Život sa začína na konci vašej zóny komfortu – Neale Donald Walsch

Zóna komfortu. Možno ste toto slovné spojenie nikdy nepočuli. Určite však zónu komfortu poznáte. Je to totiž váš bežný život. Je to všetko, v čom ste doma – veci, vzťahy, emócie, zaužívané spôsoby fungovania. Je to priestor okolo vás, v ktorom sa cítite bezpečne.

Čítajte viac »
Zatúžili ste niekedy urobiť niečo so svojím zdravím, so svojou finančnou situáciou? So svojou váhou? Zatúžili ste niekedy žiť ináč, než len každodenne vstávať o šiestej, nadávať na kolegov a šéfa v práci, vrátiť sa domov o šiestej (v tom lepšom prípade), pozrieť si najnovšiu časť nejakého seriálu a zaspať pri televízore? Určite áno. Ale prečo ostalo iba pri túžbe?

Pretože sa bojíme opustiť svoju zónu komfortu. Naše túžby, naše ciele, naše sny, to všetko je za hranicou tejto zóny. A my sa toho neznámeho za tou hranicou bojíme. A čo je horšie, my si ten strach ani nechceme priznať. Radšej si nájdeme zopár racionálnych dôvodov, prečo s niečím ani nezačať:  Nemám čas. Nemám na to pevnú vôľu. Nemám na to peniaze. Toto ja nedokážem. Na to nemám talent. Ja už som raz taký lenivý. Bez sladkostí by som zomrela.

Týmito výhovorkami ľahko presvedčíme sami seba, že to, po čom túžime, je vlastne hlúposť. Nebudeme si predsa dobrovoľne sťažovať život, keď už ho mám taký zabehaný a pohodlný. Načo sa budem za niečím pachtiť? Načo sa budem obmedzovať?

A takto si roky zotrvávame v stereotype a keď sa rozhodneme niečo zmeniť, chceme to hneď. Hľadáme skratky (väčšinou sa pohybujúce v zóne komfortu), ktoré bohužiaľ nefungujú, a keď túto nemilú skutočnosť zistíme, tak sme frustrovaní. Odradení skúsiť to znova, čo je pochopiteľné. A tak nič nezmeníme a postupne sa budeme cítiť vyhorení, znudení a znechutení. Akoby nám niečo v živote chýbalo.

Možno raz nastanú okolnosti, keď budete nútení opustiť svoju zónu komfortu (výpoveď v práci, vážna choroba). Bude to síce ťažké, ale bude to motivácia. Negatívna, ale môže nás naštartovať. Načo však čakať na okolnosti? Začnite žiť teraz život podľa svojich predstáv. Začnite sa teraz učiť hrať na gitare, začnite teraz menej jesť, začnite teraz čítať knihy. Začnite sa obzerať po inej práci a začnite si teraz vážiť sami seba. Uvidíte, aké nové obzory sa vám otvoria. Jedno vykročenie zo zóny komfortu privolá ďalšie a vy sa odvážite vykročiť čoraz ďalej a čoraz častejšie. Rozšírite si svoju úzku zónu komfortu, a tým aj svoj život.

A čo vy? Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, aká je vaša zóna komfortu? A ako často ju opúšťate?

Ak ste sa rozhodli skoncovať s výhovorkami, ale sami na to nestačíte, kontaktujte ma. Pomôžem vám vyjsť zo svojej zóny komfortu. 

Zdieľať článok:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

1 názor na “Život sa začína na konci vašej zóny komfortu – Neale Donald Walsch”

  1. Pingback: Pacient versus človek 2 | Mgr. Jana Mladá - KoučMed

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Súvisiace články

Osobný rozvoj
koucmed

O nutkavých myšlienkach a strachoch, ktoré sú za nimi skryté

Mnohí ľudia sa sťažujú, že nedokážu vypnúť svoje myšlienky, ktoré sa v ich hlavách nutkavo uberajú stále v tých istých koľajach. A mnohí z týchto mnohých považujú tieto myšlienky za niečo, čo im pomáha riešiť problémy. Teda, iba pokiaľ im nutkavé myšlienky bežia v hlave cez deň. Lebo v noci už chceme všetci spať, a to sa s ťažkými myšlienkami v hlave veľmi

Prečítať článok »
Emocie
koucmed

Čo robiť s nepríjemnými pocitmi alebo ako sa dostať do svojho srdca

Často dostávam otázku: Čo mám robiť so svojimi nepríjemnými pocitmi? Pravdupovediac, teším sa z nej. Je to signál, že ľudia hľadajú nové spôsoby „práce“ so svojimi nepríjemnými pocitmi, než sú tie, ktoré sa naučili v detstve a z ktorých si postupne vytvorili nevedomé zautomatizované návyky. Čo bežne so svojimi negatívnymi pocitmi robíme? Najčastejšie ich odmietame. Tak, ako ich odmietali naši

Prečítať článok »
Scroll to Top
Prihláste sa na odber nových článkov na email

Zadajte Vašu email adresu: