Na článok o mostoch a múroch mi prišlo zopár reakcií typu, že nie všetky múry treba búrať a že načo plytvať energiou na niečo, čo sa nedá. Že mnohí sa už pokúšali, ale z druhej strany sa potom postavil múr oveľa vyšší.

Áno, aj ja som to tak v minulosti vnímala. Postavila som múr a raz, dvakrát som spoza múru akože podala uzmierujúcu ruku. Na sekundu. A keď ten druhý nezareagoval … ako by aj mohol, v podstate to  možno ani nepostrehol, tak som považovala vec za uzavretú. Nechceš, nechaj tak. Ja som už urobila všetko.

Alebo som tam tú ruku nechala dlhšie a ten spoza múru moju ruku prijal. Pre mňa to však bol signál, že hurá, poďme si teraz vysvetliť ako to bolo. Samozrejme som chcela, aby druhá strana uznala, že môj postoj, moje reakcie boli tie správne. A vznikla hádka, po ktorej sme postavili ešte väčší múr.

Prečo to nefungovalo? Pretože nie je jedno, s akou energiou ideme tie múry búrať a mosty stavať. Ak si ideme niečo dokazovať, v zmysle, že ja sa tu teraz zahrám na múdreho a ustúpim, tak nečakajme, že ten druhý nám vyjde v ústrety. Alebo ak podáme uzmierujúcu ruku, druhý ju prijme a to je pre nás signál, že si ideme „vyjasniť“ minulosť, tak je dosť pravdepodobné, že sa opäť začne murovať.

Múry sa dajú zbúrať jedine tak, že sme úplne zmierení s minulosťou, nie je v nás ani štipka krivdy a snahy to ešte dovysvetľovávať. Iba keď k tomu druhému ideme s láskou v srdci a presvedčením, že sme na tomto svete krátko na to, aby sme boli oddelení. To chce odpustiť, sebe aj tomu druhému a úplne prijať a uzavrieť minulosť. Iba táto energia dokáže múr zbúrať a umožní obom zúčastneným začať tancovať iný tanec, tanec na moste.  Keď jeden zmení krok a energiu, tak ani ten druhý už nemôže tancovať tanec, ktorý bol doteraz.

Teraz trocha vedy. V roku 2005 bol publikovali Rollin McCraty, Raymond Trevor a Dan Tomasino článok o elektromagnetickom poli nášho srdca. Autori tvrdili, že ľudské srdce vytvára najsilnejšie a najväčšie rytmické elektromagnetické pole. Jeho amplitúda je 60x vyššia ako amplitúda, ktorú vytvára mozog. Toto pole preniká od srdca každou našou bunkou a je merateľné takmer meter od tela.

Avšak iba vtedy, keď okolo srdca nemáme postavený múr. My si totiž naše srdiečka zatvárame. Postavíme okolo neho múr a tým mu bránime vyžarovať a vibrovať jeho láskyplnú energiu. A potom sa bojíme lásky, druhých ľudí, budúcnosti a ťažko vo svojich životoch niečo meníme. Aj keby sme to akokoľvek racionálne chceli, tak bez energie srdca to nepôjde. Myseľ a telo sa bez srdca nepohnú.

Iba otvorené srdiečka nám umožnia byť šťastnými. A keďže naozajstnú radosť my ľudia prežívame iba vtedy, keď v spojení s ostatnými, tak si myslím, že všetky múry treba zbúrať. Každý zbúraný múr medzi nami a inými ľuďmi je kúsok zbúraného múru okolo nášho srdca.

Ak by ste chceli začať búrať mosty a neviete ako na to, som tu pre vás. Objednajte sa na sedenie a začnite svoje srdce otvárať. Jedna tehla, druhá tehla….

Zdieľať článok:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Súvisiace články

Život je radosť
koucmed

Nech v roku 2024 nájdete rovnováhu

Aj na konci tohto roka mám pre vás malé numerologické zamyslenie sa nad tým, čo v sebe skrývajú čísla nadchádzajúceho roku. A návod na to, aby ste si vypočítali vaše osobné číslo, ktoré tiež bude mať vplyv na váš rok 2024. ROK 2024 bude v znamení čísla OSEM a zároveň v znamení dvoch DVOJOK a jednej ŠTVORKY.   Osmička je o úspechu,

Prečítať článok »
Emocie
koucmed

Ako a prečo sa stane, že niečo také dôležité pre náš život, ako sú emócie, začneme potláčať?

Emócie sú s nami už státisíce rokov a dostali sme ich do vienka preto, aby sme vedeli RÝCHLO reagovať na zmeny okolo nás a zároveň aby sme cez naše emócie dali ostatným vedieť o zmenách v nás. Napríklad strach a hnev nám v časoch, kedy sme žili v nebezpečnom prostredí plnom predátorov, pomáhal prežiť. STRACH tým, že v prípade nebezpečenstva vyvolal stresovú reakciu, ktorá

Prečítať článok »
Život je radosť
koucmed

Nech v roku 2023 prejdete vnútornou zmenou, ktorá vás posunie k láskavosti a empatii

Aj tento rok mám pre vás malé numerologické zamyslenie sa nad tým, čo v sebe skrývajú čísla nadchádzajúceho roku. A návod na to, aby ste si vypočítali, aké čísla budú ovplyvňovať ten váš. Idem teda rovno na vec: ROK 2023 bude v znamení čísla SEDEM a zároveň v znamení dvoch DVOJOK a jednej TROJKY.   Sedmička je o vnútornej zmene, duchovnom raste a o prevzatí

Prečítať článok »
Scroll to Top
Prihláste sa na odber nových článkov na email

Zadajte Vašu email adresu: