Emócie a to, ako s nimi vieme pracovať, sú strojcami nášho šťastia a radosti v živote. To oni ovplyvňujú naše zdravie – niektoré sú zdraviu prospešné, iné zdravie poškodzujúce. Taktiež majú veľký vplyv na to, aké sú naše vzťahy – buď nás od druhých oddeľujú, alebo nás k nim približujú.

Za všetkými programami a presvedčeniami, ktoré máme uložené v podvedomí, stoja tiež emócie, tie  zablokované.

Preto považujem za veľmi dôležité mať vo svojich emóciách upratané. Cez emócie sa zoznámite sami so sebou. Uvidíte sa v inom svetle. A postupne pochopíte, prečo žijete tak ako žijete.

Emočný koučing vás zoznámi s vaším podvedomím

 • Zistíte, ktoré svoje vlastnosti ste odmietli a strčili ich do tieňa svojho podvedomia.
 • Zistíte, aké je vaše koreňové presvedčenie – presvedčenie, ktoré na pozadí ovplyvňuje váš život.
 • Spoznáte svoju emocionálnu výbavu.
 • Zistíte, aká schéma riadi vaše vzťahy.

S emočným koučingom nastúpite cestu transformácie a stanete sa človekom, ktorý žije tu a teraz a je na tomto svete rád

Schválne nepíšem, že sa zmeníte. Iba zmena je totižto veľmi málo. Zmena je jednorázový proces raz za čas, po ktorom spravidla nasleduje návrat do stavu pred zmenou (napr. jojo efekt). Transformácia je omnoho viac – je to permanentný vývoj. Vy sa postupne meníte, riadite si to sami a táto cesta vás baví a výsledky sú trvalé.

Čo konkrétne sa počas transformácie stane:

 • Prepíšete vašu emocionálnu výbavu.
 • Definitívne ukončíte svoje koreňové presvedčenie.
 • Vymaníte sa zo svojej vzťahovej schémy.
 • Naučíte sa ukončovať akékoľvek presvedčenie, ktoré v sebe objavíte na ceste.
 • Naučíte sa premieňať strach na akciu.
 • Prijmete sa taký, aký ste.
 • Začnete sa mať naozaj radi.

S emočným koučingom vrátite svojmu telu samoozdravné procesy

To, že telo jasne reaguje na náš duševný stav, poznáte všetci. Pri strese a nervozite sa vám rozbúši srdce a stiahne sa vám žalúdok. Keď sa hneváte, cítite tlak v hrudníku. Keď sa bojíte , tak sa vám potia ruky a dostanete hnačku.

Ak psychická záťaž, stres alebo „negatívne“ emócie trvajú dlho, prídu problémy so spánkom, bolesti hlavy, zvýšený tlak alebo bolesti svalov a kĺbov. Vaše vnútro sa sťahuje, srdce sa vám zatvára a zablokovaná energia spôsobuje ochorenia.

Slovo negatívne pri negatívnych emóciách som dala schválne do úvodzoviek. Pretože oni nie sú negatívne, oni len neprospievajú vášmu zdraviu. Tým, že telu odoberajú energiu a uzatvárajú srdce.

Emócie zlosti (hnev, agresia, zúrivosť, rozhorčenie, obviňovanie alebo kritika) sú z dlhodobého hľadiska deštrukčné a spôsobujú zápalové ochorenia, vysoký krvný tlak, rakovinu.

Emócie smútku (žiaľ, zármutok, zúfalstvo, pocit osamelosti, pocit krivdy) spôsobujú poruchy imunity, metabolizmu a vedú k depresii.

Emócie strachu (úzkosť, obavy, nervozita, podozrievavosť, žiarlivosť, nedôvera, podozrievavosť) spôsobujú poruchy srdcovo-cievnej sústavy a tráviacej sústavy.

Naučíte sa zdraviu neprospievajúce emócie prepólovať na tie, ktoré vaše zdravie podporia (láska, radosť, prijatie, odpustenie, vďačnosť, dôvera, úcta, rešpekt, trpezlivosť, prajnosť). A vtedy sa začnete uzdravovať. Zdravie podporujúce emócie vaše telo uvoľnia zo stuhnutého panciera, odblokujú zablokované energie a otvoria vaše srdce.

S emočným koučingom sa radikálne zlepšia vaše vzťahy

Tie emócie, ktoré neprospievajú vášmu zdraviu, neprospievajú ani vašim vzťahom. Emócie hnevu, smútku a strachu vás od druhých ľudí oddeľujú.

Oddelenie sa od druhých ľudí spôsobuje, že sa stále zmenšujete. Ste stále menšia a menšia bodka v tomto svete, ktorá si žije oddelená vo svojej bubline. Ja som tak sama, tak sám, nikto ma nechápe, všetci mi ubližujú a krivdia mi. Nič a nikoho nechápem, všetci sú čudní.

Takto oddelení od všetkých nemôžete v živote prežívať radosť a šťastie. Pretože človek je spokojný práve vtedy, keď sa s inými spája. Spojenie je radosť.

Prestaňte preto vo svojich vzťahoch používať emócie, ktoré vás oddeľujú a začnite používať tie, ktoré vás spájajú. Lásku, porozumenie, pochopenie, dôveru, vďačnosť, prijatie, odpustenie, úctu, rešpekt, žičlivosť.

Nenechajte sa k radostnému životu dokopať … nechajte sa k nemu dokoučovať spolu so mnou.

O mojej ponuke a o tom, koľko vás to bude stáť, sa dozviete TU.

Teším sa na Vás

Jana Mladá

Cez zmenu seba zmeníme svet.