Ako by ste prežili tieto Vianoce, keby ste vedeli, že sú vaše posledné? Stresovali by ste sa zháňaním darčekov alebo prácou? Naháňali by ste sa, aby bolo všetko tip top? Vyčítali by ste si, že ste nestihli všetko upratať a navariť?

Som presvedčená o tom, že keby ste vedeli, že sú toto vaše posledné Vianoce, neriešili by ste, či máte umyté okná alebo plnú chladničku a komoru. Pravdepodobne by ste urobili niečo úplne iné.

Zavolali by ste príbuzným a blízkym, aby ste im povedali, že ich máte radi. Alebo aby ste sa im ospravedlnili. A odpustili im.

Asi by ste si len tak sadli a vychutnali pokoj, ktorý je v tieto dni  viac hmatateľný.

Možno by ste navštívili svoju obľúbenú reštauráciu alebo by ste zašli na krásnu prechádzku do prírody. Alebo by ste navštívili nejaké svoje obľúbené miesto, kde sa cítite výnimočne dobre.

Keby ste vedeli, že sú posledné, urobili by ste všetko pre to, aby boli najkrajšie.

Čo tak vyskúšať to tento rok? Vychutnať si každú minútu s vedomím, že sa už nikdy nebude opakovať. Že sú to vaše posledné Vianoce.

A keď už budete mať tie šťastné a radostné Vianoce, postarajte sa o to, aby to nimi neskončilo. Rozdávajte radosť aj po nich. Pretože všetci chceme byť šťastní a zažívať radosť. To však bude iba vtedy, keď budeme radosť a šťastie dávať druhým.

Rozhodnite sa v robení osožných vecí pre druhých ľudí pokračovať aj po Vianociach. Robte každý deň jeden dobrý skutok bez toho, že by ste čakali, že vám bude vrátený. Radosť sa vám bude vracať a naplní váš život. Radosť je totiž odpoveď na to, či žijete správne.

Spomaľme a začnime si vychutnávať prítomný okamih a vianočnú atmosféru. Áno, je tu, hoci nie je sneh. Je v našich hlavách a v úsmevoch. Je v našich myšlienkach o pokoji, miery a láske, ktoré v tomto období prevyšujú nad myšlienkami o tom, aké konflikty sú vo svete. Nemáme na ne zabudnúť, ale možno cez zosilnenie našich pozitívnych myšlienok zoslabne sila a dopad všetkých tých katastrof, ktoré nám podľa rôznych médií hrozia. Začnime teraz a pokračujme aj po Vianociach. Nech pozitívne vibrácie zosilnia a prerušia tie negatívne. 

 

Zdieľať článok:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Súvisiace články

Emocie
koucmed

Čo robiť s nepríjemnými pocitmi alebo ako sa dostať do svojho srdca

Často dostávam otázku: Čo mám robiť so svojimi nepríjemnými pocitmi? Pravdupovediac, teším sa z nej. Je to signál, že ľudia hľadajú nové spôsoby „práce“ so svojimi nepríjemnými pocitmi, než sú tie, ktoré sa naučili v detstve a z ktorých si postupne vytvorili nevedomé zautomatizované návyky. Čo bežne so svojimi negatívnymi pocitmi robíme? Najčastejšie ich odmietame. Tak, ako ich odmietali naši

Prečítať článok »
Komunikácia, ktorá spája
koucmed

Nízka sebaúcta

Čo vlastne sebaúcta je? Ako vzniká a prečo ju máme všetci nižšiu, než by sme chceli? SEBAÚCTA alebo aj SEBAHODNOTA je súbor všetkých presvedčení, ktoré máme o svojej osobe. Tieto presvedčenia môžu byť pozitívne aj negatívne, niektorých sme si vedomí, iných nie. O tých nevedomých sa dozvedáme najčastejšie cez vzťahy. Ak si o sebe myslíme, že

Prečítať článok »

O tom, prečo sú niektorí ovce a iní zase ovce nechcú byť za žiadnu cenu

Alebo aj o tom, čo v detstve spôsobí, že niekto pravidlá dodržiava a niekto proti nim neustále rebeluje.   Vždy, keď je v spoločnosti nejaká kríza a sprísňujú sa pravidlá, tak sa proti sebe postavia dve skupiny ľudí. Tí, čo pravidlá dodržiavajú a tí, čo sa proti ním búria. Tí prví sa hnevajú na tých druhých, pretože sa nimi cítia ohrození.

Prečítať článok »
Scroll to Top
Prihláste sa na odber nových článkov na email

Zadajte Vašu email adresu: