razabar / <a href="http://pixabay.com/p-215460/">Pixabay</a>

Nákup v našich potravinách je pre mňa vždy malým testom, ako som na tom s prijatím. Chodím tam, iba keď nemám inú možnosť. Je tam totiž pomalá a nepríjemná obsluha, neviem nájsť ceny k potravinám, ktoré chcem kúpiť a často nemajú to, čo práve kúpiť potrebujem (pripomínam, že vždy som tam šla nakúpiť iba niečo obyčajné).

Väčšinou ma tieto skutočnosti nejakým spôsobom rozhodili. Niekedy viac a niekedy menej, ale držalo ma to ešte aj keď som prišla domov, pretože som sa o svoju ďalšiu nepríjemnú skúsenosť s naším obchodom podelila s ostatnými.

Vedela som, že existujú aj iné možnosti, ako prežiť nevyhnutný nákup. Eckhart Tolle o nich hovorí v knihe Nová zem, ktorú si púšťam niekedy v aute.

Prijatie, radosť a nadšenie. Tri vibračné frekvencie energie, ktoré prúdia do toho, čo robíte.

Vždy, keď niečo robíte, nech už je to banálna činnosť, ako napríklad nákup, alebo veľký projekt, uistite sa, že do vašej činnosti prúdi jedna z týchto troch energií. Pretože ak tam budú iné energie, ako napríklad odpor alebo hnev, tak uškodíte sebe alebo iným.

Ja som do toho obchodu chodila s odporom. Predavačkám to viditeľne neuškodilo, ale mne áno. Odpor, hnev, nenávisť alebo nepochopenie je totiž NIE životu. Stopka. Niečo vo vás stuhne (napríklad pečeň) a niečo zatvrdne (napríklad srdce). A cez stuhnuté a zatvrdnuté prestáva prúdiť energia. Nemusím hovoriť, že následok je nejaká choroba. Nie hneď po návšteve obchodu, až neskôr sa objaví niečo chronické. Keď už energia pre nahromadené bloky prestane cez niektoré orgány tiecť úplne.

Posledné dni si všímam, s akou energiou veci robím. Ak cítim čo len štipku odporu, pokúsim sa o prijatie činnosti ako nevyhnutnej. Zopár nádychov, výdychov, v duchu si urobím ukončenie presvedčenia, že musím v sebe cítiť odpor a danú činnosť prijmem. Ak to nejde, tak ju radšej nerobím. Odložím ju na čas, kedy už odpor nebudem pociťovať.

Ak máte pocit, že prijatie je niečo pasívne, mýlite sa. Prijatie je pokoj a ten je tvorivý a konštruktívny. Na rozdiel od hnevu a odporu, ktoré sú deštrukčné.

Vibrácie radosti a nadšenia sú ešte tvorivejšie a konštruktívnejšie. Určite viete, ako super sa cítite, keď robíte niečo s radosťou, o nadšení ani nehovoriac. Vtedy zabudnete aj na to, že máte jesť alebo piť. Ale z odporu a hnevu sa až tam skočiť nedá.

Ak sa teda chcete cítiť dobre, plní energie, tvoriví a konštruktívni, tak dajte zbohom odporu, hnevu, nenávisti alebo nepochopeniu a PRIJMITE. Všímajte si, s akou energiou veci robíte a posúvajte tú energiu vyššie. Cez prijatie k radosti a nadšeniu.

Zdieľať článok:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Súvisiace články

Život je radosť
koucmed

Nech v roku 2024 nájdete rovnováhu

Aj na konci tohto roka mám pre vás malé numerologické zamyslenie sa nad tým, čo v sebe skrývajú čísla nadchádzajúceho roku. A návod na to, aby ste si vypočítali vaše osobné číslo, ktoré tiež bude mať vplyv na váš rok 2024. ROK 2024 bude v znamení čísla OSEM a zároveň v znamení dvoch DVOJOK a jednej ŠTVORKY.   Osmička je o úspechu,

Prečítať článok »
Emocie
koucmed

Ako a prečo sa stane, že niečo také dôležité pre náš život, ako sú emócie, začneme potláčať?

Emócie sú s nami už státisíce rokov a dostali sme ich do vienka preto, aby sme vedeli RÝCHLO reagovať na zmeny okolo nás a zároveň aby sme cez naše emócie dali ostatným vedieť o zmenách v nás. Napríklad strach a hnev nám v časoch, kedy sme žili v nebezpečnom prostredí plnom predátorov, pomáhal prežiť. STRACH tým, že v prípade nebezpečenstva vyvolal stresovú reakciu, ktorá

Prečítať článok »
Život je radosť
koucmed

Nech v roku 2023 prejdete vnútornou zmenou, ktorá vás posunie k láskavosti a empatii

Aj tento rok mám pre vás malé numerologické zamyslenie sa nad tým, čo v sebe skrývajú čísla nadchádzajúceho roku. A návod na to, aby ste si vypočítali, aké čísla budú ovplyvňovať ten váš. Idem teda rovno na vec: ROK 2023 bude v znamení čísla SEDEM a zároveň v znamení dvoch DVOJOK a jednej TROJKY.   Sedmička je o vnútornej zmene, duchovnom raste a o prevzatí

Prečítať článok »
Scroll to Top
Prihláste sa na odber nových článkov na email

Zadajte Vašu email adresu: