Workshop Hnev – ako si ním nezničiť seba, svoje zdravie a vzťahy

Etikoterapeutický workshop o tom, ako NARÁBAŤ SO SVOJÍM HNEVOM A AKO REAGOVAŤ NA HNEV, KTORÝ NÁM ADRESUJÚ DRUHÍ.

Pre tých,

  • ktorí cítia, že im ich vlastný hnev prerastá cez hlavu,
  • ktorí si uvedomujú, že v komunikácii s ostatnými sa rýchlo nahnevajú a v hneve povedia, či urobia niečo, čo ich potom mrzí, ale nevedia to „vrátiť“ do pôvodného stavu,
  • ktorí chcú zmeniť svoje správanie voči svojmu okoliu a chcú dať druhým viac lásky a porozumenia, pretože cítia, že hnevom sa od druhých vzďaľujú,
  • ktorí sú terčom hnevu druhých ľudí a nevedia, ako sa tomuto hnevu brániť.

Hnev je jedna zo základných ľudských emócií. Vzniká vtedy, ak sa niečo v našom svete deje ináč, než by sme chceli. Hnev má v našich životoch významné miesto, ale ak s ním nesprávne narábame, môže nám ničiť vzťahy a neskôr aj zdravie.

Ako nám hnev ničí vzťahy:

HNEVOM dávame druhým najavo svoju nespokojnosť s nimi. Z hnevu používame výčitky, kritiku a hodnotenie, a tým sa podvedome nad nich nadraďujeme. Myslíme si, že my sme tí, ktorí vedia, ako sa druhí majú správať. Toto spôsobí, že sa od druhých oddeľujeme, nezažívame s nimi spojenie. Kde je hnev a jeho prejavy, tam neprúdi láska a vzťah chradne.

Navyše, keď sa hneváme, vyzeráme tak trochu ako šialenci. Naše tváre sú zdeformované zaťatými zubami a zamračenými čelami a nie je nás pekný pohľad.

Ako nám hnev ničí zdravie:

Keď sa nahneváme, naše telo sa pripraví na nejakú formu zvýšenej fyzickej aktivity a spustí v tele produkciu stresových hormónov (kortizol, adrenalín), ktoré túto fyzickú aktivitu umožnia. Ale väčšinou sa žiadna fyzická aktivita nekoná. Vyplavené hormóny však splnia svoju úlohu – vyplavia do krvi glukózu, zvýšia tlak, znižujú aktivitu imunitného systému. V tele vznikne napätie, ktoré keď sa neuvoľní, postupne spôsobuje únavu, nespavosť, vysoký krvný tlak, cukrovku a mnohé iné chronické ochorenia. Dlhodobý hnev (aj keď ho dusíme v sebe) ničí pečeň a žlčník.

Ak si chceme zachovať pekné vzťahy a chceme byť zdraví, bolo by ideálne keby sa nám podarilo už nikdy sa nenahnevať. To je však utópia. Našťastie je reálne naučiť sa so svojím hnevom pracovať tak, aby NENIČIL vzťahy ani zdravie.

Ako? To sa dozviete na workshope. Okrem iného sa ešte:

  • naučíte ÚŽASNÚ TECHNIKU, ako sa nenechať vtiahnuť do hnevu druhých ľudí a pomôcť aj im, aby sa menej hnevali,
  • dozviete, ako si zvýšiť svoju psychickú imunitu,
  • dozviete, aké obranné mechanizmy ste si vytvorili na to, aby ste potlačili pocity úzkosti, viny a krivdy, ktoré vznikajú z hnevu druhých ľudí a ako to zmeniť,
  • dozviete, ako dať sebe i druhým viac slobody
  • dozviete, ako prestať od druhých očakávať, aby vás svojím správaním uspokojili alebo aspoň nevytočili.

Trvanie: cca 2 hodiny

Vstupné: 12 – 15€ podľa miesta konania

Najbližší termín momentálne nie je určený vzhľadom na pandémiu.

Je však možnosť urobiť online webinár iba pre vašu skupinku (rodina, kolegovia, známi). Cena je 40€ (dokopy, nie od každého).

Prihlasovanie telefonicky alebo mailom: 0944581222 alebo jana.mlada@koucmed.sk

Teším sa na vás,

Janka Mladá

Scroll to Top