Diéta, ktorá rozhodne stojí za to

Dali ste si niekedy informačnú diétu? Naskočila vám práve husia koža, že len to nie?

Táto diéta nemá nič spoločné s jedlom, ako ste už asi vytušili z názvu. Nie je to nič náročné. Je to dokonca oveľa jednoduchšie, ako držať diétu redukčnú, Atkinsonovu alebo bezsacharidovú. Jediné, čo prestanete prijímať, sú  informácie.

Čítajte viac »
V čom spočíva jej čaro?

  • v tom, že si nezapnete tú zázračnú krabicu oproti gauču,
  • v tom, že si v aute nezapnete rádio,
  • v tom, že si neprečítate noviny,
  • v tom, že prestanete bezcieľne browsovať po internete.

Stačí urobiť iba tak máličko a získate veľmi veľa:

  1. Nájdete si kopu voľného času pre seba. Každý deň to môžu byť 2 – 3 hodiny času na činnosti, na ktoré ste doteraz nemali čas. Konečne začnete chodiť behať, skákať, plávať a prechádzať sa. Začnete sa konečne učiť angličtinu alebo hrať na gitare alebo prečítať si knihu. Ľudia sa často sťažujú, že nemôžu to či ono, pretože nemajú čas. Nezapnutie televízora večer alebo cez víkend tento problém vyrieši.
  2. Budete oveľa šťastnejší. Endorfíny z nových pohybových činností vám zaplavia celé telo a vaša dobrá nálada bude nákazlivá. Uvidíte, ako sa budete lepšie cítiť a určite aj schudnete.
  3. Zachránite si neuróny vo svojom mozgu. Vedci totiž zistili, že keď ste vystavení negatívnym informáciám a sťažovaniu sa iných, poškodzujete si neuróny v hipokampe. Je to malá časť veľkého mozgu, ktorý je zodpovedná za našu krátkodobú pamäť, priestorovú orientáciu a za schopnosť riešiť problémy. Prestanete prijímať negatívne informácie a zlepší sa vám pamäť a orientačné schopnosti a problémy budete riešiť oveľa jednoduchšie.
  4. Stanete sa pozitívnejší. Možno ste postrehli, že správy, ktoré denne sledujete, sú plné negatív, ktoré vám do života nič pekné neprinesú. Vďaka sledovaniu správ sa aj vaše nazeranie na svet stane negatívne a budete mať pocit, že svet je jedno zlé miesto, kde sa dejú samé nešťastia. Keď prestanete správy sledovať, svet pre vás bude oveľa krajší.
  5. Začnete opäť lepšie spávať. Vaše podvedomie totiž nebude plné nešťastí a katastrofických scenárov, ktoré ste dopozerali pred tým, než ste si ľahli do postele. Budete totiž príjemne unavení z prechádzky na čerstvom vzduchu, z ktorej ste sa práve vrátili. A po dobrom spánku sa ráno prebudíte svieži a odpočinutí.

Nestojí to za to? Pár dní bez informácií a z vás bude iný človek. Koľko dní si dáte na začiatok?

Zdieľať článok:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Súvisiace články

Emocie
koucmed

Čo znamená byť zodpovedný za svoje pocity a emócie?

Je všeobecne známe, že súčasťou zodpovednosti za svoj život je aj zodpovednosť za svoje pocity a emócie. Aj keď mnohí si na seba berú aj zodpovednosť za pocity druhých ľudí – je to jedna zo stratégií, ktorú si osvojili v detstve, pravda je taká, že zodpovední sme iba za svoje vlastné pocity a emócie.  

Prečítať článok »
Osobný rozvoj
koucmed

O vnútornom kritikovi – perfekcionistovi a túžbe po dokonalosti

Mnohí sa stresujú tým, že sa snažia robiť veci dokonale, čo sa často nazýva aj perfekcionizmus, a že si nevedia odpustiť žiadne pochybenie. V ich hlave znie hlas, ktorý ich kritizuje, keď pochybia, a poháňa ich do lepších výkonov, aby už nabudúce nepochybili. Tento vnútorný hlas patrí Kritikovi – Perfekcionistovi, ktorý ich dostal do stavu permanentnej nespokojnosti so

Prečítať článok »
Osobný rozvoj
koucmed

O nutkavých myšlienkach a strachoch, ktoré sú za nimi skryté

Mnohí ľudia sa sťažujú, že nedokážu vypnúť svoje myšlienky, ktoré sa v ich hlavách nutkavo uberajú stále v tých istých koľajach. A mnohí z týchto mnohých považujú tieto myšlienky za niečo, čo im pomáha riešiť problémy. Teda, iba pokiaľ im nutkavé myšlienky bežia v hlave cez deň. Lebo v noci už chceme všetci spať, a to sa s ťažkými myšlienkami v hlave veľmi

Prečítať článok »
Scroll to Top
Prihláste sa na odber nových článkov na email

Zadajte Vašu email adresu: