Prečo niektoré studne nemajú vodu

Majster sa rozhodol, že vyskúša svojich dvoch žiakov ako sú na tom s vytrvalosťou a dôverou. Dal im za úlohu vykopať studňu:

„Ak budete kopať celý deň a vykopete sedem metrov hliny, narazíte na vodu.“

Obaja žiaci kopali celý deň. Večer, keď ich prišiel majster skontrolovať, mali obaja vykopaných 7 metrov hliny. Ale vodu mal iba jeden. Ktorý? 

Čítajte viac »

Ten, čo mal okrem vytrvalosti aj dôveru. Ten mal vykopanú jednu studňu hlbokú sedem metrov a v nej vodu.

Ten druhý, ktorý v sebe mal síce vytrvalosť, ale nemal dôveru, vykopal sedem metrových jám, ale všetky boli bez vody.

Takto nejako to niekedy vyzerá aj na našej ceste za vyzdravením, či pri sebarozvoji. Máme k dispozícii veľa techník a metód a skáčeme od jednej k druhej a zmeny žiadne. Každú metódu chvíľu skúšame a keď sa výsledky nedostavia, strácame k metóde  dôveru a hľadáme niečo nové. S tým nie je problém, novú metódu nájdeme rýchlo. Nadchneme sa pre ňu a praktizujeme ju nejaký krátky čas. Výsledky sa buď nedostavia, alebo sa nejaké aj dostavia, čo je pre nás signál, že môžeme s metódou prestať. A sa čuduj sa svete, výsledky sa stratia. Kolotoč pokračuje. Strata dôvery a šup na ďalšiu techniku. S nádejou, že toto už bude to pravé. Bude?

Možno áno. Ale nezávisí to od metódy. Ono je totiž pravdepodobne jedno, akú metódu zvolíte.  Všetky vedú k jednému cieľu, len musíte vytrvať a zostať dostatočný čas PRI JEDNEJ. Musíte jej dôverovať a musíte dôverovať aj sebe. A tiež musíte byť trpezliví a nesnažiť sa proces urýchliť. Dostať informácie a vedomosti do hlavičky, to ide celkom rýchlo. Ale dostať tie informácie z hlavy do tela, to už je na dlhšie.

Myslite na to, keď si budete chcieť niečo dosiahnuť  – VYTRVALOSŤ, DÔVERA A TRPEZLIVOSŤ sú tie najdôležitejšie ingrediencie, ktoré vás dovedú do cieľa. Bez nich budete tápať, stagnovať alebo blúdiť.

Keď toto všetko zastrešíte Zákonom urýchleného zrýchlenia, úspech máte zaručený. Tento zákon hovorí, že za 80% času prejdete iba 20% vzdialenosti na ceste k cieľu a zvyšných 80% prejdete za 20% času.

Preto, ak sa vám zdá, že ste aj vytrvalí, aj trpezliví a máte v sebe dôveru a napriek tomu nevidíte výsledky a máte chuť sa vzdať, s najväčšou pravdepodobnosťou ste práve na tej pomyselnej hranici. Prekročte ju s dôverou a uvidíte, ako rýchlo budete v cieli.

Držím vám palce, aby ste vykopali studňu, v ktorej budete mať aj vodu.

Ak máte pocit, že na to nestačíte sami, som tu pre vás.

S láskou a úctou

Janka Mladá

 

Tento obsah bol zaradený v Koučing, Motivácia, Osobný rozvoj. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár