To nie ja, to on je na vine. To ona za to môže. To preto sa stalo, lebo ten urobil to alebo ono, lebo okolnosti ma k tomu naviedli … Poznáte to, keď nájdete vinníka a nie ste to vy? Aké je jednoduché, ukázať prstom (hoci aj obrazne), však?

A teraz sa pozrite sa na svoju ruku, keď na niečo alebo niekoho ukazujete. Kam smerujú vaše prsty? Ukazovák na toho, koho obviňujete, odsudzujete, komu vyčítate. Malíček, prstenník a prostredník ukazuje na vás. A palec? Ten to má namierené niekam hore.

Ukazovák ukazuje na domnelého vinníka. Tri prsty ukazujú na niekoho, kto tiež môže za to, čo sa udialo. A pravdepodobne aj trikrát viac než domnelý vinník. Čo však vyjadruje palec, stojí najviac za zamyslenie. Tento náš palec namierený hore vyjadruje veľkú nedôveru, pochybnosť, ba až odsúdenie Boha, Života, Vesmíru, Vyššej inteligencie, Matky Prírody, Nekonečnej tvorivej sily vesmíru, prípadne si dosaďte to, v čo veríte vy. Akoby ste Tomu, čo nás presahuje, hovorili: Tu ste spravili chybu, Vy tam hore.

Tento váš palec hovorí o tom, že ste vo veľkej pýche a v odpore voči životu. O tom, že ste oddelení od druhých ľudí a od Toho, čo nás presahuje. Že vám chýba dôvera a pokora.

Preto prv, než pocítite nutkanie ukázať na niečo alebo niekoho prstom, zastavte sa a zamyslite sa. Naozaj za to môže niekto iný než ja? Naozaj urobili chybu tam hore? A nezabudnite aj na túto veľmi dôležitú otázku:  Čo z toho, čo sa mi nepáči na druhom, je aj vo mne?

A keď budete k sebe úprimní, rýchlo zistíte, že ukazovať na druhých je úplne zbytočné. Všetko, čo sa vám deje, má svoje korene v tom, čo ste zasiali niekedy v minulosti. Vy, nie niekto iný. Krásne v súlade s najvyššími zákonmi Univerza.

Naučte sa preto prijímať a dôverovať. Všetko, čo sa vám deje, sa deje tak, ako to potrebujete. Hoci vám to možno v tom momente nedáva zmysel. Verte však tomu, že to zmysel má.

A ak budete chcieť ešte viac, tak sa zaľúbte do svojho života. Presne do takého, aký ste si ho vytvorili. Je to predsa váš život.

Zdieľať článok:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Súvisiace články

Možno je všetko ináč
koucmed

Nech v roku 2021 nájdete odvahu na zmenu

Blíži sa záver roka a to je pre mňa čas, kedy pomocou numerológie pozriem na to, čo v sebe skrývajú čísla nadchádzajúceho roku a aký ten rok bude pre mňa. Len tak zľahka, nie je to žiadny podrobný numerologický výklad, ale na zamyslenie je to fajn. Nechajte sa inšpirovať a spočítajte si aj vy, čo vám prinesie rok 2021.

Prečítať článok »

Pre ženy, ktoré chcú, aby ich muži boli viac mužmi

Predstavte si, že tancujete so svojím mužom a cítite úplnú dôveru v to, kam a ako vás vedie. Užívate si to, pretože sa cítite v jeho náručí bezpečne. A teraz si predstavte, ako stojíte oproti sebe vy a váš muž a dokazujete si, kto, čo, kedy povedal alebo nepovedal a ako, kto, čo myslel, pretože váš muž zase raz niečo neurobil dobre. V celom

Prečítať článok »

Existuje alternatíva k autoritatívnej výchove? Áno, ja ju volám empatická

Poznáte tie situácie s vašimi deťmi, v ktorých si s povzdychom pomyslíte, že toto by ste si vy voči svojim rodičom dovoliť nemohli? A pri poznámkach svojich rodičov alebo partnerov, ktorí by sa v týchto situáciách najradšej uchýlili ku kriku, radikálnemu trestu, či jednej poriadnej po zadku, by ste sa najradšej prepadli pod zem, pretože sami cítite, že vaše harmonické

Prečítať článok »
Scroll to Top
Prihláste sa na odber nových článkov na email

Zadajte Vašu email adresu: