Zdravý životný štýl

Naše telo je taký malý zázrak. Funguje bez toho, aby sme tušili, čo sa vnútri deje. A deje sa toho neúrekom. Preto vás chcem poprosiť o túto maličkosť:

Neberte svoje telo ako samozrejmosť.

Aj keď máte pocit, že je všetko OK, zamyslite sa nad tým, ako sa o seba staráte. Zlý zdravotný stav sa plíži pomaly a potichu. Buďte si vedomí svojho tela a dajte mu to, čo potrebuje.

A nie je to iba zdravá strava, pravidelný tréning, dostatok spánku alebo dodržiavanie rád vášho lekára.

Vaše telo potrebuje byť súčasťou zdravých vzťahov, zdravého životného prostredia. Potrebuje viesť zdravý pracovný život, zdravý sexuálny život, zdravý finančný život. Potrebuje, aby cez neho prúdila energia. Potrebuje sa kreatívne prejavovať, potrebuje v niečo veriť. A najviac potrebuje pozitívne myšlienky, emócie a presvedčenia.

Denne prebehne vo vašom tele priemerne 50 stresových reakcií. Ak ste navyše osamelí, nešťastní, deprimovaní alebo pesimisti, môže to byť aj dvakrát toľko. Ak denne chodíte do práce, ktorá vás neteší a o ktorej rozprávate ešte aj po pracovnej dobe, môže to byť ešte viac.

Každý pocit, emócia či myšlienka, ktoré sa čo i len mihnú vašim vedomím, spustí činnosť mozgových neurónov, ktoré ovplyvnia vašu reakciu na všetko, čomu ste vystavení.

Každý stres, ktorý zažijete, ostane uložený vo vašom podvedomí a niekedy v budúcnosti spustí rovnakú reakciu na zdanlivo úplne inú skutočnosť a vy nebudete tušiť, prečo.

Ľudia, ktorí prežívajú pokojný život a sú šťastní, žijú o 7 – 10 rokov dlhšie, ako tí nešťastní. A optimisti majú o 77% nižší výskyt srdcovocievnych chorôb ako pesimisti. To je sila pozitívnych myšlienok.

Predstavte si, že vás bolí hlava a dostanete ružovú pilulku, ktorá neobsahuje žiadne liečivo, ale vy si myslíte, že je to liek proti bolesti hlavy. A hlava vás naozaj prestane bolieť. To je sila pozitívneho presvedčenia.

Nahraďte stresové reakcie relaxačnými, myslite pozitívne a optimisticky a uvidíte, že budete menej chorí, že budete štíhlejší a že budete sa tešiť zo života.

Ako kouč vyváženého životného štýlu vás naučím pracovať so svojimi emóciami aj so svojimi energiami. Pomôžem vám lepšie porozumieť svojmu fyzickému aj energetickému telu. Ak máte nadváhu, pomôžem Vám zhodiť kilá tým, že okrem úpravy vášho jedálnička, sa zameriame aj na relaxačné techniky a na odblokovanie energií vo vašom tele. Ak máte genetické predispozície pre niektoré civilizačné choroby, pomôžem Vám vyhnúť sa týmto chorobám tým, že vás naučím zmeniť svoje presvedčenia o sebe samom.

Ak chcete žiť viac ako len zdravý život, ste tu správne. Chce to len začať.

Ak ešte neviete presne, o čom hovorím, prihláste sa na odber článkov napravo hore a budete zadarmo dostávať  tipy a návody, ako žiť spokojný, šťastný a úspešný život.

Ak chcete začať, len neviete ako, objednajte sa na konzultáciu o vašom energetickom tele spojenú s analýzou vášho fyzického tela – kontakt. Zistíme, prečo ste stále na tom istom mieste, prečo stále robíte rovnaké chyby a prečo ste sa doteraz neodvážili zmeniť zamestnanie.

Teším sa na vás,

Jana Mladá