Vzdajte sa prítomnému okamihu

Je niečo, čo by ste mali robiť a nerobíte to? Začnite to robiť teraz.
Pokiaľ to robiť nechcete, prijmite svoju nečinnosť, pohodlnosť, či odovzdanosť. Plne si ich uvedomujte a radujte sa z nich. Buďte tak pohodlní, nečinní, či odovzdaní, ako len môžete. Pretože iba tak sa zbavíte vnútorného konfliktu, ktorý ste si v sebe vytvorili vtedy, keď robíte niečo iné, než čo by ste mali a premýšľate nad tým, že Do kelu, čo to zase robím, veď by som mal/a robiť niečo úplne iné.
Buď teda robte to, čo máte robiť, alebo plne robte to, čo robíte namiesto toho. Ale buďte plne v prítomnosti. Odovzdajte sa jej.
Toto prijatie prítomného okamihu (tu ale pozor, Prijatie rovná sa Žiadny odpor) vám pomôže začať robiť neskôr aj to, čo by ste mali robiť. Ak aj náhodou nie, zbavíte sa vnútorného odporu, konfliktu a negatívnych emócií.
A aj to sa počíta. Viac, ako si myslíte.
Pretože žiť neustále v stave vnútorného konfliktu je stres.
Ste tu, ale chcete byť niekde inde. Ste v prítomnosti, ale chcete byť v budúcnosti.
Vnímajte sa a pozorujte sa. Odmietate prítomný okamih? Bránite sa byť tam, kde teraz ste?
Priznajte si to, prijmite to a buďte plne v prítomnosti. Iba odtiaľ sa dá ísť do budúcnosti. Počítajú sa iba tie kroky, ktoré urobíte teraz.
Vzdajte sa preto prítomnému okamihu, aby ste sa mohli oslobodiť od situácie, ktorá vás neuspokojuje.  A potom ju začnite meniť. Bez odporu a vnútorného konfliktu.
Inšpirované Echkartom Tollem.

Zdieľať článok:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Súvisiace články

Emocie
koucmed

Čo robiť s nepríjemnými pocitmi alebo ako sa dostať do svojho srdca

Často dostávam otázku: Čo mám robiť so svojimi nepríjemnými pocitmi? Pravdupovediac, teším sa z nej. Je to signál, že ľudia hľadajú nové spôsoby „práce“ so svojimi nepríjemnými pocitmi, než sú tie, ktoré sa naučili v detstve a z ktorých si postupne vytvorili nevedomé zautomatizované návyky. Čo bežne so svojimi negatívnymi pocitmi robíme? Najčastejšie ich odmietame. Tak, ako ich odmietali naši

Prečítať článok »
Osobný rozvoj
koucmed

Dajte si tento rok predsavzatia ináč

Nový rok má v sebe čaro nového začiatku. Je to čas, kedy môžeme urobiť čiaru za tým, čo bolo a vykročiť s čistým štítom. Preto je to (najmä pre tých, ktorí k odhodlaniu na zmenu potrebujú nejaký konkrétny okamih) ideálny čas na PREDSAVZATIA. Dialo sa tak už za čias starého Ríma, kedy si najvyšší predstavitelia ríše na

Prečítať článok »
Scroll to Top
Prihláste sa na odber nových článkov na email

Zadajte Vašu email adresu: