Jednoduchá akcia pre tých, ktorí nemajú dostatok sebadisciplíny

ZMENA JE ŽIVOT. Alebo aj naopak sa to hovorí. Ale keď je vo vašom živote všetko príliš zautomatizované, ťažko sa akákoľvek zmena zavádza. Je to pochopiteľné, pretože mozog funguje na vyjazdených mozgových prepojeniach a tie nie jednoduché zmeniť.

Ak ste si teraz povedali, že to je o vás a vzdychli ste si, že už ste asi odsúdení na tento skostnatelý a strnulý život až do smrti, pokojne pokračujte v čítaní. Existuje totiž jednoduchá akcia, ktorá vnesie SVIEŽI VÁNOK ZMENY do vášho života.

Čítajte viac »

Netreba robiť nič veľké ani veľkolepé, stačí ak urobíte zmenu v drobných každodenných činnostiach. V tých, ktoré si vôbec neuvedomujete, ako ich robíte, pretože ich robíte úplne automaticky.

Napríklad si môžete začať umývať zuby nedominantnou rukou. Alebo si začnite ruky prekrižovať naopak, alebo choďte do práce inou cestou než zvyčajne.

Aký to má význam? Pre mozog je každé vybočenie zo zabehaných koľají niečo NOVÉ a nové je zaujímavé. Je to pre mozog akési pookriatie. A keď je to pookriatie pre váš mozog, je to pookriatie aj pre váš život. Stanete sa o kúsok flexibilnejšími a viac budete TU A TERAZ.

Takto si vlastne posilňujete svoju sebadisciplínu. Začnete so zmenami každodenných činností a neskôr pridáte zmeny, po ktorých už dlho túžite. Vždy sa zamerajte iba na jednu zmenu, pretože ak sa vrhnete na niekoľko zmien naraz, bude to pre mozog príliš veľa a s veľkou pravdepodobnosťou to nezvládnete. Každej zmene sa venujte aspoň 1 mesiac, aby ste si ju zautomatizovali.

Môžete si takto vytvoriť nový zvyk, že každý mesiac si do svojho života zavediete niečo nové. A o rok z vás môže byť celkom iný človek.

Čo vy na to? S čím dnes začnete? Sú prázdniny, treba sa zabávať, tak ja som začala čistením zubov ľavou rukou. Je to celkom zábavné. Chce to naozaj byť tu a teraz, pretože ma to neustále láka prechytiť kefku späť do pravej ruky.

A po prázdninách – mimochodom vychádza mi to, že po lete sú ľudia najviac naštartovaní niečo meniť, pretože sú oddýchnutí a plní síl – môžete pridať väčšie a dôležitejšie zmeny. Už budete flexibilnejší a ľahšie sa vám bude rozdúchavať svieži vánok zmeny do poriadneho vetra.

Užite si leto a ak nebudete mať dosť síl na rozdúchanie vánku zmeny, príďte za mnou. Pomôžem vám.


Zdieľať článok:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

2 názory na “Jednoduchá akcia pre tých, ktorí nemajú dostatok sebadisciplíny”

  1. Avatar

    Jeej, toto vyzerá ako dobrý nápad! Možno síce budem mať 3 týždne menej umyté zuby a kúpelňa bude viacej zašpinená ako zvyčajne, ale asi to bude riadna psina. A pravou hemisférou by som už tiež rád pohol. Dík za nápad – podám report, ako to skončilo.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Súvisiace články

Emocie
koucmed

Čo robiť s nepríjemnými pocitmi alebo ako sa dostať do svojho srdca

Často dostávam otázku: Čo mám robiť so svojimi nepríjemnými pocitmi? Pravdupovediac, teším sa z nej. Je to signál, že ľudia hľadajú nové spôsoby „práce“ so svojimi nepríjemnými pocitmi, než sú tie, ktoré sa naučili v detstve a z ktorých si postupne vytvorili nevedomé zautomatizované návyky. Čo bežne so svojimi negatívnymi pocitmi robíme? Najčastejšie ich odmietame. Tak, ako ich odmietali naši

Prečítať článok »
Osobný rozvoj
koucmed

Dajte si tento rok predsavzatia ináč

Nový rok má v sebe čaro nového začiatku. Je to čas, kedy môžeme urobiť čiaru za tým, čo bolo a vykročiť s čistým štítom. Preto je to (najmä pre tých, ktorí k odhodlaniu na zmenu potrebujú nejaký konkrétny okamih) ideálny čas na PREDSAVZATIA. Dialo sa tak už za čias starého Ríma, kedy si najvyšší predstavitelia ríše na

Prečítať článok »
Scroll to Top
Prihláste sa na odber nových článkov na email

Zadajte Vašu email adresu: