Neviem, čo chcem, ale

Keď sa klientov spýtam, čo chcú od života, tak väčšinou príde odpoveď Neviem. A vzápätí úsmev a doplnenie: Ale viem, čo nechcem. Prípadne vtipné Neviem, čo chcem, ale budem otravovať tak dlho, kým to nedostanem.

Čítajte viac »
Väčšinou presne vieme, čo nechceme:

Nechcem byť ako môj otec. Nechcem mať nedostatok peňazí.  Nechcem mať takého a takého partnera. Nechcem byť nešťastný. Nechcem, nechcem, nechcem.

Vibrácia slovíčka Nechcem je nízka. Preto aj výsledok neustáleho premýšľania o tom, čo nechcem, je strata energie. A možno preto si niektorí z vás pripadáte stále mierne unavení.

Možno si poviete, že keď viete, čo nechcete a postupne to zo svojho života odstránite, dopracujete sa napokon aj k tomu, čo chcete. Bohužiaľ, je to jeden zo sebaklamov, ktorými sa chlácholíme. Výsledok je neistý, hrozí totiž, že k dispozícii budú stále iba nevhodné možnosti. Prečo by malo prísť, to čo chcem, keď som naladená na to, čo nechcem? A navyše si takto postupne vytvárame životnú stratégiu – stratégiu odstraňovania. Až zrazu zistíme, že sme akosi sami. Unavení a oddelení. Od druhých ľudí, od zážitkov a vlastne od života.

Preto je oveľa efektívnejšie rozmýšľať o živote a veciach v zmysle otázky Čo chcem. Dajte svoju energiu do tohto slovíčka. A potom hľadajte cesty, ako sa k tomu dostať. Urobte si z toho zámer a potom sa už iba rozhodujte podľa toho, či to, čo idete urobiť je v súlade s vašim zámerom.

Jednoduché, nie? Musíme vedieť, kam chceme ísť, pretože ináč sa dostaneme buď nikam, alebo tam, kam chcú druhí.

Ak sa vám to jednoduché nezdá a neviete sa dostať z priestoru Nechcem do priestoru Chcem, viem vám s tým pomôcť. Objavíte svoju novú cestu a ja vás naučím ňou kráčať.

Tento obsah bol zaradený v Osobný rozvoj, Poznaj svoje podvedomie, Život je radosť. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár