Vzdajte sa prítomnému okamihu

Je niečo, čo by ste mali robiť a nerobíte to? Začnite to robiť teraz.
Pokiaľ to robiť nechcete, prijmite svoju nečinnosť, pohodlnosť, či odovzdanosť. Plne si ich uvedomujte a radujte sa z nich. Buďte tak pohodlní, nečinní, či odovzdaní, ako len môžete. Pretože iba tak sa zbavíte vnútorného konfliktu, ktorý ste si v sebe vytvorili vtedy, keď robíte niečo iné, než čo by ste mali a premýšľate nad tým, že Do kelu, čo to zase robím, veď by som mal/a robiť niečo úplne iné.
Buď teda robte to, čo máte robiť, alebo plne robte to, čo robíte namiesto toho. Ale buďte plne v prítomnosti. Odovzdajte sa jej.
Toto prijatie prítomného okamihu (tu ale pozor, Prijatie rovná sa Žiadny odpor) vám pomôže začať robiť neskôr aj to, čo by ste mali robiť. Ak aj náhodou nie, zbavíte sa vnútorného odporu, konfliktu a negatívnych emócií.
A aj to sa počíta. Viac, ako si myslíte.
Pretože žiť neustále v stave vnútorného konfliktu je stres.
Ste tu, ale chcete byť niekde inde. Ste v prítomnosti, ale chcete byť v budúcnosti.
Vnímajte sa a pozorujte sa. Odmietate prítomný okamih? Bránite sa byť tam, kde teraz ste?
Priznajte si to, prijmite to a buďte plne v prítomnosti. Iba odtiaľ sa dá ísť do budúcnosti. Počítajú sa iba tie kroky, ktoré urobíte teraz.
Vzdajte sa preto prítomnému okamihu, aby ste sa mohli oslobodiť od situácie, ktorá vás neuspokojuje.  A potom ju začnite meniť. Bez odporu a vnútorného konfliktu.
Inšpirované Echkartom Tollem.
Tento obsah bol zaradený v Koučing, Osobný rozvoj, Život je radosť. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár