Magický pocit na osem písmen

Štúdie ukazujú, že jedna vec nás urobí šťastnejšími a odolnejšími voči hnevu, nespokojnosti a frustrácii. A dokonca nám môže zmierniť bolesť a vyliečiť chorobu.

Čítajte viac »

Táto jedna vec je VĎAČNOSŤ.

Vďačnosť je pocit. Veľmi silný. Priam magický. Otvára srdcia, vylepšuje vzťahy a priťahuje hojnosť a lásku.

Keď sa ľudí pýtam, či sú vďační, tak vždy príde rýchla odpoveď, že ÁNO. A tak vždy idem hlbšie a požiadam ich, aby mi povedali tri veci, za ktoré sú dnes vďační. Tu už odpovede neprichádzajú okamžite.

Aha, ja že ste myslela, že či ďakujem, keď niekto niečo pre mňa urobí.

Áno, aj poďakovanie sa je prejav vďačnosti, najmä keď pri ňom cítite vďaku. Slovíčko Ďakujem je totiž jedna z najsilnejších mantier na svete. Ak si ho budete nahlas alebo v duchu opakovať niekoľkokrát po sebe, rozvibrujete v sebe vysoké vibrácie vďačnosti.

Skúste si to a uvidíte, že to funguje.

Ďakujem, ďakujem, ďakujem, ďakujem, ďakujem, ďakujem, ďakujem…

Niekto múdry povedal, že nemôžeme mať viac, pokiaľ nebudeme vďační za to, čo máme.

Ste vďační za to, čo máte? Kedy naposledy ste túto vďačnosť nejako vyjadrili?

Ak si neviete spomenúť, nevadí, dnes to môžete napraviť. Hneď teraz sa zastavte a nájdite tri veci, za ktoré môžete byť vďační. A dnes večer si nájdite čas a buďte vďační za všetko, čo vám napadne. Nemyslím tým, že si poviete, že ste vďační za všetko, ale že vymenujete všetko, za čo ste vďační.

Za to, že máte skvelého partnera, že máte skvelé deti, skvelých rodičov. (Ak sa vám niekto z menovaných nezdá skvelý, tak buďte vďační za to, že sú).

Za to, že sa vám podarilo uvariť skvelý obed. Nebol skvelý? Nevadí, poďakujte sa za to, že ste mali obed.

Za to, že máte super šéfa a perfektných kolegov. Alebo iba šéfa a iba kolegov. Za to že máte krásny byt. Alebo že máte vôbec nejaký byt. Aj to je viac ako bývať pod mostom.

Za to, že ste zdraví. Za to, že máte peniaze na účte. Za to, že si môžete dovoliť ísť na dovolenku.

Za to, že vonku svieti slniečko. Za to, že je leto. Za to, že prší. Za to, že sú na oblohe oblaky.

Za to, že som dnes vstala usmiata. Za to, že mám auto, ktoré ma vozí.

Za to, že mám počítač, internet a môžem čítať takého články.

Skrátka za všetko, čo považujete za samozrejmé a za čo by vám ani nenapadlo byť vďační.

A robte to oddnes každý deň.

Každé svoje Ďakujem vyslovte tak, aby ste cítili vďačnosť.

A každý večer pred spaním si zapíšte do svojho Ďakovníčka aspoň tri veci, za ktoré ste v ten deň vďační. Pri každom zapísanom slove si predstavte svoje srdce ako sa napĺňa vďačnosťou. Budete zaspávať s blaženým pocitom plní pozitívnej energie a z tejto energie budete čerpať ešte aj ráno.

A nezabudnite, všetko, na čo zameriate svoju pozornosť, bude rásť. Tým, že budete vďační, pritiahnete do svojho života ešte viac vecí, za ktoré budete môcť byť vďační. Tie, po ktorých túžite, ale doteraz nemohli, pretože ste neboli vďační za to, čo máte teraz.

S láskou

Janka Mladá

Zdieľať článok:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

1 názor na “Magický pocit na osem písmen”

  1. Pingback: Čo robiť s nepríjemnými pocitmi alebo ako sa dostať do svojho srdca - KOUČMED

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Súvisiace články

Život je radosť
koucmed

Nech v roku 2024 nájdete rovnováhu

Aj na konci tohto roka mám pre vás malé numerologické zamyslenie sa nad tým, čo v sebe skrývajú čísla nadchádzajúceho roku. A návod na to, aby ste si vypočítali vaše osobné číslo, ktoré tiež bude mať vplyv na váš rok 2024. ROK 2024 bude v znamení čísla OSEM a zároveň v znamení dvoch DVOJOK a jednej ŠTVORKY.   Osmička je o úspechu,

Prečítať článok »
Emocie
koucmed

Ako a prečo sa stane, že niečo také dôležité pre náš život, ako sú emócie, začneme potláčať?

Emócie sú s nami už státisíce rokov a dostali sme ich do vienka preto, aby sme vedeli RÝCHLO reagovať na zmeny okolo nás a zároveň aby sme cez naše emócie dali ostatným vedieť o zmenách v nás. Napríklad strach a hnev nám v časoch, kedy sme žili v nebezpečnom prostredí plnom predátorov, pomáhal prežiť. STRACH tým, že v prípade nebezpečenstva vyvolal stresovú reakciu, ktorá

Prečítať článok »
Život je radosť
koucmed

Nech v roku 2023 prejdete vnútornou zmenou, ktorá vás posunie k láskavosti a empatii

Aj tento rok mám pre vás malé numerologické zamyslenie sa nad tým, čo v sebe skrývajú čísla nadchádzajúceho roku. A návod na to, aby ste si vypočítali, aké čísla budú ovplyvňovať ten váš. Idem teda rovno na vec: ROK 2023 bude v znamení čísla SEDEM a zároveň v znamení dvoch DVOJOK a jednej TROJKY.   Sedmička je o vnútornej zmene, duchovnom raste a o prevzatí

Prečítať článok »
Scroll to Top
Prihláste sa na odber nových článkov na email

Zadajte Vašu email adresu: