Workshop Ako riešiť partnerské nezhody a nenechať ich prerásť v partnerskú krízu 21.3.

Dvaja manželia boli spolu už 60 rokov. Ich manželstvo bolo pokojné, hádali sa iba zriedka. O všetko sa delili, nemali medzi sebou žiadne tajomstvá, okrem jedného. Manželka mala na kredenci položenú krabičku, do ktorej sa manžel nikdy nemohol pozrieť.

Na šesťdesiate výročie manžel usúdil, že nastal čas pozrieť sa do tejto krabičky. Manželka súhlasila, a tak ju spolu otvorili. Boli v nej dva háčkované obrúsky a 25000 dolárov.

„Keď sme sa vzali, mama mi povedala, že vždy, keď ma rozčúliš, alebo povieš čo urobíš niečo, čo sa mi nebude páčiť, mám uháčkovať obrúsok a potom sa s tebou o tom porozprávať.“

Manžel dojatý k slzám si pomyslel: Za šesťdesiat rokov spoločného života iba dva obrúsky? To je úžasné. Za celý tento čas som ju iba dvakrát rozčúlil? Mal zo seba skvelý pocit. „Dobre, to vysvetľuje tie dva obrúsky, ale čo tie peniaze?“, spýtal sa manželky.

Čítajte viac »

„To sú peniaze, ktoré som utŕžila za predaj všetkých tých obrúskov, ktoré som za tie roky uháčkovala.“

Toto je podľa mňa nádherný návod, ako riešiť partnerské nezhody. Kým by ste uháčkovali obrus, zistili by ste, že zmizol dôvod na to, aby ste sa vracali tomu, čo dalo príčinu k začatiu háčkovania.

Uznávam, že toto vyžaduje veľkú schopnosť nadhľadu, ktorá vám umožní nevyjadriť svoj hnev okamžite. Preto je možno najdôležitejšie naučiť sa práve toto: ZVÁŽIŤ KEDY, ČI A AKO ODKOMUNIKOVAŤ SVOJ HNEV, ČI NESÚHLAS s tým, čo robí či hovorí váš partner.

A práve o tom bude reč na etikotrapeutickom workshope 21.3.2018 v Monsters Cafe and Bar o 18-tej hodine.

Okrem hnevu sa budeme baviť aj o tom,

ako spolu HOVORIŤ a aj sa počuť,

  • kto začína HÁDKU a ako sa z nej rýchlo dostať zase do pohody,
  • ako povedať bez pocitu VINY, čo sa mi nepáči alebo čo od partnera potrebujem,
  • ako si nastaviť OČAKÁVANIA, aby som nebol/a frustovaný/á, keď sa nenaplnia,
  • ako narábať s HNEVOM – svojím alebo partnerovým

a hlavne ako sa PRESTAŤ TOČIŤ v mentálnom priestore odporu, aby ste mali viac energie do života a aby ste videli možnosti a riešenia a aby ste zažívali so svojimi partnermi veľa pekných chvíľ a ostali spolu navždy.

Aby ste sa naučili riešiť drobné nezhody, pretože ak sa tieto neriešia, ľahko časom prerastú do krízy, ktorá sa rieši oveľa ťažšie.

Chyťte zodpovednosť do svojich rúk, aj keď sa vám možno zdá, že za všetky nezhody je na vine váš/a partner/ka a príďte na workshop AKO ZVLÁDAŤ PARTNERSKÉ NEZHODY A NENECHAŤ ICH PRERÁSŤ V PARTNERSKÚ KRÍZU.

KEDY: 21.3.2018 o 18:00

CENA: 10 eur.

Trvanie: cca 2 hodiny

Čo si so sebou priniesť: pero a papier a dobrú náladu.

Prihláste sa mailom (jana.mlada@koucmed.sk) alebo telefonicky (0944-581222), pretože kapacita je priestoru je obmedzená.

Teším sa na vás,

Janka Mladá

Tento obsah bol zaradený v PODUJATIA. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár