Viete, čo budete zajtra jesť?

Kamarát mi nedávno spomenul, ako jeho nový kolega každý deň vytiahol z tašky desiatu, rozbalil si ju a začal frfľať: Zase bageta maslom a džemom, neznášam bagety s maslom a džemom.

On sa najskôr nevypytoval, ale po nejakých dvoch týždňoch, keď už sa lepšie poznali, sa ho spýtal: Prečo nepovieš svojej žene, aby ti urobila niečo iné?

V domnení, že keď je ženatý, tak mu tak, ako aj jemu ženatému, robí desiatu manželka. 

Ale kolega mu na to odpovedal: Nie, mne moja žena nerobí desiatu, to ja sám si ju robím.

Kamarát si skoro až po čele ťukal, že či tomu rozumiem, lebo on teda vôbec. Ja som mu povedala, že tomu rozumiem. Že toto je síce extrém, ale takto nejako si pripravujeme nielen svoje desiate a obedy, ale aj svoju budúcnosť. Niektorí vedome, iní ešte nevedome.

Varíme si svoje polievočky, hoci tušíme, ba možno aj vieme, že nám vôbec nebudú chutiť.

Keď si kamarát spomenul, ako on sám kedysi podobne fungoval vždy, keď zjedol mastné jedlo. Vedel, že mastné nemôže kvôli žlčníku, ale napriek tomu to jedol. A potom, keď mu bolo zle od bolesti, tak obviňoval jedlo. Tiež si vedome pripravoval svoju blízku budúcnosť. Nie jedlo, on sám. A hneď si prestal ťukať na čelo pri kolegových bagetách.

A keď si ešte spomenul, čím všetkým prispel k tomu, že sa jeho prvé manželstvo rozpadlo a veruže tušil, kam jeho kroky vedú, už ani nechcel v tejto téme pokračovať.

Čo zaseješ, to budeš žať.

Čo si navaríš, to si budeš musieť zjesť.

Už vieš, čo budeš mať zajtra na desiatu?

Zdieľať článok:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Súvisiace články

Emocie
koucmed

Čo znamená byť zodpovedný za svoje pocity a emócie?

Je všeobecne známe, že súčasťou zodpovednosti za svoj život je aj zodpovednosť za svoje pocity a emócie. Aj keď mnohí si na seba berú aj zodpovednosť za pocity druhých ľudí – je to jedna zo stratégií, ktorú si osvojili v detstve, pravda je taká, že zodpovední sme iba za svoje vlastné pocity a emócie.  

Prečítať článok »
Osobný rozvoj
koucmed

O vnútornom kritikovi – perfekcionistovi a túžbe po dokonalosti

Mnohí sa stresujú tým, že sa snažia robiť veci dokonale, čo sa často nazýva aj perfekcionizmus, a že si nevedia odpustiť žiadne pochybenie. V ich hlave znie hlas, ktorý ich kritizuje, keď pochybia, a poháňa ich do lepších výkonov, aby už nabudúce nepochybili. Tento vnútorný hlas patrí Kritikovi – Perfekcionistovi, ktorý ich dostal do stavu permanentnej nespokojnosti so

Prečítať článok »
Osobný rozvoj
koucmed

O nutkavých myšlienkach a strachoch, ktoré sú za nimi skryté

Mnohí ľudia sa sťažujú, že nedokážu vypnúť svoje myšlienky, ktoré sa v ich hlavách nutkavo uberajú stále v tých istých koľajach. A mnohí z týchto mnohých považujú tieto myšlienky za niečo, čo im pomáha riešiť problémy. Teda, iba pokiaľ im nutkavé myšlienky bežia v hlave cez deň. Lebo v noci už chceme všetci spať, a to sa s ťažkými myšlienkami v hlave veľmi

Prečítať článok »
Scroll to Top
Prihláste sa na odber nových článkov na email

Zadajte Vašu email adresu: