Berte ich ako posledné

Ako by ste prežili tieto Vianoce, keby ste vedeli, že sú vaše posledné? Stresovali by ste sa zháňaním darčekov alebo prácou? Naháňali by ste sa, aby bolo všetko tip top? Vyčítali by ste si, že ste nestihli všetko upratať a navariť?

Som presvedčená o tom, že keby ste vedeli, že sú toto vaše posledné Vianoce, neriešili by ste, či máte umyté okná alebo plnú chladničku a komoru. Pravdepodobne by ste urobili niečo úplne iné.

Zavolali by ste príbuzným a blízkym, aby ste im povedali, že ich máte radi. Alebo aby ste sa im ospravedlnili. A odpustili im.

Asi by ste si len tak sadli a vychutnali pokoj, ktorý je v tieto dni  viac hmatateľný.

Možno by ste navštívili svoju obľúbenú reštauráciu alebo by ste zašli na krásnu prechádzku do prírody. Alebo by ste navštívili nejaké svoje obľúbené miesto, kde sa cítite výnimočne dobre.

Keby ste vedeli, že sú posledné, urobili by ste všetko pre to, aby boli najkrajšie.

Čo tak vyskúšať to tento rok? Vychutnať si každú minútu s vedomím, že sa už nikdy nebude opakovať. Že sú to vaše posledné Vianoce.

A keď už budete mať tie šťastné a radostné Vianoce, postarajte sa o to, aby to nimi neskončilo. Rozdávajte radosť aj po nich. Pretože všetci chceme byť šťastní a zažívať radosť. To však bude iba vtedy, keď budeme radosť a šťastie dávať druhým.

Rozhodnite sa v robení osožných vecí pre druhých ľudí pokračovať aj po Vianociach. Robte každý deň jeden dobrý skutok bez toho, že by ste čakali, že vám bude vrátený. Radosť sa vám bude vracať a naplní váš život. Radosť je totiž odpoveď na to, či žijete správne.

Spomaľme a začnime si vychutnávať prítomný okamih a vianočnú atmosféru. Áno, je tu, hoci nie je sneh. Je v našich hlavách a v úsmevoch. Je v našich myšlienkach o pokoji, miery a láske, ktoré v tomto období prevyšujú nad myšlienkami o tom, aké konflikty sú vo svete. Nemáme na ne zabudnúť, ale možno cez zosilnenie našich pozitívnych myšlienok zoslabne sila a dopad všetkých tých katastrof, ktoré nám podľa rôznych médií hrozia. Začnime teraz a pokračujme aj po Vianociach. Nech pozitívne vibrácie zosilnia a prerušia tie negatívne. 

 

Tento obsah bol zaradený v Vďačnosť, Vzťahy. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár