Majte nádherný rok 2015

WearingPlaid / <a href="http://pixabay.com/p-417443/">Pixabay</a>

Už sa to blíži … ohňostroje, delobuchy a prípitky. Silvester. Ten deň s nádychom nostalgie, kedy budeme trochu hodnotiť. A zároveň si budeme prisahať, že od zajtra to konečne všetko zmeníme.

Keď však budete bilancovať, myslite prosím na zhovievavosť a prijatie:

1.   Buďte k sebe zhovievaví.

Ak ste nesplnili všetko, čo ste si zaumienili pred rokom, nevyčítajte si to. Možno vám chýbala odvaha, možno ste nedokázali prekonať strach z neistoty, ale to ešte neznamená, že to máte uzavrieť a onálepkovať sa hodnotením typu, že ja na to skrátka nemám.

2.   Prijmite sa.  

Prijmite stav,  že sa vám niečo nepodarilo. Prijmite to, čo sa vám nepodarilo. A prijmite seba. Nenechajte pocity viny a smútku, aby vám bránili začať znova. Máte na to. Pustíte sa do toho hneď po novom roku. A namiesto výčitiek sa rozhodnite, že tento rok to už urobíte ináč.

Ako ináč? Takto:

  1. Stanovte si cieľ. Ale nie len taký hocijaký. Musí to byť cieľ, po ktorom naozaj túžite a ktorý si ceníte. Napíšte si ho na papier a každý deň si ho niekoľkokrát pripomínajte.
  2. Vytvorte si víziu a predstavte si sami seba v budúcnosti, keď už máte cieľ dosiahnutý. Uvedomte si všetky pocity, ktoré prídu s dosiahnutím cieľa. Ako sa budete tešiť. Ako budete so sebou spokojný. Ako budete komunikovať s ľuďmi. Všetko, čo bude iné a lepšie. Na tomto si dajte záležať, pretože tieto pozitívne emócie budú vašim palivom, vašou motiváciou, ktorá vám umožní prekonať všetky prekážky, pochybnosti a strach.
  3. Rozdeľte si cieľ na kratšie úseky, tzv. mikrociele. A zaviažte sa, že každý deň urobíte jednu, dve, tri akcie smerom k veľkému cieľu. Viete, čo sa bude diať vo vašom mozgu? Vzniknú nové mapy a nové zvyky. Každý čiastkový úspech zvýši vaše sebavedomie a úspech, ako iste viete, je pre náš mozog droga, chceme ho mať znova a znova. A to je silná motivácia.
  4. Každý deň, napríklad večer pred spaním, sa ponorte do svojej budúcnosti a nechajte sa rozvibrovať týmito pozitívnymi emóciami. Musíte to naozaj cítiť.
  5. Použite vizualizáciu vždy, keď sa na vašej ceste zjavia prekážky, pochybnosti a strach. Zastavte sa, zhlboka sa nadýchnite a vydýchnite a nechajte si celé vaše telo zaplaviť pozitívnymi emóciami. Precíťte ich, ponorte sa do nich a stotožnite sa s nimi. Týmto prerušíte fyziologické reakcie v mozgu, ktoré sa aktivujú pomyslením na strach a strach prestane rásť.

Ak sa máte stále strach a ani neviete, kam presne máte ísť, skúste to so mnou, EFT koučom. Na začiatku vám pomôžem zorientovať sa a nájsť smer, ktorým sa chcete vydať. A naučím vás kráčať po vašej ceste.

Želám vám nádherný rok 2015 a veľa splnených predsavzatí. Ďakujem, že vám na vás záleží.

S láskou, Jana Mladá

 

Tento obsah bol zaradený v Koučing, Motivácia, Osobný rozvoj. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár