Diéta, ktorá rozhodne stojí za to

Dali ste si niekedy informačnú diétu? Naskočila vám práve husia koža, že len to nie?

Táto diéta nemá nič spoločné s jedlom, ako ste už asi vytušili z názvu. Nie je to nič náročné. Je to dokonca oveľa jednoduchšie, ako držať diétu redukčnú, Atkinsonovu alebo bezsacharidovú. Jediné, čo prestanete prijímať, sú  informácie.

Čítajte viac »
V čom spočíva jej čaro?

  • v tom, že si nezapnete tú zázračnú krabicu oproti gauču,
  • v tom, že si v aute nezapnete rádio,
  • v tom, že si neprečítate noviny,
  • v tom, že prestanete bezcieľne browsovať po internete.

Stačí urobiť iba tak máličko a získate veľmi veľa:

  1. Nájdete si kopu voľného času pre seba. Každý deň to môžu byť 2 – 3 hodiny času na činnosti, na ktoré ste doteraz nemali čas. Konečne začnete chodiť behať, skákať, plávať a prechádzať sa. Začnete sa konečne učiť angličtinu alebo hrať na gitare alebo prečítať si knihu. Ľudia sa často sťažujú, že nemôžu to či ono, pretože nemajú čas. Nezapnutie televízora večer alebo cez víkend tento problém vyrieši.
  2. Budete oveľa šťastnejší. Endorfíny z nových pohybových činností vám zaplavia celé telo a vaša dobrá nálada bude nákazlivá. Uvidíte, ako sa budete lepšie cítiť a určite aj schudnete.
  3. Zachránite si neuróny vo svojom mozgu. Vedci totiž zistili, že keď ste vystavení negatívnym informáciám a sťažovaniu sa iných, poškodzujete si neuróny v hipokampe. Je to malá časť veľkého mozgu, ktorý je zodpovedná za našu krátkodobú pamäť, priestorovú orientáciu a za schopnosť riešiť problémy. Prestanete prijímať negatívne informácie a zlepší sa vám pamäť a orientačné schopnosti a problémy budete riešiť oveľa jednoduchšie.
  4. Stanete sa pozitívnejší. Možno ste postrehli, že správy, ktoré denne sledujete, sú plné negatív, ktoré vám do života nič pekné neprinesú. Vďaka sledovaniu správ sa aj vaše nazeranie na svet stane negatívne a budete mať pocit, že svet je jedno zlé miesto, kde sa dejú samé nešťastia. Keď prestanete správy sledovať, svet pre vás bude oveľa krajší.
  5. Začnete opäť lepšie spávať. Vaše podvedomie totiž nebude plné nešťastí a katastrofických scenárov, ktoré ste dopozerali pred tým, než ste si ľahli do postele. Budete totiž príjemne unavení z prechádzky na čerstvom vzduchu, z ktorej ste sa práve vrátili. A po dobrom spánku sa ráno prebudíte svieži a odpočinutí.

Nestojí to za to? Pár dní bez informácií a z vás bude iný človek. Koľko dní si dáte na začiatok?

Tento obsah bol zaradený v Osobný rozvoj, Sám sebe lekárom, Stres. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár