Jednoduchá akcia pre tých, ktorí nemajú dostatok sebadisciplíny

ZMENA JE ŽIVOT. Alebo aj naopak sa to hovorí. Ale keď je vo vašom živote všetko príliš zautomatizované, ťažko sa akákoľvek zmena zavádza. Je to pochopiteľné, pretože mozog funguje na vyjazdených mozgových prepojeniach a tie nie jednoduché zmeniť.

Ak ste si teraz povedali, že to je o vás a vzdychli ste si, že už ste asi odsúdení na tento skostnatelý a strnulý život až do smrti, pokojne pokračujte v čítaní. Existuje totiž jednoduchá akcia, ktorá vnesie SVIEŽI VÁNOK ZMENY do vášho života.

Čítajte viac »

Netreba robiť nič veľké ani veľkolepé, stačí ak urobíte zmenu v drobných každodenných činnostiach. V tých, ktoré si vôbec neuvedomujete, ako ich robíte, pretože ich robíte úplne automaticky.

Napríklad si môžete začať umývať zuby nedominantnou rukou. Alebo si začnite ruky prekrižovať naopak, alebo choďte do práce inou cestou než zvyčajne.

Aký to má význam? Pre mozog je každé vybočenie zo zabehaných koľají niečo NOVÉ a nové je zaujímavé. Je to pre mozog akési pookriatie. A keď je to pookriatie pre váš mozog, je to pookriatie aj pre váš život. Stanete sa o kúsok flexibilnejšími a viac budete TU A TERAZ.

Takto si vlastne posilňujete svoju sebadisciplínu. Začnete so zmenami každodenných činností a neskôr pridáte zmeny, po ktorých už dlho túžite. Vždy sa zamerajte iba na jednu zmenu, pretože ak sa vrhnete na niekoľko zmien naraz, bude to pre mozog príliš veľa a s veľkou pravdepodobnosťou to nezvládnete. Každej zmene sa venujte aspoň 1 mesiac, aby ste si ju zautomatizovali.

Môžete si takto vytvoriť nový zvyk, že každý mesiac si do svojho života zavediete niečo nové. A o rok z vás môže byť celkom iný človek.

Čo vy na to? S čím dnes začnete? Sú prázdniny, treba sa zabávať, tak ja som začala čistením zubov ľavou rukou. Je to celkom zábavné. Chce to naozaj byť tu a teraz, pretože ma to neustále láka prechytiť kefku späť do pravej ruky.

A po prázdninách – mimochodom vychádza mi to, že po lete sú ľudia najviac naštartovaní niečo meniť, pretože sú oddýchnutí a plní síl – môžete pridať väčšie a dôležitejšie zmeny. Už budete flexibilnejší a ľahšie sa vám bude rozdúchavať svieži vánok zmeny do poriadneho vetra.

Užite si leto a ak nebudete mať dosť síl na rozdúchanie vánku zmeny, príďte za mnou. Pomôžem vám.


Zdieľať článok:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

2 názory na “Jednoduchá akcia pre tých, ktorí nemajú dostatok sebadisciplíny”

  1. Jeej, toto vyzerá ako dobrý nápad! Možno síce budem mať 3 týždne menej umyté zuby a kúpelňa bude viacej zašpinená ako zvyčajne, ale asi to bude riadna psina. A pravou hemisférou by som už tiež rád pohol. Dík za nápad – podám report, ako to skončilo.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Súvisiace články

Emocie
koucmed

Čo znamená byť zodpovedný za svoje pocity a emócie?

Je všeobecne známe, že súčasťou zodpovednosti za svoj život je aj zodpovednosť za svoje pocity a emócie. Aj keď mnohí si na seba berú aj zodpovednosť za pocity druhých ľudí – je to jedna zo stratégií, ktorú si osvojili v detstve, pravda je taká, že zodpovední sme iba za svoje vlastné pocity a emócie.  

Prečítať článok »
Osobný rozvoj
koucmed

O vnútornom kritikovi – perfekcionistovi a túžbe po dokonalosti

Mnohí sa stresujú tým, že sa snažia robiť veci dokonale, čo sa často nazýva aj perfekcionizmus, a že si nevedia odpustiť žiadne pochybenie. V ich hlave znie hlas, ktorý ich kritizuje, keď pochybia, a poháňa ich do lepších výkonov, aby už nabudúce nepochybili. Tento vnútorný hlas patrí Kritikovi – Perfekcionistovi, ktorý ich dostal do stavu permanentnej nespokojnosti so

Prečítať článok »
Osobný rozvoj
koucmed

O nutkavých myšlienkach a strachoch, ktoré sú za nimi skryté

Mnohí ľudia sa sťažujú, že nedokážu vypnúť svoje myšlienky, ktoré sa v ich hlavách nutkavo uberajú stále v tých istých koľajach. A mnohí z týchto mnohých považujú tieto myšlienky za niečo, čo im pomáha riešiť problémy. Teda, iba pokiaľ im nutkavé myšlienky bežia v hlave cez deň. Lebo v noci už chceme všetci spať, a to sa s ťažkými myšlienkami v hlave veľmi

Prečítať článok »
Scroll to Top
Prihláste sa na odber nových článkov na email

Zadajte Vašu email adresu: