Ja to predsa nemôžem nechať len tak

Sme naučení konať. Okamžite a rýchlo, aby sme mali veci pod kontrolou. Keď sa niečo prihodí, pokazí alebo nedeje tak, ako sme dúfali, že sa bude diať, tak nám v hlave beží jedna myšlienka za druhou, premietame si, čo sme mohli urobiť alebo povedať a ako to napraviť. Snažíme sa odhadnúť, čo urobí ten druhý a ako tomu predísť, prípadne sa na to pripraviť. Hlava je jeden veľký bzučiaci úľ. A nie sme spokojní, kým niečo neurobíme. Aspoň poslať nejakú sms, nech si nemyslí, že som to nechala len tak. Ja to predsa nemôžem nechať len tak.

Tento spôsob konania nás však udržiava v strese. A v strese veru neprichádzajú tie najlepšie riešenia problémov. Väčšinou v konečnom dôsledku takýmto okamžitým konaním veci ešte zhoršíme. Keď si uvedomíte, že Zákon príťažlivosti funguje tak, že čomu venujete pozornosť, to sa vám stane, tak nebudete chcieť svoju myseľ posilnenú emóciami strachu a hnevu ponechať v stave chaosu a netrpezlivosti.

Čo urobiť, aby ste vždy a za každých okolností vyriešili konflikty a problémy hladko a bez zbytočného zhoršovania?

Čítajte viac »

Existuje jeden zaručený spôsob, ako si aj v problémoch a konfliktoch zachovať pokoj v duši. V škole nás to neučili, naši rodičia ho v čase, keď nás vychovávali, tiež pravdepodobne nevedeli, ale keď si ho osvojíte a začnete ho používať, začnú sa diať zázraky.

Je to veľmi jednoduché. Vždy, keď sa vyskytne nejaký problém, konflikt alebo vás postihne niečo nečakané a veľmi nepríjemné, nerobte nič. Avšak ináč, ako nerobíte nič, keď sa vám nič nechce. Toto ničnerobenie má na pozadí dôveru. Dôveru v to, že nič netrvá večne a kaša sa nikdy neje taká horúca ako sa navarí. Len ju treba nechať vychladnúť.

A o tomto je ďalšia týždňovka. O konaní nekonaním.

Týždňovka 15 – KONAJTE NEKONANÍM 

Všímajte si, ako reagujete v problémových situáciách. Ako veľmi ste netrpezliví a musíte okamžite konať. Akú veľkú máte chuť obhajovať sa alebo útočiť, skrátka nenechať to len tak.

A uvedomte si toto svoje návykové konanie a urobte to tentokrát ináč. Zastavte sa a neurobte nič. Doprajte si čas a dôverujte tomu, že veci sa hýbu a dejú aj bez vášho pričinenia. A práve tým, že nerobíte nič, tomu dávate šancu. Ak máte na niečo vynaložiť energiu, tak jedine na to, aby ste v sebe našli túto dôveru a pokoj. Namiesto premýšľania, čo urobíte, hľadajte v sebe dôveru.

Ak ju neviete nájsť a všetko vo vás vrie a chce reagovať, tak si vymyslite nejakú činnosť, ktorá s problémom vôbec nesúvisí. Choďte sa prejsť, zabehať si alebo upracte pol bytu. Fyzická aktivita utíši úľ vo vašej hlave a vy sa budete cítiť uvoľnenejší a pokojnejší. Vyprázdnite si hlavu od myšlienok na odvetu, obhajobu, úder a môžete si v nej začať konečne pestovať trpezlivosť a dôveru. A pokojne čakať. Ako úžasne sa veci vyvŕbia aj bez vášho pričinenia.

Začnite s týmto prístupom hneď pri prvom probléme, ktorý sa vyskytne. A podeľte sa s nami, ako to dopadlo.

J♥n♥ Ml♥d♥

Zdieľať článok:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Súvisiace články

Rodičia a deti
koucmed

Keď sa voči deťom uchyľujeme k manipuláciám, môže za to strach

Keď dieťa povie Nenávidím ťa, máloktorý rodič si zachová chladnú hlavu. Ak sa aj dovtedy snažil vyjsť s dieťaťom „po dobrom“, po týchto slovách už začne nekompromisne nastavovať hranice a trvať na tom, aby dieťa urobilo to, čo robiť nechce a čo vete Nenávidím ťa predchádzalo. A vtedy aj podvedome siahne k manipuláciám. Po akej

Prečítať článok »
Emocie
koucmed

Čo znamená byť zodpovedný za svoje pocity a emócie?

Je všeobecne známe, že súčasťou zodpovednosti za svoj život je aj zodpovednosť za svoje pocity a emócie. Aj keď mnohí si na seba berú aj zodpovednosť za pocity druhých ľudí – je to jedna zo stratégií, ktorú si osvojili v detstve, pravda je taká, že zodpovední sme iba za svoje vlastné pocity a emócie.  

Prečítať článok »
Vzťahy
koucmed

Keď pocity nie sú skutočné pocity, ale prostriedky na manipuláciu

Nie všetko, čo nazývame pocity, sú skutočné pocity. Mnohé naše pocity sú len prezlečené mentálne programy, ktoré projektujú do vonkajšieho sveta naše strachy. Ak tieto pocity neodhalíme a budeme im veriť, pravdepodobne nimi budeme manipulovať druhými alebo sebou. Mám pocit, že ma nemiluje. Mám pocit, že mi závidí. Mám pocit, že sa na mňa hnevá. Mám

Prečítať článok »
Scroll to Top
Prihláste sa na odber nových článkov na email

Zadajte Vašu email adresu: