Pre ženy, ktoré chcú, aby ich muži boli viac mužmi

Predstavte si, že tancujete so svojím mužom a cítite úplnú dôveru v to, kam a ako vás vedie. Užívate si to, pretože sa cítite v jeho náručí bezpečne.

A teraz si predstavte, ako stojíte oproti sebe vy a váš muž a dokazujete si, kto, čo, kedy povedal alebo nepovedal a ako, kto, čo myslel, pretože váš muž zase raz niečo neurobil dobre. V celom tele cítite napätie, hnev a bezmocnosť a v hlave vám svieti otázka, že načo vám je taký muž, na ktorého sa nedá spoľahnúť.

Ktorá z tých dvoch predstáv sa vám páči viac? Som si istá, že tá prvá. Akurát, že si už ani neviete spomenúť, kedy ste ju naposledy zažili. Či už v tom naozajstnom tanci alebo v nejakej situácii vo vašom vzťahu.

Vy dokonca ani neveríte, že by niečo také bolo vôbec možné, pretože ste plná pochybností o svojom mužovi. Nedá sa na neho spoľahnúť, nevie sa správne rozhodnúť, aj tak nič neurobí tak tak dobre a tak spoľahlivo ako vy a určite by ste našli ešte kopec ďalších výhrad.

Možno to neviete, ale tento postoj vášho muža oslabuje. Je to prejav nedôvery voči nemu, ktorá môže časom prejsť do pohŕdania.

Ak teraz krútite hlavou, že kde by ste niečo také ako pohŕdanie mužom mohli získať, skúste sa pozrieť na manželstvo svojich rodičov. Korene pohŕdania sú často práve tam.  A možno ste vy sami zažili situácie, v ktorých ste sa na mužov nemohli spoľahnúť a museli prevziať rolu muža na seba. Navyše je celkom možné, že táto nedôvera oslabovala mužov už niekoľko generácií pred vami. A keď si k tomu všetkému prirátate to, že mnohí muži nedostali tie správne mužské vzory v detstve, tak vás neprekvapí, že dvojica silná žena a slabý muž je dnes celkom častý jav.

V každom prípade platí, že ak ste si do svojho života pritiahli muža, ktorý sám od seba nič neurobí, o všetko ho musíte žiadať a keď je nejaký veľký problém, tak akoby ho nebolo, v hĺbke svojej duše veríte tomu, že muži sú slabí a že sa na nich nedá spoľahnúť a na základe vašich životných skúseností vo vás prevláda mužská energia.

Ak teda chcete, aby bol z vášho muža viac muž, musíte sa vy, žienky, stať viac ženami. A zdá sa, že nosenie sukní, dlhé vlasy, štrikovanie, či vyváranie sú málo na to, aby sa z vašich mužov mohli stať muži, o ktorých sa môžete s dôverou oprieť.

ČO VÁM POMÔŽE STAŤ SA VIAC ŽENOU?

Všimla som si, že silné ženy majú spoločné dve veci, ktoré sú čisto o mužskej energii: SNAHA MAŤ VŠETKO POD KONTROLOU a BOJ. Tá prvá mužov oslabuje a druhá v nich vyvoláva agresivitu.

Ak sa vám podarí obe tieto činnosti vedome používať v interakciách s vašimi mužmi čo najmenej, budete sa môcť uvoľniť a to budú vaše prvé veľké kroky do ženskej polarity.

Snaha mať veci pod kontrolou hovorí o tom, že chcete byť na všetko pripravené. Chcete vedieť, čo vás čaká a ako veci dopadnú. Je to snaha dostať sa z bodu A do bodu B bez toho, aby ste stretli so svojou bezmocnosťou alebo zlyhaním. Je za ňou hlboká nedôvera v seba, v svojho muža a vlastne aj v život.

Ak v sebe máte toto nastavenie, ste stále v napätí, neviete sa uvoľniť a tým pádom je to ženské, čo z vás má vyžarovať von, zablokované niekde hlboko vo vnútri.

Preto nechajte kontrolu na mužov a vy sa učte dôverovať, že veci vždy dopadnú práve tak, ako potrebujete. Vy tu na tomto svete naozaj nie ste na to, aby ste boli policajtami. Viem, že sa teraz pýtate, kto to celé ukontroluje, keď nie vy, ale nechajte sa prekvapiť. Sila vášho muža môže rásť cez vašu dôveru.

Boj, o ktorom hovorím a ktorý vo vašich mužoch vyvolá agresivitu (niekedy aktívnu a niekedy pasívnu), nastáva vtedy, kedy si dokazujete pravdu v konfliktoch, chytáte vášho muža za slovíčka, neustále mu niečo vyčítate a kritizujete ho. Všetko toto mužov (a vlastne nielen ich) zahanbuje. Zahanbeniu sa každý najradšej vyhne a najistejší spôsob ako to urobiť, je uzavrieť sa do seba a nerobiť nič. A to potom roztáča špirálu nespokojnosti na oboch stranách, zvyšuje napätie a medzi vami postupne vzniká priepasť.

Preto skúste povýšiť záujmy celku – vášho vzťahu nad svoje ego. Nie je dôležité, kto má pravdu, kto čo povedal, ale to, či vo vzťahu zažívate spojenie a radosť. Pretože všetky presne po tomto túžite.

Ženská energia je v uvoľnení, dôvere a úcte. Toto sú tie správne ingrediencie, ktoré budú vašim mužom svietiť na ceste k ich vlastnej mužnosti. Tomuto môžete venovať čas, ktorý ušetríte kontrolovaním a bojom.

Keď sa pre túto cestu rozhodnete, z vlastnej skúsenosti viem, že budete potrebovať veľa PRIJATIA, ZHOVIEVAVOSTI a ODPUSTENIA.

Hneď teraz sa PRIJMITE také, aké ste, aj so svojou mužskou energiou, ktorá vo vás ešte je. A keď sa vám niekedy nepodarí nechať kontrolu na svojho muža alebo keď sa pustíte s ním opäť do boja, opäť sa PRIJMITE aj so svojím zlyhaním a ODPUSTITE si to. Nabudúce sa vám to podarí lepšie

Netlačte na seba, nehnevajte sa, ale buďte k sebe ZHOVIEVAVÉ – zhovievavosť tiež obrusuje hrany vašej tvrdosti.

A teraz zatvorte oči a v predstave si zatancujte so svojím mužom. Vedie vás a vy mu dôverujete. Precíťte tento príjemný pocit a predstavte si ho ako svetlo na vašej ceste, za ktorým kráčate. A čím k nemu budete bližšie, tým viac budete svietiť pre vášho muža, aby on v sebe mohol nájsť svoju mužskú silu.

Želám vám, nech vás táto cesta baví.

Ak by ste si ju chceli trochu zľahčiť, ja a emočný koučing sme tu pre vás.

A ak vás zaujíma, prečo sú dnes ženy silné a muži slabí, zamýšľala som sa nad tým v tomto videu: LINK

Zdieľať článok:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Súvisiace články

Život je radosť
koucmed

Nech v roku 2024 nájdete rovnováhu

Aj na konci tohto roka mám pre vás malé numerologické zamyslenie sa nad tým, čo v sebe skrývajú čísla nadchádzajúceho roku. A návod na to, aby ste si vypočítali vaše osobné číslo, ktoré tiež bude mať vplyv na váš rok 2024. ROK 2024 bude v znamení čísla OSEM a zároveň v znamení dvoch DVOJOK a jednej ŠTVORKY.   Osmička je o úspechu,

Prečítať článok »
Život je radosť
koucmed

Nech v roku 2023 prejdete vnútornou zmenou, ktorá vás posunie k láskavosti a empatii

Aj tento rok mám pre vás malé numerologické zamyslenie sa nad tým, čo v sebe skrývajú čísla nadchádzajúceho roku. A návod na to, aby ste si vypočítali, aké čísla budú ovplyvňovať ten váš. Idem teda rovno na vec: ROK 2023 bude v znamení čísla SEDEM a zároveň v znamení dvoch DVOJOK a jednej TROJKY.   Sedmička je o vnútornej zmene, duchovnom raste a o prevzatí

Prečítať článok »
Rodičia a deti
koucmed

Keď sa voči deťom uchyľujeme k manipuláciám, môže za to strach

Keď dieťa povie Nenávidím ťa, máloktorý rodič si zachová chladnú hlavu. Ak sa aj dovtedy snažil vyjsť s dieťaťom „po dobrom“, po týchto slovách už začne nekompromisne nastavovať hranice a trvať na tom, aby dieťa urobilo to, čo robiť nechce a čo vete Nenávidím ťa predchádzalo. A vtedy aj podvedome siahne k manipuláciám. Po akej

Prečítať článok »
Scroll to Top
Prihláste sa na odber nových článkov na email

Zadajte Vašu email adresu: