Nech v roku 2021 nájdete odvahu na zmenu

Blíži sa záver roka a to je pre mňa čas, kedy pomocou numerológie pozriem na to, čo v sebe skrývajú čísla nadchádzajúceho roku a aký ten rok bude pre mňa. Len tak zľahka, nie je to žiadny podrobný numerologický výklad, ale na zamyslenie je to fajn.

Nechajte sa inšpirovať a spočítajte si aj vy, čo vám prinesie rok 2021. Návod nájdete o kúsok ďalej.

Aký bude rok 2021 všeobecne?

Bude v znamení čísla PÄŤ.

Číslo päť hovorí o ZMENE, takže budúci rok nás čakajú nejaké zmeny. Na niektoré sme sa možno pripravovali v štvorkovom roku 2020 a možno nebudú podľa nášho gusta. Niektoré zmeny si vyberieme sami a práve v päťkovom roku na ne nájdeme v sebe dostatok odvahy a síl.

Číslo päť je zároveň o SLOBODE a DISCIPLÍNE, ktoré spolu úzko súvisia – sloboda a nezávislosť idú totiž ruka v ruke s plnením si svojich povinností.

Bude to rok, ktorý nám prinesie výzvy na pochopenie toho, že obmedzovať sa môžeme jedine my sami.

Rok 2021 v sebe nesie dve dvojky a dvojka je o vzťahoch. Takže téma rešpektu, ohľaduplnosti a empatie nás neopustí ani v budúcom roku.

Oproti roku 2020 by rok 2021 mohol byť menej náročný, je šanca, že si trocha vydýchneme a načerpáme energiu. Ak však budeme v odpore so zmenami, ktoré prídu, alebo s disciplínou, ktorá bude sprevádzať slobodu, energiu budeme strácať.

Chcete vedieť, aký bude ten VÁŠ rok 2021?

Napíšte si deň a mesiac vášho narodenia a pridajte k nemu rok 2021. Sčítajte všetky číslice v tomto dátume, až kým nedosiahnete jedno z primárnych čísiel 1 – 9.

Napríklad ja sčítavam číslice z dátumu 19.11.2021: 1+9+1+1+2+0+2+1 = 17.

Pokračujem v sčítavaní ďalej 1 + 7 = 8.

Môj rok 2021 bude od 19.11.2021 v znamení čísla 8 a dovtedy bude v znamení čísla 7 (o jedno menej).

Ak máte napríklad narodeniny 22.3., tak vaše čísla pre rok 2021 sú do narodenín 2 a po narodeninách 3.

2+2+3+2+2+1 =12, 1+2=3

A teraz už iba popis, čo jednotlivé čísla znamenajú:

1 … Nové začiatky

Rok s vibráciou 1 je rokom pre nové začiatky a nové príležitosti. Je to čas, kedy sa zasievajú nové semienka, nové myšlienky a nové nápady. Všetko, čo tento rok zasadíte, bude rásť ďalších osem rokov. Je to obdobie, ktoré je plné aktivity a plné príležitostí na to, aby ste konali podľa seba a nie podľa toho, čo od vás chcú druhí.

V tomto roku sa môžete pustiť do vecí, ktoré ste chceli niekedy urobiť, ale z nejakého dôvodu ste sa do nich doteraz nepustili.

Začnite realizovať to, čo vás baví a napĺňa. Všímajte si sami seba, svoje sny a priania a rozhodnite sa začať pracovať na ich naplnení. Chopte sa svojich plánov práve v tomto roku, pretože práve teraz k tomu nájdete dostatok síl a aj dostatok tvorivých nápadov.

Rok vibrácie 1 je rokom vlastnej iniciatívy a práce na rozvoji svojej osobnosti. Zamerajte sa na nezávislosť a asertivitu.

2 … Komunikácia, vzťahy a rovnováha

Energia roku s číslom 2 je o otvorení sa komunikácii, o ústretovom prístupe k druhým a o počúvaní. Nielen druhých, ale aj samých seba. Súčasťou vibrácie čísla dva sú vzťahy, takže ak máte dvojkový rok, je možné, že stretnete niekoho, kto od základov zmení váš život. Alebo len zmeníte vzťahy s tými, ktorých už poznáte, pretože v dvojkovom roku vybublávajú na povrch staré nedoriešené záležitosti.  Číslo dva posúva do popredia partnerstvo ako také. Ak dáte svojmu partnerovi najavo, že je pre vás ten najdôležitejší, môže byť tento rok pre vás návratom k zamilovanosti, ktorú ste prežívali na začiatku. Celkovo vo vašom vzťahu môžete znovu zažiť pocity spolupatričnosti a dokonalého prepojenia.

Tento rok je aj rokom spolupráce s druhými ľuďmi a prináša energiu aj do tímovej práce. Ak ste mali s niekým konflikty, tak je pravdepodobné, že tento rok ich vyriešite. Ak ste mali nezhody v rodine, práve v tomto roku je priaznivá energia na to, aby ste k sebe našli cestu. Budete viac naladení na svoju intuíciu a budete viac vnímať a počúvať druhých ľudí, čo znamená uzmierovanie a odpúšťanie starých krívd.

A nezabudnite aj na vzťah k sebe. Posilňujte spojenie sami so sebou, so svojimi potrebami, emóciami a pocitmi a vytvárajte sami pre seba harmonické prostredie.

Je to aj rok trpezlivosti, kedy to, čo ste zasiali pred rokom, začne klíčiť. Preto buďte trpezlivý a čakajte a spolupracujte s ostatnými. Dôverujte a zostávajte v pokoji. Mnoho vecí sa vyrieši samo.

3 …. Radosť, zábava a kreativita

Trojka je energia otvárania sa svetu. Je to rok, kedy sa môžete s čistým svedomím zabávať, pretože si veríte. Je to rok, kedy sa začína k životu prebúdzať to, čo ste zasiali pred dvoma rokmi. Vyrazte do spoločnosti, nadväzujte nové priateľstvá a stretávajte sa s ľuďmi.

Je to rok, kedy si môžete užívať všetky radosti života, od leňošenia, športovania, dovolenky po aktívne cestovanie. Práca bude pravdepodobne na druhom alebo až treťom mieste vo vašom živote.

Trojka je aj rokom umenia, preto je pravdepodobné, že nájdete aj v sebe niečo tvorivé, čo ste doteraz nevideli. Ak to objavíte, vyjadrujte to čo najviac. Píšte, maľujte, tancujte alebo spievajte. Ak je pre Vás vaša práca aj vašim koníčkom, ktorý vás baví a teší, tak v tomto roku prídu prvé veľké úspechy.

Trojkový rok má v sebe silu vyniesť na svetlo sveta skryté problémy a vysporiadať sa s nimi. Je to veľmi aktívny rok po všetkých stránkach.

4 …. Práca a stabilita

Je to rok, kedy sa po zábave budete musieť zase vrátiť k práci. Rastlinky, ktoré vyklíčili, bude treba starostlivo strážiť pred burinou.

Tento rok vás bude skúšať, hlavne čo sa týka trpezlivosti a stability. Vašu prácu bude sprevádzať nespokojnosť a neistota, či to, čo robíte, je pre vás to najlepšie. Objavia sa prekážky, ktoré budete musieť prekonať. Budete mať tendenciu príliš pracovať alebo sa na všetko vykašľať. Nenechajte sa vtiahnuť ani do workoholizmu, ani do vzdania sa, pretože tento rok bude treba vydržať.

Nič nemeňte, nič nezačínajte, nič neukončujte, iba pokračujte v budovaní pevných základov. Budete musieť prekonávať prekážky, ale to vás bude učiť trpezlivosti a zodpovednosti.

Tento rok je jeden z tých ťažších, treba ho trpezlivo prečkať. Urobte si inventúru v živote, v práci a v majetku, všetko urobte precízne a starostlivo.

5 …. Zmena, uvoľnenie a sloboda

Po náročnom roku v znamení čísla 4 si zaslúžite oddych. Príde uvoľnenie a pravdepodobne si uvedomíte, že potrebujete zmenu.

Ak túžite po akejkoľvek zmene, urobte ju tento rok, pretože práve v päťkovom roku máte energiu a slobodnú voľbu na zásadný obrat vo vašom živote. A nie len to. V tomto roku nájdete k zmene aj odvahu a odhodlanie.

Urobte niečo ináč, buďte iný, zahoďte rutinu. Vyrazte von a vyskúšajte si niečo nové. Uistite sa však, že všetko, čo zmeníte, je prospešné aj pre iných. Myslite na rovnováhu medzi dávaním a braním a myslite aj na to, potrebujete aj určitú disciplínu, aby ste nie len došli tam, kam chcete po zavedení zmeny dôjsť, ale aby ste získali aj slobodu, po ktorej túžite.

Úroda rastie, nepotrebuje až takú starostlivosť. Nepúšťajte ju však zo zreteľa. Bez vašej pozornosti môže začať upadať.

6 …. Rodina, domov a harmónia  

Šestkový rok je veľmi úzko prepojený s životmi členov vašej rodiny. Budú potrebovať vašu podporu a vás to môže postaviť pred nutnosť voľby – ako sa postavím k ľuďom, ktorí odo mňa niečo potrebujú? Bude tu skúšaná opäť vaša trpezlivosť, láska a pravdepodobne aj viera. Ak to zvládnete v duchu morálnych zásad, do vášho domova a života príde harmónia.

Venujte svoju energiu svojim blízkym, vráti sa vám to mnohonásobne. Venujte svoju energiu aj vášmu domovu, zveľaďte ho alebo ho vynovte. Venujte starostlivosť aj svojmu zdraviu, všímajte si svoje telo, pretože ono je domov pre vašu dušu.

V tomto roku môžete bilancovať  a ak treba, z minulosti sa poučte a naplánujte niečo do svojej budúcnosti. Bilancovať môžete aj v domácnosti – upracte, prerieďte šatníky a veci, ktoré sa dajú použiť, pošlite ďalej. Naplňte svoj život a svoj domov láskou a harmóniu.

7 …. Sebaspytovanie a duchovný rast

Tento rok je o vás a o vašej viere a často aj o veľkých zmenách. Je to čas, kedy je dobré byť sám sebou a otvoriť svoje srdce. Premýšľajte o sebe a pýtajte sa, aký má všetko vyšší zmysel. Vaša intuícia vám pomôže nájsť odpovede práve v tomto roku.

Tento rok venujte sami sebe. Zdokonaľujte sa, vzdelávajte sa, počúvajte svoju intuíciu. Prežívajte veľa času sami so sebou, pretože je pravdepodobné, že práve v samote sa pred vami odkryjú veci, ktoré bežne nevidíte. Nájdete veľa odpovedí na otázky, ktoré sa vám v minulosti zdali nezodpovedateľné.

Takisto je tento rok rokom emócií a pocitov, možno sa vás budú veci príliš dotýkať a budete sa cítiť nepochopený a zraňovaný druhými. O to viac sa venujte sebe, nie tým, ktorí vám tie pocity (zdanlivo) spôsobujú. Pýtajte sa, čo im vysielate, keď sa takto správajú.

V tomto roku pokojne zanedbávajte spoločenské udalosti a cestovanie môžete tiež pokojne vynechať. Ak by vás cestovanie predsa len lákalo, tak len z toho dôvodu, aby ste lepšie spoznali sami seba. Myslite na svoje zdravie, počúvajte svoje telo a vnímajte, čo vám hovorí.

Hoci je tento rok jeden z tých ťažších, na jeho konci budete stáť posilnený a s hlavou hore.

Vo vašej úrode sa začínajú objavovať plody a vy budete potrebovať vieru, že dozrejú. Preto ju majte stále na zreteli.

8 …. Úspech, hojnosť a moc

Rok s číslom 8 je rokom úspechov alebo aj neúspechov. Podľa toho, ako ste sa doteraz starali o svoju úrodu. Úroda totiž práve v tomto roku dozrieva a vy ju môžete zberať. Osmičkový rok vám zúročí všetko, o čo ste sa doteraz snažili a na čo ste vynaložili svoju pozornosť a úsilie.

Ak ste boli čestný, pracovitý a trpezlivý, pravdepodobne budete úspešný. Prichádza obdobie hojnosti a odmeny za vynaložené úsilie. Pokračujte na svojej ceste, zostaňte v strede. Myslite na to, že to, ako sa s úspechom a hojnosťou vyrovnáte, určí aj vaše ďalšie roky.

Tento rok má aj finančnú energiu, preto v ňom môžu nastať aj straty, najmä ak niečo robíte iba pre peniaze. Preto nestrácajte čas tým, čo vás nebaví. Snažte sa aj prácu vykonávať akoby bola vaším koníčkom, aby sa vám energia vrátila v podobe hojnosti.

Osmička má v sebe dar vniesť do života rovnováhu, hlavne v materiálnej a duchovnej oblasti. A môže vám vrátiť aj vašu moc. Môžete sa stať mocnými tvorcami svojich životov a môžete v sebe nájsť silu k tomu, aby ste sa empaticky a nenásilne presadili v komunikácii s tými, o ktorých ste si mysleli, že majú nad vami moc. Nie preto, že by ste mali teraz moc vy nad nimi, ale preto, že si budete vedieť ustáť samého seba.

9 …. Bilancovanie, ukončovanie a múdrosť

Energia deviatky v sebe nesie naplnenie. V tomto období by sme sa mali zamýšľať nad svojim životom, prácou a vzťahmi. Je potrebné bilancovať a ukončiť všetko, čo zhodnotíte ako nie prospešné pre vás. Prestaňte sa držať všetkého, čo skončilo. Prijmite múdrosť zo všetkého, čo ste zažili, aby ste ju mohli použiť v ďalšom deväťročnom cykle.

V tomto roku zakončíte mnoho aktivít, rozlúčite sa s niektorými ľuďmi, ale nechajte ich odísť s láskou a požehnaním. Odpúšťajte a púšťajte zo svojho života veci, ktoré vám nič dobré neprinášali. Je možné, že odídete zo vzťahov, ktoré sú nefunkčné a bez lásky.

Nič nové nezačínajte, zatiaľ si pre nové iba vytvárate priestor. Tešte sa z toho, že bilancujete.

Tento rok je aj rokom rozdávania. Rozdávajte, dávajte bez toho, že niečo dostanete naspäť. Rozdávajte druhým svoju lásku a možno precítite skutočnú spriaznenosť so všetkými na tejto planéte.

Tento rok tiež nie je ľahký, najmä pre tých, ktorí nemajú radi zmeny. Treba však veriť, že všetko, čo sa deje, sa deje tak, ako sa má diať. Dôverujte. Vaša dôvera, úprimnosť a flexibilita vám otvorí cestu k novým začiatkom.

Nech vám už vyšlo akékoľvek číslo, želám vám v roku 2021 veľa šťastných a naplnených okamihov, kedy budete zažívať porozumenie a lásku v interakcii s druhými ľuďmi. Aby ste mali láskyplné vzťahy, v ktorých nebude chýbať rešpekt, ohľaduplnosť a empatia. Aby ste našli svoju slobodu. Aby ste našli odvahu a odhodlanie k zmene, po ktorej túžite a aby ste zmeny, ktoré prídu a nebudú sa vám páčiť, vedeli s pokorou prijať. A nech zvládnete všetko, čo vám budúci rok prinesie.

S láskou a úctou,

Janka Mladá

Zdieľať článok:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Súvisiace články

Existuje alternatíva k autoritatívnej výchove? Áno, ja ju volám empatická

Poznáte tie situácie s vašimi deťmi, v ktorých si s povzdychom pomyslíte, že toto by ste si vy voči svojim rodičom dovoliť nemohli? A pri poznámkach svojich rodičov alebo partnerov, ktorí by sa v týchto situáciách najradšej uchýlili ku kriku, radikálnemu trestu, či jednej poriadnej po zadku, by ste sa najradšej prepadli pod zem, pretože sami cítite, že vaše harmonické

Prečítať článok »

Nech v roku 2020 nájdete vnútornú stabilitu

Numerológia a čísla ma vždy zaujímali. Čísla pre posolstvo, ktoré v sebe nesú a numerológia zase pre zábavu ale aj hĺbku, ktorú v sebe skrýva. Takto koncom roka sa vždy rada pozriem na to, čo v sebe skrývajú čísla nadchádzajúceho roku. Nechajte sa inšpirovať a spočítajte si, čo vám prinesie rok 2020. Aký bude rok 2020 všeobecne? Bude v znamení čísla

Prečítať článok »

Máte právo nevysvetľovať, ale budete mať pekné vzťahy?

Autorom citátu „Nemrhaj svoj čas vysvetľovaním, ľudia aj tak počujú len to, čo chcú počuť“ je vraj Paulo Coelho. Pravdupovediac, nechce sa mi tomu veriť. Ale verím, že nech to bol, kto to bol, musel vo svojom živote viackrát zažiť, že vysvetľoval a ľudia mu nerozumeli. Lebo iba toto mohol zažiť. Nemohol zažiť to, že

Prečítať článok »
Scroll to Top
Prihláste sa na odber nových článkov na email

Zadajte Vašu email adresu: