Len tak si zatancovať

mcconnmama / <a href="http://pixabay.com/p-358301/">Pixabay</a>

Všimli ste si niekedy malé deti, ako sa roztancujú, keď počujú veselú hudbu? A všimli ste si, koľkí dospeláci neradi tancujú, pretože sa hanbia? Pretože si myslia, že tancovať nevedia? Alebo pre desať ďalších dôvodov? A koľkí tomu veria natoľko, že si nazatancujú ani keď sú sami doma.

Netreba vedieť tancovať. Treba tancovať. Je to prejav radosti a ak sa náhodou práve neradujete, tak tancujte preto, aby ste sa zase radovali. Len zopár pohybov v rytme hudby podľa vášho srdca a zlá nálada a pochmúrne myšlienky sú preč.

V istom indiánskom riešili tancom spory. Tí, čo sa o niečo sporili alebo hádali, museli tancovať. Dovtedy, kým nepadli od únavy. A hádajte, čo bolo potom. Áno, problém zmizol. Počas tanca sa vyparil. On síce ani nikdy nebol, ale zúčastnení ho po tanci tiež prestali vidieť.

Indiáni tanec spájali so zdravím. Považujú totiž tanec za jeden z prejavov zdravého človeka. Keď niekto ochorel, začali pátrať po tom, kedy prestal tancovať (spievať, kresliť)?

Kedy ste naposledy tancovali? Že vaša pamäť tam nesiaha? Nevadí, máte šancu to hneď napraviť. Pustite si rádio, zavrite oči a nechajte telo unášať sa.

Želám vám krásny deň plný tanca.

Tento obsah bol zaradený v Emocie, Život je radosť. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár