Spoznajte svoje vibrácie

Albert Einstein vraj povedal, že všetko na svete je vibrácia. Že všetko vibruje na rôznych frekvenciách. Aj človek. Aj orgány v jeho tele.

Každý človek vibruje ináč – podľa toho, v akom stave sa nachádza jeho duša. Ak sa cíti v pohode, harmónii alebo šťastný, jeho vibrácie sú vysoké. Ak sa cíti nešťastný alebo nahnevaný, jeho vibrácie sú nízke.

Každý orgán v našom tele tiež vibruje svojimi vibráciami a ak je nejaký orgán  chorý, jeho vibrácie sú narušené.

Naše telo si takto môžeme predstaviť ako jeden veľký orchester, v ktorom to všetko vibruje a v ktorom jedna vibrujúca vlna ovplyvňuje druhú. Určite mi dáte za pravdu, že má zmysel, aby bola táto živá sústava vibrácií a vlnových dĺžok dobre vyladená, však?

Ako to dosiahnuť? Ciest je veľa – stravou, pobytom v prírode, naladením sa na krásu, pozitívnymi myšlienkami a emóciami, meditáciou, modlitbou, spievaním mantier a aj počúvaním hudby (a to som určite nevymenovala všetky).

Tú poslednú možnosť som využívala iba zriedka, ale odkedy som objavila tibetské alebo spievajúce misky, stala sa súčasťou môjho života a pravdepodobne aj mojich terapií.

Prečo? Pretože je úžasné cítiť pomocou zvuku tibetskej misky energiu. Je úžasné cítiť vibrácie v celom tele a dostať sa pomocou nich do svojho vnútra.  

Ak ste racionálny typ a zdá sa vám to prinajmenšom blbosť, tak pridám trošku teórie.

Zvuk sa v našom tele šíri ako vlna. Vlna narazí do ušného bubienka, rozvibruje ho a rozšíri sa cez kosti a cez vodu v tele do každej jeho bunky. Na zvuku spievajúcej misky sa podieľajú všetky kovy, z ktorých je miska vyrobená (malo by ich tam byť sedem – zlato, striebro, ortuť, meď, železo, cín a olovo) a výsledkom je výnimočne dlho znejúci a bohatý zvuk plný čiastkových alebo alikvótnych tónov (je ich tam oveľa viac než ich vyludzujú západné hudobné nástroje). A práve tieto alikvótne tóny majú veľkú schopnosť pôsobiť na človeka relaxačne a harmonizujúco. Dokážu synchronizovať mozgové vlny, harmonizovať hemisféry a uvoľňovať zablokované energie a emócie v tele. A čo je podľa mňa najväčší bonus, je to, že dokážu prebudiť v tele zmysel pre vlastný súlad.

A teraz prax. Hmatateľným výsledkom pre mňa je, že tie vibrácie cítim. Že keď na miske hrám, som tu a teraz a myšlienky v mojej hlave akoby zmizli. Keď sa započúvam do doznievajúcich tónov a som pri tom dostatočne uvoľnená, cítim, ako vibrujú vo mne. A to je niečo, čo som doposiaľ síce vedela navnímať, ale išlo to ťažšie. Pomocou zvuku tibetskej misky je to naozaj jednoduché a veľmi intenzívne. Keď zvuk zdanlivo stíchne, v tele ešte doznieva. A ako doznieva smerom dnu, smerom von sa mi šíria vibrácie pokoja.

Stále je to pre vás iba ezoterika alebo bludné vesmírne reči? Skúste na chvíľu pripustiť, že to funguje. Nič viac. Čo ak je to tak?

Ak by to tak bolo, čo by to pre mňa mohlo znamenať? Čo by mi to mohlo priniesť do života?

Príďte ku mne na terapiu, porozprávame sa zvukov tibetskej misky a započúvate sa do seba. A posúdite sami.

Na záver pridám jedno vraj, ktoré sa mi celkom páči:

Tibeťania veria, že kto pracuje so spievajúcou misou už nikdy nepríde do pekla.

To je dobrá viera, čo poviete?

 

Tento obsah bol zaradený v Možno je všetko ináč, Osobný rozvoj. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár