Prijatie je základ

razabar / <a href="http://pixabay.com/p-215460/">Pixabay</a>

Nákup v našich potravinách je pre mňa vždy malým testom, ako som na tom s prijatím. Chodím tam, iba keď nemám inú možnosť. Je tam totiž pomalá a nepríjemná obsluha, neviem nájsť ceny k potravinám, ktoré chcem kúpiť a často nemajú to, čo práve kúpiť potrebujem (pripomínam, že vždy som tam šla nakúpiť iba niečo obyčajné).

Väčšinou ma tieto skutočnosti nejakým spôsobom rozhodili. Niekedy viac a niekedy menej, ale držalo ma to ešte aj keď som prišla domov, pretože som sa o svoju ďalšiu nepríjemnú skúsenosť s naším obchodom podelila s ostatnými.

Vedela som, že existujú aj iné možnosti, ako prežiť nevyhnutný nákup. Eckhart Tolle o nich hovorí v knihe Nová zem, ktorú si púšťam niekedy v aute.

Prijatie, radosť a nadšenie. Tri vibračné frekvencie energie, ktoré prúdia do toho, čo robíte.

Vždy, keď niečo robíte, nech už je to banálna činnosť, ako napríklad nákup, alebo veľký projekt, uistite sa, že do vašej činnosti prúdi jedna z týchto troch energií. Pretože ak tam budú iné energie, ako napríklad odpor alebo hnev, tak uškodíte sebe alebo iným.

Ja som do toho obchodu chodila s odporom. Predavačkám to viditeľne neuškodilo, ale mne áno. Odpor, hnev, nenávisť alebo nepochopenie je totiž NIE životu. Stopka. Niečo vo vás stuhne (napríklad pečeň) a niečo zatvrdne (napríklad srdce). A cez stuhnuté a zatvrdnuté prestáva prúdiť energia. Nemusím hovoriť, že následok je nejaká choroba. Nie hneď po návšteve obchodu, až neskôr sa objaví niečo chronické. Keď už energia pre nahromadené bloky prestane cez niektoré orgány tiecť úplne.

Posledné dni si všímam, s akou energiou veci robím. Ak cítim čo len štipku odporu, pokúsim sa o prijatie činnosti ako nevyhnutnej. Zopár nádychov, výdychov, v duchu si urobím ukončenie presvedčenia, že musím v sebe cítiť odpor a danú činnosť prijmem. Ak to nejde, tak ju radšej nerobím. Odložím ju na čas, kedy už odpor nebudem pociťovať.

Ak máte pocit, že prijatie je niečo pasívne, mýlite sa. Prijatie je pokoj a ten je tvorivý a konštruktívny. Na rozdiel od hnevu a odporu, ktoré sú deštrukčné.

Vibrácie radosti a nadšenia sú ešte tvorivejšie a konštruktívnejšie. Určite viete, ako super sa cítite, keď robíte niečo s radosťou, o nadšení ani nehovoriac. Vtedy zabudnete aj na to, že máte jesť alebo piť. Ale z odporu a hnevu sa až tam skočiť nedá.

Ak sa teda chcete cítiť dobre, plní energie, tvoriví a konštruktívni, tak dajte zbohom odporu, hnevu, nenávisti alebo nepochopeniu a PRIJMITE. Všímajte si, s akou energiou veci robíte a posúvajte tú energiu vyššie. Cez prijatie k radosti a nadšeniu.

Tento obsah bol zaradený v Emocie, Osobný rozvoj, Život je radosť. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár