Ako by ste prežili tieto Vianoce, keby ste vedeli, že sú vaše posledné? Stresovali by ste sa zháňaním darčekov alebo prácou? Naháňali by ste sa, aby bolo všetko tip top? Vyčítali by ste si, že ste nestihli všetko upratať a navariť?

Som presvedčená o tom, že keby ste vedeli, že sú toto vaše posledné Vianoce, neriešili by ste, či máte umyté okná alebo plnú chladničku a komoru. Pravdepodobne by ste urobili niečo úplne iné.

Zavolali by ste príbuzným a blízkym, aby ste im povedali, že ich máte radi. Alebo aby ste sa im ospravedlnili. A odpustili im.

Asi by ste si len tak sadli a vychutnali pokoj, ktorý je v tieto dni  viac hmatateľný.

Možno by ste navštívili svoju obľúbenú reštauráciu alebo by ste zašli na krásnu prechádzku do prírody. Alebo by ste navštívili nejaké svoje obľúbené miesto, kde sa cítite výnimočne dobre.

Keby ste vedeli, že sú posledné, urobili by ste všetko pre to, aby boli najkrajšie.

Čo tak vyskúšať to tento rok? Vychutnať si každú minútu s vedomím, že sa už nikdy nebude opakovať. Že sú to vaše posledné Vianoce.

A keď už budete mať tie šťastné a radostné Vianoce, postarajte sa o to, aby to nimi neskončilo. Rozdávajte radosť aj po nich. Pretože všetci chceme byť šťastní a zažívať radosť. To však bude iba vtedy, keď budeme radosť a šťastie dávať druhým.

Rozhodnite sa v robení osožných vecí pre druhých ľudí pokračovať aj po Vianociach. Robte každý deň jeden dobrý skutok bez toho, že by ste čakali, že vám bude vrátený. Radosť sa vám bude vracať a naplní váš život. Radosť je totiž odpoveď na to, či žijete správne.

Spomaľme a začnime si vychutnávať prítomný okamih a vianočnú atmosféru. Áno, je tu, hoci nie je sneh. Je v našich hlavách a v úsmevoch. Je v našich myšlienkach o pokoji, miery a láske, ktoré v tomto období prevyšujú nad myšlienkami o tom, aké konflikty sú vo svete. Nemáme na ne zabudnúť, ale možno cez zosilnenie našich pozitívnych myšlienok zoslabne sila a dopad všetkých tých katastrof, ktoré nám podľa rôznych médií hrozia. Začnime teraz a pokračujme aj po Vianociach. Nech pozitívne vibrácie zosilnia a prerušia tie negatívne. 

 

Zdieľať článok:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Súvisiace články

Rodičia a deti
koucmed

Keď sa voči deťom uchyľujeme k manipuláciám, môže za to strach

Keď dieťa povie Nenávidím ťa, máloktorý rodič si zachová chladnú hlavu. Ak sa aj dovtedy snažil vyjsť s dieťaťom „po dobrom“, po týchto slovách už začne nekompromisne nastavovať hranice a trvať na tom, aby dieťa urobilo to, čo robiť nechce a čo vete Nenávidím ťa predchádzalo. A vtedy aj podvedome siahne k manipuláciám. Po akej

Prečítať článok »
Vzťahy
koucmed

Keď pocity nie sú skutočné pocity, ale prostriedky na manipuláciu

Nie všetko, čo nazývame pocity, sú skutočné pocity. Mnohé naše pocity sú len prezlečené mentálne programy, ktoré projektujú do vonkajšieho sveta naše strachy. Ak tieto pocity neodhalíme a budeme im veriť, pravdepodobne nimi budeme manipulovať druhými alebo sebou. Mám pocit, že ma nemiluje. Mám pocit, že mi závidí. Mám pocit, že sa na mňa hnevá. Mám

Prečítať článok »
Emocie
koucmed

Sme alebo nie sme zodpovední za pocity ostatných? A čo to vlastne tá zodpovednosť za pocity znamená?

Čo si myslíte o tomto? Vaše myšlienky, vaše pocity, vaše slová, vaše činy, vaše správanie, vaše chyby a ich dôsledky sú vaša zodpovednosť, kým myšlienky, pocity, slová, činy, správanie a chyby ostatných vaša zodpovednosť nie sú.   Nedávno som sa stretla v jednej facebookovej skupine s obrázkom, ktorý toto zobrazoval. Pod obrázkom sa vinula dlhá a celkom vášnivá

Prečítať článok »
Scroll to Top
Prihláste sa na odber nových článkov na email

Zadajte Vašu email adresu: