Kategória: 4 dohody

Urobte si minulosť krajšou

Stáva sa vám často, že sa vraciate do minulosti a dávate si za vinu to, ako ste sa zachovali? Snívate o tom, že keby ste žili ešte raz, mnohé veci by ste urobili úplne ináč?

Prečítať článok »

Nebojte sa pýtať sa

  Verili by ste, že veľa problémov, smútkov a nepochopenia v našich životoch a vzťahoch vzniká práve preto, že si vytvárame domnienky? Že si domýšľame a vymýšľame, čo si iní myslia, čo tým chceli povedať a o čom im ide? Alebo že predpokladáme, že iní vedia, čo od nich chceme, že vedia, čo si myslíme?      

Prečítať článok »

Dotknú sa vás slová druhých?

Z prvej dohody Dona Miguela Ruiza už viete, že je dobré zvážiť každé slovo, ktoré vyslovíte. Ale viete ako narábať so slovami, ktoré vyslovia na vašu adresu druhí? O tom hovorí Druhá dohoda, a to Neberte si nič osobne. Bez magickej predpony NE by mohla znieť Osloboďte sa od zvyku brať si všetko osobne alebo Buďte imúnni voči

Prečítať článok »

Sila slova

Na tejto planéte sme jediný druh, ktorý používa slová. Na komunikáciu s druhými, so sebou, na premýšľanie. A dokážeme nimi robiť doslova zázraky. Slovami dokážeme naprogramovať seba,  svoje deti a v podstate každého, komu niečo povieme.

Prečítať článok »
Scroll to Top