľka pred celou triedou povie, že nemáte talent na matematiku. Dnes si už možno na to ani nepamätáte, ten pocit trápnosti a hanby vo vás zanechal hlbokú stopu – jednak, že celý život beriete matematiku ako niečo, na čo nemáte talent a na druhej strane to môže byť príčina toho, že neviete narábať s financiami alebo že máte strach vystupovať pred verejnosťou.
  •          Váš otec bol alkoholik, gambler, despota atď a vy si vyberáte partnerov, ktorí sú mu podobní, hoci sa zaprisahávate, že žiadny alkoholik, gambler a despota nebudú mať vo Vašom živote miesto a šancu.
  •       Rodičia Vám v detstve často hovorievali, že ste nanič, neschopný/á, až sa to pre Vás stalo samozrejmé a radšej v živote ani len nepremýšľate o nejakej zmene, pretože máte v tele presne tento program o vlastnej neschopnosti.
  •          Trpíte nadváhou a nie a nie sa jej zbaviť – toto má tiež pravdepodobne korene vo Vašom detstve. Možno to bola jedna konkrétne situácia, kedy ste prvýkrát zajedli nejaký svoj nepríjemný pocit citovej prázdnoty kopou sladkostí. Alebo sa vaši v kuchyni pri večeri stála hádali. Alebo ste sa báli, že vám obed zje staršia sestra.

V skratke povedané: nejaká vaša raná skúsenosť, ktorá vyústila do obrannej emočnej reakcie, sa následne premení na obmedzujúce a dysfunkčné životné voľby a vzorce, ktorých sa neviete zbaviť (a možno ani neviete, že ich máte).

Každý váš dnešný problém bol pôvodne riešením iného problému.

Pomocou EFT sa dajú riešiť aj každodenné problémy ako sú:

  1. Emočné reakcie, napríklad pocit nervozity zo svojej matky, ktorá vám volá 5x za deň, alebo zostať pokojný, keď sa Váš partner k vám chová necitlivo.
  2. Telesné reakcie, ako bolesť hlavy po stresujúcom dni, alebo búšenie srdca a žalúdka, keď máte telefonovať klientom.
  3. Myšlienkové návyky, ako napríklad zamerať sa viac na silné stránky svojho dieťaťa než na jeho nedostatky, alebo celkovo pozerať na život z tej pozitívnejšej stránky
  4. Vzory správania ako napríklad pomalšie jesť alebo skončiť s vyjedaním chladničky vždy keď som rozrušený/á, alebo vzorec „keď komunikujem s bývalým manželom, vždy sa pohádame“.

Cena cca hodinového sedenia s cieľom naučiť sa správne používať EFT v dennodennom živote:

40,- EUR pri osobnom stretnutí

35,- EUR cez skype (s kamerou)

Cena sedenia, keď však už máte hlbší a vážnejší problém, pri ktorom budeme musieť pátrať po Vašich emóciách vo Vašej minulosti, alebo keď budeme hľadať Vaše bloky na ceste za zmenou a úspechom:

50,- EUR pri osobnom stretnutí

45,- EUR cez skype (s kamerou)

Objednajte sa na EFT sedenie a zmeňte svoj život.

Teším sa na Vás,

Jana Mladá