Ozdravte svoje vzťahy

alebo Ako byť v pohode spolu

Prednáška spojená s rozhovormi na tému vzťahy.

To, že kvalitné vzťahy nás robia šťastnejšími a zdravšími a že život uprostred konfliktu nášmu zdraviu neprospieva, vieme všetci. Ale prax a život je väčšinou o inom a mnohí z nás 

si nevedia rady so svojimi vzťahmi

– majú pocit, že si so svojimi partnermi, rodičmi, deťmi, či kolegami nerozumejú

– cítia, že sa z ich vzťahu vytráca láska a radosť

– cítia, že ich vzťah nahlodáva hnev, žiarlivosť alebo strach.

Ak niečo z toho vnímate a cítite vo vašom vzťahu aj vy a chcete s tým niečo robiť, príďte na prednášku Ozdravte svoje vzťahy. Aby ste zistili, ako vzťahy fungujú, čo robiť, aby boli pekné a aby aj vydržali. 

Pretože vaša najväčšia radosť i najväčší žiaľ a utrpenie pramenia z vašich vzťahov a nad tým, či budete vo svojom živote zažívať radosť alebo žiaľ, máte väčšiu moc, než si myslíte. Objavte ju na prednáške Ozdravte svoje vzťahy.

Základom vzťahu sú emócie a emočné reakcie a okolo nich sa bude prednáška točiť. Zistíte:

– ktoré emócie a emočné reakcie vzťahy ničia a ktoré naopak vzťahy utužujú

Emócie majú na celý náš život oveľa väčší vplyv, než si pripúšťame. Ovplyvňujú naše psychické ale i fyzické zdravie, každé naše rozhodnutie a naše reakcie.

A čo je horšie, tak nesúvisia ani tak s tým, čo práve prežívame, ale s tým, čo sme prežívali najmä v detstve. V detstve si totiž tvoríme svoju emocionálnu výbavu, ktorá nám potom v dospelosti cez rôzne bloky a presvedčenia formuje vzťahy.

– čo môžete so svojimi emóciami robiť, aby neničili – vás, vašich partnerov a vaše zdravie

Nie je nutné vláčiť si svoju emočnú výbavu so sebou celý život. Dá sa zmeniť. Najskôr je dôležité pochopiť, čo z toho, čo si so sebou nosíme, nám už neprospieva. A potom zistiť, čo je za tým. Prečo sa hnevám? Čo mi vadí? Je to naozaj to, že partner neumyl riad? A ak budeme k sebe úprimní, zistíme, že je to vždy o nás. O mne. Nie o tom druhom a o tom, čo urobil alebo neurobil.

– že nie ste obeť a že máte svoj vzťah vo vlastných rukách

Hoci vzťah tvoria dvaja ľudia a možno teraz máte pocit, že ten druhý to všetko kazí, nie je to tak. A dokonca sa ani nemusíte meniť obaja. Stačí, ak niečo zmeníte vy a ten druhý už nebude môcť reagovať tak ako bol zvyknutý doteraz. Stačí začať u seba. Spokojnosť a šťastie je vo vašich rukách a máte ich na dosah. Získate na svoj vzťah iný (etikoterapeutický) pohľad a pochopíte, že zodpovednosť je vo vašich rukách. 

Prednáška je spojená s diskusiou, účastníci zvyknú zdieľať situácie zo svojich vzťahov alebo sa pýtať na svoje problémy vo vzťahu. Celé to trvá 1,5 až 2 hodinky a keď budete odchádzať, budete vedieť:

– ako sa s partnerom dohodnúť

– ako sa cítiť vo vzťahu dobre

– ako na konflikty vo vzťahoch

– ako sa ne/rozčuľovať

– ako sa ne/hádať

KEDY: štvrtok 16.6.2016 o 18,30

KDE: Centrum Rafael, Narcisová 5, 82101 Bratislava – Ružinov

CENA: 10€

Prihláste sa telefonicky na 0944581222 alebo mailom na jana.mlada@koucmed.sk

Tento obsah bol zaradený v Komunikácia, ktorá spája, PODUJATIA, Vzťahy, Život je radosť. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár