Ten debil ma teda riadne vytočil… Kolegyňa ma dnes nesmierne urazila… Manželka ma ale vážne naštvala… Nahnevalo ma, že mi to nikto nepovedal…

Kedy naposledy ste použili podobné konštatovania?

Čítajte viac »

Predpokladám, že nemusíte dlho pátrať vo vašej pamäti. Väčšinou nás vytočia naši najbližší, ale často to môžu byť aj úplne cudzí ľudia. Ako príklad z dneška použijem šoféra, ktorý môjho kamoša predbiehal ako debil, ktorý si o sebe myslí, že je kráľ ciest a nevadí mu, že ho obmedzil. Alebo iného vytočila manželka, ktorá už ixtý krát nechala v umývačke riad a on nemal kam dať svoj použitý tanier (tak ho samozrejme nechal na stole).

Denne sa necháme vytočiť niekoľkokrát a sme ochotní sa tým zaoberať ešte dlho potom, čo nás to vytočilo.

Napadlo vám ale niekedy, čo znamenajú slová Vytočil ma, Nahnevala ma, Rozčúlili ma? Že vlastne poukazujú na to, že niekto iný má nad vami takú moc, že vás dokáže vytočiť? Že ste vlastne bezmocný?

Ak chcete ostať mocný a sami rozhodovať o tom, ako a či vám niečo dvihne mandle, ponúkam vám veľmi jednoduchý postup ako to urobiť:

  1. Namiesto vety Vytočil ma povedzte vetu Ja som sa vytočil

V skutočnosti ste sa naozaj vytočili vy sami. Nikto iný nemá nad vami tú moc. Je to váš výber. Slová Vytočil som sa vám dodá úplne inú energiu, takú, ktorá zabráni zvýšeniu vášho tepu a vzkypeniu vašej žlče.

  1. Zamyslite nad tým, prečo ste sa vytočili

Pretože ten druhý neurobil to, čo ste chceli, aby urobil? Alebo povedal niečo iné, čo by ste chceli počuť? Čo je za tým? Uvedomte si, že to, čo vás rozčuľuje na druhých je zvyčajne vaše zrkadlo a váš obraz, ktorý v ňom nechcete vidieť.

Keď si toto uvedomíte, prestanete strácať čas zaoberaním sa inými a začnete meniť seba.

Viem, že je ťažké prijať myšlienku vlastnej zodpovednosti za všetko, čo sa nám a s nami deje, ale keď to urobíte, budete sa cítiť sebavedomejší a mocnejší.

Zdieľať článok:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Súvisiace články

Emocie
koucmed

Čo robiť s nepríjemnými pocitmi alebo ako sa dostať do svojho srdca

Často dostávam otázku: Čo mám robiť so svojimi nepríjemnými pocitmi? Pravdupovediac, teším sa z nej. Je to signál, že ľudia hľadajú nové spôsoby „práce“ so svojimi nepríjemnými pocitmi, než sú tie, ktoré sa naučili v detstve a z ktorých si postupne vytvorili nevedomé zautomatizované návyky. Čo bežne so svojimi negatívnymi pocitmi robíme? Najčastejšie ich odmietame. Tak, ako ich odmietali naši

Prečítať článok »
Osobný rozvoj
koucmed

Dajte si tento rok predsavzatia ináč

Nový rok má v sebe čaro nového začiatku. Je to čas, kedy môžeme urobiť čiaru za tým, čo bolo a vykročiť s čistým štítom. Preto je to (najmä pre tých, ktorí k odhodlaniu na zmenu potrebujú nejaký konkrétny okamih) ideálny čas na PREDSAVZATIA. Dialo sa tak už za čias starého Ríma, kedy si najvyšší predstavitelia ríše na

Prečítať článok »
Scroll to Top
Prihláste sa na odber nových článkov na email

Zadajte Vašu email adresu: