V akom svete žijete?

To, v akom svete žijete, závisí len a len od vás. Nie od tých druhých, na ktorých často ukazujete prstom. Ak sa vám to nezdá, prečítajte si príbeh o dvoch psíkoch a možno to pre vás bude o trošku prijateľnejšie.

Žili raz dva psy, každý na inom konci jednej dediny. Jeden sa rád hral, neustále vrtel chvostom a tešil sa z každého, kto prešiel okolo. Ten druhý nebol taký hravý a vždy, keď okolo neho niekto prešiel, nedôverčivo vrčal.

Čítajte viac »

K obom sa dostali chýry, že na kopci nad susednou dedinou je dom plný ďalších psov. Rozhodli sa tam zájsť. Ten prvý, veselší psík, už cestou tam bol plný radostného očakávania a vrtel chvostom ostošesť. Keď vošiel dnu, vítalo ho psíkovia, ktorí rovnako ako on vrteli chvostami a tešili sa. Bol taký naradostený, že vrtel chvostom ešte rýchlejšie a predstavte si, že ostatné mu to opätovali. Usmieval sa a aj oni sa usmievali. Odchádzal s myšlienkou: Toto je najkrajšie miesto na svete, sem budem chodiť častejšie.

Ten druhý pes kráčal k domu pomaly a keď vošiel dnu, zvesil hlavu aj chvost a zavrčal. A zbadal psíkov, ktorí tiež vrčali a mali zvesené hlavy. Zavrčal ešte viac a bol zhrozený. Tie psy na neho tiež začali vrčať ešte viac. Keď odchádzal, pomyslel si: Fuj, aký hnusný dom, sem už nikdy neprídem.

Viete prečo bol ten dom pre každého psa iný? Pretože to bol dom so zrkadlami.

A prečo o tom píšem? Svet je plný zrkadiel a kamkoľvek idete, odrážate sa v nich. To, čo vidíte na tvárach druhých ľudí, je často vaša tvár. Nálada ľudí okolo vás je vaša nálada a váš pohľad na svet.

Sama som bola taký vrčiaci psík voľakedy, keď som chodila do práce. A cítila som v sebe veľké oprávnenie na svoje vrčanie. Veď som tam prvá prichádzala a posledná odtiaľ odchádzala. Ostatní si prišli hodinu po mne a odchádzali domov oveľa skôr ako ja a vôbec nevideli moju dôležitosť. Pripadali mi nadutí a možno aj trochu arogantní.

Dlho mi trvalo, kým som pochopila, že tá ich nadutosť, je moja nadutosť. Bolo pre mňa ťažké vidieť sa ako zdroj toho, ako sa kolegovia správali. Ale keď som to uvidela a začala som pracovať na svojej srdečnosti a prajnosti a svoje pocity, že som viac ako oni, som dala preč,  ich tváre sa naozaj zmenili.

Možno že aj vy vidíte ľudí okolo vás ako vrčiacich. A možno sa vám vôbec nepáči pomyslenie na to, že vy ste ten, koho zrkadlia. Viem, je to ťažké prijať. Ale dá sa to. A to, čo nastane potom, keď prestanete vrčať, stojí za to.

Ak pripúšťate, že by na tom mohol byť kúsok pravdy, ale netušíte, ako prestať vrčať, objednajte sa na emočný koučing. Rada vám s tým pomôžem.

S láskou a úctou,

Janka Mladá

Tento obsah bol zaradený v Koučing, Osobný rozvoj, Život je radosť. Zálohujte si trvalý odkaz.

2 reakcie na V akom svete žijete?

 1. kiki pro povedal:

  krásne :))

 2. Dada povedal:

  Úplná pravda.. Pozname to snáď všetci – keď sme naštvaní alebo smutní a cítime sa osamelí, just po nás často ani pes neštekne:)
  A ked sme v pohode, alebo dokonca plní radosti, vtedy sa na nás usmievajú aj všetci ostatní, telefonujú a ozývajú sa i ľudia, o ktorých sme dávno nepočulii..
  A ja teraz v takej „vrtichvostíkovej“ pohode už pár dní som, všade vidím veselých psíkov, tí vrčaví zrazu záhadne zmizli a zrkadielka okolo mňa sa krásne sfarbili…
  To všetko vďaka úžasnej metóde EFT, ale hlavne vďaka mojej zlatej koučke Janke, jej sympatickej osobnosti a pozitívnemu prístupu ku mne, keď mi dáva pocítiť, že pre ňu nie som len klientka, ale predovšetkým ľudská bytosť, na ktorej jej záleží.
  Janka, ďakujem!

Pridaj komentár