Vzdajte sa prítomnému okamihu

Je niečo, čo by ste mali robiť a nerobíte to? Začnite to robiť teraz.
Pokiaľ to robiť nechcete, prijmite svoju nečinnosť, pohodlnosť, či odovzdanosť. Plne si ich uvedomujte a radujte sa z nich. Buďte tak pohodlní, nečinní, či odovzdaní, ako len môžete. Pretože iba tak sa zbavíte vnútorného konfliktu, ktorý ste si v sebe vytvorili vtedy, keď robíte niečo iné, než čo by ste mali a premýšľate nad tým, že Do kelu, čo to zase robím, veď by som mal/a robiť niečo úplne iné.
Buď teda robte to, čo máte robiť, alebo plne robte to, čo robíte namiesto toho. Ale buďte plne v prítomnosti. Odovzdajte sa jej.
Toto prijatie prítomného okamihu (tu ale pozor, Prijatie rovná sa Žiadny odpor) vám pomôže začať robiť neskôr aj to, čo by ste mali robiť. Ak aj náhodou nie, zbavíte sa vnútorného odporu, konfliktu a negatívnych emócií.
A aj to sa počíta. Viac, ako si myslíte.
Pretože žiť neustále v stave vnútorného konfliktu je stres.
Ste tu, ale chcete byť niekde inde. Ste v prítomnosti, ale chcete byť v budúcnosti.
Vnímajte sa a pozorujte sa. Odmietate prítomný okamih? Bránite sa byť tam, kde teraz ste?
Priznajte si to, prijmite to a buďte plne v prítomnosti. Iba odtiaľ sa dá ísť do budúcnosti. Počítajú sa iba tie kroky, ktoré urobíte teraz.
Vzdajte sa preto prítomnému okamihu, aby ste sa mohli oslobodiť od situácie, ktorá vás neuspokojuje.  A potom ju začnite meniť. Bez odporu a vnútorného konfliktu.
Inšpirované Echkartom Tollem.

Zdieľať článok:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Súvisiace články

Život je radosť
koucmed

Nech v roku 2024 nájdete rovnováhu

Aj na konci tohto roka mám pre vás malé numerologické zamyslenie sa nad tým, čo v sebe skrývajú čísla nadchádzajúceho roku. A návod na to, aby ste si vypočítali vaše osobné číslo, ktoré tiež bude mať vplyv na váš rok 2024. ROK 2024 bude v znamení čísla OSEM a zároveň v znamení dvoch DVOJOK a jednej ŠTVORKY.   Osmička je o úspechu,

Prečítať článok »
Život je radosť
koucmed

Nech v roku 2023 prejdete vnútornou zmenou, ktorá vás posunie k láskavosti a empatii

Aj tento rok mám pre vás malé numerologické zamyslenie sa nad tým, čo v sebe skrývajú čísla nadchádzajúceho roku. A návod na to, aby ste si vypočítali, aké čísla budú ovplyvňovať ten váš. Idem teda rovno na vec: ROK 2023 bude v znamení čísla SEDEM a zároveň v znamení dvoch DVOJOK a jednej TROJKY.   Sedmička je o vnútornej zmene, duchovnom raste a o prevzatí

Prečítať článok »
Emocie
koucmed

Čo znamená byť zodpovedný za svoje pocity a emócie?

Je všeobecne známe, že súčasťou zodpovednosti za svoj život je aj zodpovednosť za svoje pocity a emócie. Aj keď mnohí si na seba berú aj zodpovednosť za pocity druhých ľudí – je to jedna zo stratégií, ktorú si osvojili v detstve, pravda je taká, že zodpovední sme iba za svoje vlastné pocity a emócie.  

Prečítať článok »
Scroll to Top
Prihláste sa na odber nových článkov na email

Zadajte Vašu email adresu: