FabyGreen / <a href="http://pixabay.com/p-729173/">Pixabay</a>

Starí Egypťania verili, že boh sídli na perách a všetky slová, ktoré vyslovíme, sa stanú pravdou.

Ak by toto platilo, tak by sme už asi všetci mlčali alebo by sme si sakra dávali pozor na to, čo povieme. Aby sme neboli po porážke (následok výroku Mňa porazí), aby sme neboli bez peňazí (po vyhlásení Ja som úplne bez peňazí) alebo aby sme neprišli napríklad o susedov (po vyrieknutí Bodaj by ho parom vzalo).

A možno, keď sa nad tým zamyslíme, zistíme, že už sa nám dakedy stalo, že sa nám na pery usadil boh. A naše slová sa stali príčinou, ktorá priniesla následok. Stali sa semienkami, ktoré spadli na úrodnú pôdu vesmíru a vyrástlo z nich niečo, čo sa nám vôbec nepáčilo.

Čítajte viac »

Nedávno sme túto tému rozoberali s kamoškami.  Jedna mala chorú mamu a počas minulého roka s ňou pochodila všetky nemocnice okrem nemocnice na Kramároch. A vypustila zo seba vetu: Už len na Kramáre mi chýbajú. Som zvedavá, kedy tam pôjdem. Čo myslíte, išla tam? Áno, do polroka tam ležala so zdravotným problémom ona sama.

Iná si spomenula na to, ako v detstve chcela, aby jej rodičia dali ich izbu. Oni nechceli a tak vyslovila vetu: Aj tak raz v tej izbe budem bývať. Splnilo sa. Síce až o 30 rokov, ale tá izba je jej. Po rozvode nemala kam ísť a tak už skoro rok ju má iba pre seba.

Ďalšia spomenula, ako pred pár rokmi, keď sa nevedela rozhodnúť, s kým strávi Valentína, pretože mala veľa ponúk od potencionálnych priateľov, vyhlásila: Na Valentína budem sama, aby som nikoho neuprednostnila. A hoci pomýšľala na to, že jedného by predsa len uprednostnila, čo myslíte, ako to skončilo? Ostala sama, pretože ochorela a nebola schopná ani len vyjsť z domu.

Ja si pamätám, ako sme pred pár rokmi boli v Ríme. Bolo to v čase, keď sa už vážne hovorilo o krachu leteckej spoločnosti, s ktorou sme leteli. Pred odletom sme situáciu rozoberali s priateľmi, s rodinou, všetci vraveli, že to bude v pohode, len ja som niekoľkokrát vyslovila vetu: Už to vidím, ako sa tam ešte dostaneme, ale späť už nebude ako. A tak aj bolo. V deň nášho odletu už v Ríme žiadne lietadlo tejto spoločnosti nebolo.

Ďalší ukážkový príklad: kamoška si často nechávala v aute notebook a často hovorila, že raz príde k autu a bude vykradnuté. A aj sa tak stalo.

Ako sme si spomínali na podobné začarované výroky, cítili sme boha nie len na perách, ale všade okolo nás. Sľúbili sme si, že odteraz si budeme dávať väčší pozor na to, čo vypustíme z úst.

Určite sa aj vám stalo dačo podobné. Niečo ste vyslovili nahlas a o nejaký čas sa to presne stalo. Hoci ste to tak ani nechceli. Možno ste to povedali len tak, aby reč nestála.

Čo robiť, aby sa slová nestali pravdou, ktorú nechcete?

Dôležité je dávať si pozor na to, ktoré slová vyslovíte. Nehovorte len tak, aby reč nestála, pretože sa ľahko môžu stať príkazom pre vaše podvedomie.

A ak už sa vám podarí vysloviť nejaký začarovaný výrok a hneď si uvedomíte, aký negatívny následok si nimi môžete privolať, zrušte ho.

Presne ako ja, keď sme v nemocnici rozhutovali nad tým, že ako a o čom sa doktori bavia pri operáciách. Vyslovila som vetu: Chcela by som sa vidieť ako ležím na operačnom stole a počujem, o čom sa doktori rozprávajú. Asi do troch sekúnd mi došlo, že to sa dá jedine tak, že ma budú operovať. A tento následok určite nechcem zažiť. Preto som tento svoj výrok zrušila slovami vyslovenými nahlas: Vôbec ma nezaujíma, čo si lekári hovoria pri operácii. Je to ich vec.

Sme zodpovední za slová, ktoré vypustíme z úst. Radšej použime pozitívne slová a ak máme použiť slová proti niekomu inému, buďme radšej ticho. Pretože či už je to pravda s tým bohom na perách alebo nie, myslite na to, že slová sú odtlačok energie. Vyberajte si preto energiu lásky, ktorú vaše slová vo vesmíre zanechajú.

Zdieľať článok:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Súvisiace články

Život je radosť
koucmed

Nech v roku 2024 nájdete rovnováhu

Aj na konci tohto roka mám pre vás malé numerologické zamyslenie sa nad tým, čo v sebe skrývajú čísla nadchádzajúceho roku. A návod na to, aby ste si vypočítali vaše osobné číslo, ktoré tiež bude mať vplyv na váš rok 2024. ROK 2024 bude v znamení čísla OSEM a zároveň v znamení dvoch DVOJOK a jednej ŠTVORKY.   Osmička je o úspechu,

Prečítať článok »
Život je radosť
koucmed

Nech v roku 2023 prejdete vnútornou zmenou, ktorá vás posunie k láskavosti a empatii

Aj tento rok mám pre vás malé numerologické zamyslenie sa nad tým, čo v sebe skrývajú čísla nadchádzajúceho roku. A návod na to, aby ste si vypočítali, aké čísla budú ovplyvňovať ten váš. Idem teda rovno na vec: ROK 2023 bude v znamení čísla SEDEM a zároveň v znamení dvoch DVOJOK a jednej TROJKY.   Sedmička je o vnútornej zmene, duchovnom raste a o prevzatí

Prečítať článok »
Emocie
koucmed

Čo znamená byť zodpovedný za svoje pocity a emócie?

Je všeobecne známe, že súčasťou zodpovednosti za svoj život je aj zodpovednosť za svoje pocity a emócie. Aj keď mnohí si na seba berú aj zodpovednosť za pocity druhých ľudí – je to jedna zo stratégií, ktorú si osvojili v detstve, pravda je taká, že zodpovední sme iba za svoje vlastné pocity a emócie.  

Prečítať článok »
Scroll to Top
Prihláste sa na odber nových článkov na email

Zadajte Vašu email adresu: