Pomáhate druhým naozaj nezištne?

iris4me / <a href=“http://pixabay.com/p-70819/“>Pixabay</a>

Možno stále nechápete, ako je možné, že ste niekomu pomohli a on sa vám obrátil chrbtom. Alebo vám nie je dostatočne vďačný. Alebo vám nepomohol na oplátku, keď ste to potrebovali vy. A považujete to za maximálnu drzosť.

Ale čo ak sa vám toto deje preto, lebo pomáhate z „nesprávnych“ dôvodov?

Ak vás k pomáhaniu druhým núti pocit záväzku či povinnosti alebo ak pomáhate preto, lebo si myslíte, že by ste mali pomôcť, čaká vás odcudzenie. Vy totiž v podvedomí zazlievate tomu, komu ste pomohli, práve to, že pomoc od vás potrebuje. Tým mu vysielate vibrácie povyšovania a tie dokážu iba oddeliť, nikdy nie spojiť.

Ak pomáhate preto, lebo očakávate, že vám pomoc bude vrátená, čaká vás v konečnom dôsledku sklamanie alebo ignorácia. Príjemca vašej pomoci vníma vaše očakávanie a radšej sa vám začne vyhýbať, pretože si bude pripadať, že už už má s niečím pomôcť naspäť.

Ak poskytujete druhým nevyžiadanú pomoc, rovnako vás čaká sklamanie alebo ignorácia, pretože ten druhý sa bude cítiť ponížený alebo sa bude hanbiť za to, že vašu pomoc musel prijať. V oboch prípadoch bude rád, keď sa s vami nebude musieť stretnúť, aby to zahanbenie nemusel prežívať.

Jedine ak budete pomáhať s pocitom lásky a bez absolútneho očakávania pomoci naspäť a vďaky, iba vtedy bude medzi vami prúdiť spájajúca energia.

Máte pocit, že to tak robíte? Je skvelé, ak áno. Ak sa však pristihnete pri slovách typu …

Ja som toľko pre neho urobila a on nie je ochotný ani dvihnúť svoj zadok zo stoličky, aby….

Nechápem, ako ma mohla nezavolať na oslavu, keď sa som jej vtedy pomohla z takej kaše ….

Toľko som pre ňu urobil a ona sa mi ani len nepoďakovala…

…tak o nezištnej pomoci z vašej strany nemôže byť ešte reč.

Ak chcete začať pomáhať iba pre pomoc samotnú a viete, že vám to nejde, príďte ku mne na sedenie. Ukončíte v sebe očakávanie a presvedčenie, že pomoc nemôže byť nezištná.

Zdieľať článok:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Súvisiace články

Osobný rozvoj
koucmed

O nutkavých myšlienkach a strachoch, ktoré sú za nimi skryté

Mnohí ľudia sa sťažujú, že nedokážu vypnúť svoje myšlienky, ktoré sa v ich hlavách nutkavo uberajú stále v tých istých koľajach. A mnohí z týchto mnohých považujú tieto myšlienky za niečo, čo im pomáha riešiť problémy. Teda, iba pokiaľ im nutkavé myšlienky bežia v hlave cez deň. Lebo v noci už chceme všetci spať, a to sa s ťažkými myšlienkami v hlave veľmi

Prečítať článok »
Emocie
koucmed

Čo robiť s nepríjemnými pocitmi alebo ako sa dostať do svojho srdca

Často dostávam otázku: Čo mám robiť so svojimi nepríjemnými pocitmi? Pravdupovediac, teším sa z nej. Je to signál, že ľudia hľadajú nové spôsoby „práce“ so svojimi nepríjemnými pocitmi, než sú tie, ktoré sa naučili v detstve a z ktorých si postupne vytvorili nevedomé zautomatizované návyky. Čo bežne so svojimi negatívnymi pocitmi robíme? Najčastejšie ich odmietame. Tak, ako ich odmietali naši

Prečítať článok »
Scroll to Top
Prihláste sa na odber nových článkov na email

Zadajte Vašu email adresu: