Tiež pátrate po tom, čím naozaj ste?

Magdebuerger / <a href="http://pixabay.com/p-542500/">Pixabay</a>

Možno sa vám budem zdať príliš ezoterická alebo možno aj úplne mimo … ale doteraz som nenašla lepšiu odpoveď na otázku, kto som, než v knihe Dona Miguela Ruiza Láska, vzťahy, priateľstvo:

„Proces hľadania vlastnej identity je veľmi dlhý. Behom tohto procesu sa postupne zbavujete svojej osobnej histórie, kým si neuvedomíte, čím naozaj ste.

Uvedomíte si, že ste sila – sila, ktorá umožňuje vášmu telu žiť, sila, ktorá umožňuje vašej mysli snívať. Bez tejto sily by sa vaše telo okamžite zrútilo. Bez vás by sa rozplynul váš sen. Ste sila, ktorej sa hovorí Život. Keď sa niekomu pozriete do očí, uvidíte v nich jeho vedomie, ktoré je prejavom Života.

Život nie je telo; život nie je myseľ; a nie je to ani duša. Život je sila. Vďaka tejto sile sa novorodenec stáva dieťaťom, mladý muž dospelým a dospelý starne a nakoniec umiera. Keď Život opustí telo, telo sa obráti v prach.

Ste život, ktorý prúdi vašim telom, vašou mysľou a vašou dušou. Keď to zistíte, nie rozumom, ale citmi, uvedomíte si, že ste silou, ktorá otvára a zatvára kvetiny a umožňuje kolibríkom lietať z kvetu na kvet. Uvedomíte si, že ste v každom strome, že ste v každom zvierati, rastline a kameni. Ste sila, ktorá umožňuje vzniknúť vetru a ktorá dýcha vo vašom tele. Celý vesmír je živá bytosť, ktorú táto sila uvádza do pohybu. To ste. Ste Život.“

Budem na to myslieť, kým tu budem. Aby som bola Život. A čo vy?

Tento obsah bol zaradený v Osobný rozvoj, Život je radosť. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár